VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend: Parníčky pro radost dětí poplují zdarma

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém východočeském regionu chystají o nadcházejícím víkendu.

29.3.2013
SDÍLEJ:

Parník na Labi. Ilustrační fotografie.Foto: Deník/ David Taneček

Hradec Králové: Turisté se mohou těšit na pondělí. V Hradci začne sezona vítáním turistů na náplavkách a Tylově nábřeží. Od 14 do 16 hodin budou mít návštěvníci možnost projet se parníčky zdarma, podívat se na ukázky chůze s holemi nordic walking, ochutnat velikonoční jidáše. Zájemci si budou moci koupit Eliščiny dukáty. Chybět nebude ani soutěž o nejdelší hradeckou pomlázku.

Jičínsko: Kuličkiáda s vévodou pro malé i velké kluky

Jičín: Zámecký park nabídne v sobotu dobový řemeslný trh, nebude chybět bohaté občerstvení. Od 9.30 hodin se malí i odrostlejší zájemci mohou zúčastnit „lítého klání" o dukáty přímo z rukou vévody. To ovšem není zdaleka všechno. Vystoupí tu kapela Grál, připraveno je loutkové představení pro děti i turnaj v pojídání koláče.

Jičín: Klub českých turistů společně s městem pořádá 47. ročník Pochodu Českým rájem – putování za Rumcajsem. Start je v sobotu od 6 do 10 hodin na Valdštejnově náměstí. Zdatné turisty čekají trasy 15, 24, 33, 40 a 50 km, pro děti jsou tratě Rumcajse, Manky a Cipíska (8 km, 5 km a 3 km).

Dětenice: V pondělí se návštěvníci zámku v Dětenicích mohou těšit  na velikonočně laděnou prohlídku s tradičními zvyky spojenými s Velikonocemi.

Náchodsko: Vojsko opět potáhne Josefovem

Josefov: Tradiční zahájení turistické sezony – Otevírání pevnosti Josefov – se chystá na sobotu. Program začíná v 11 hodin v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta. Ve 13 hodin se vydají z Dolíku historické jednotky ve slavnostním průvodu městem. Na závěr se můžete těšit na bitevní vřavu na louce za Dolíkem.

Ratibořice: Příjemně strávit Velikonoce můžete v Ratibořicích, kde se na dvoře Rudrova mlýna konají vždy od 10 do 16 hodin Velikonoce na mlejně. Velikonoční tradice v podání folklorního souboru Barunka z České Skalice vás potěší stejně jako staročeské  dobroty.Vstup je zdarma.

Broumov: Mladý loupežnický synek Lotrando se rozhodl, že o velikonočním víkendu vždy od 13.30 hodin provede zájemce úchvatnými prostory benediktinského kláštera a při příležitosti velikonočních svátků jim předá mnoho zajímavých informací. Lotrando bude vyprávět o Velikonocích, zvycích a tradicích, oslavách a také o pokrmech, které jsou s těmito svátky spojené. Velikonoční pečivo budou  moci všichni návštěvníci ochutnat a na rozloučenou dostanou od Lotranda malý dárek.

Rychnovsko: Svátky jara trochu jinak

Potštejn: V sobotu bude zámek otevřen především pro rodiny s dětmi, které chtějí oslavit velikonoční svátky nevšedně. Pro návštěvníky je připraven pestrý program plný týmových disciplín, kůzlátek pobíhajících na nádvoří, ale také poutavé povídání o původu Velikonoc a velikonočních zvycích. Kraslice, svíčky, jarní kytičky a jiné zboží si budete moci koupit na řemeslných trzích. Rovněž uvidíte, jak prodávané zboží vzniká. Budete moci ochutnat pravé jidáše, které podtrhnou nevšední náladu. Víte, jak bydlí velikonoční zajíček nebo medvídek? Kolik vajíček unese kuřátko, co je tajemství záhadné truhly a co jsou velikonoční boty? Pokud ne, přijeďte na potštejnský zámek od 13 hodin.

Trutnovsko: Šerpové s nákladem pokoří Sněžku

Pec pod Sněžkou: Vyzkoušet si, jaké to je být nosičem, mohou v sobotu všichni, kdo přijdou v 9 hodin na start u Infocentra Turista. Tam obdrží náklad v podobě kofoly o váze 12 nebo 24 kg i více podle zdatnosti. Na Sněžku se vydají v 10 hodin. „Doporučujeme sněžnice, skialpy a pevnou vůli," radí organizátoři akce z České Poštovny Sněžka. Pro šerpy připravili zajímavé dárky.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Pojďte do Betléma 
– i o Velikonocích

Hlinsko: V památkové rezervaci Betlém můžete navštívit velikonoční výstavu. V roubených domcích najdete připomínku jarních obyčejů, ukázky kraslic, pečiva a dalších velikonočních předmětů. Dozvíte se o významných dnech takzvaného pašijového týdne. Roubené domky jsou na Betlémě otevřeny od 9 do 12 a od 12.30 do 16 hodin, o Velikonočním pondělí od 13 do 16 hodin.

Orlickoústecko: Muzejní dvorek bude patřit dravcům

Vysoké Mýto: Regionální muzeum zahájí v neděli ve 14 hodin výstavu Predátoři ptačí říše – dravci a sovy, která byla vytvořena Muzeem východních Čech v Hradci Králové. Na dvorku  muzea budou k vidění ukázky výcviku živých dravců, práce sokolníka, návštěvníci se dozvědí  zajímavosti o využití dravých ptáků v praxi nebo o tom, jak je složitá péče o hendikepované ptačí predátory.

Pardubicko: Chaloupka bude plná bílého perníku

Kunětická hora: Perníková chaloupka pod Kunětickou horou připravila od soboty do neděle Velikonoce s Bílým perníkem. Chaloupka bude otevřena od 9 do 16.30 hodin. Návštěvníci si budou moci koupit světový unikát, bílý perník. Navíc se mohou přiučit zdobení kraslic a pletení pomlázek. Řemeslníci budou předvádět své umění, Otesánkova mlsárna nabídne něco k snědku. O Velikonocích bude otevřeno muzeum perníku.

Svitavsko: Otevírání zámku je dřina. Přijďte pomoci

Litomyšl: Na Velký pátek zahájí sezonu zámek v Litomyšli. Od 13.30 hodin je připravena prohlídka s kastelánkou, která návštěvníky seznámí s novinkami. Pro hosty se smyslem pro humor jsou připraveny v sobotu prohlídky s podtitulem „Otevírání zámku je dřina". Jsou určeny všem, kteří vnímají památky nejen jako krásný historický prostor, ale dovedou se na ně dívat s nadhledem.

Autor: Redakce

29.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchlabí - Kocbeře
7

Postup pro Kocbeře. Favorita zradil penaltový rozstřel

Ilustrační foto.

Totálně opilá žena si ustlala na chodníku, pak na záchytce

SkiResort investuje víc než sto milionů korun

Černý Důl - Poslední sloup ve čtvrtek upevnili do terénu U lomu stavbaři v Černém Dole. Čtyřsedačková lanová dráha Family Express, patřící SkiResortu Černá hora - Pec, nahradí starší třísedačku. Měří zhruba jeden kilometr.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Zahraniční studenti pracují na Severu za jídlo a ubytování

Horní Maršov - Přiletěli do Krkonoš z takových metropolí, jako je třeba Tokio. Čtrnáct dní bude skupina mladých lidí pracovat ve středisku ekologické výchovy a etiky Sever.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení