VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DVŮR KRÁLOVÉ

První letošní mládě nosorožce dvourohého je na světě

Dvůr Králové - ZOO Dvůr Králové i letos potvrzuje, že je jedním z nejlepších chovatelů nosorožců na světě. Ve čtvrtek 9. června se tu narodilo 42. mládě nosorožce dvourohého. Další dvě samice tohoto kriticky ohroženého druhu jsou březí. Dvorská zoo chová nosorožce dvourohé jako jediná v České republice.

Dvoráci aktivně podpoří onkologicky nemocné děti

Dvůr Králové - Sobotní den bude pro dvorské obyvatele ve znamení charity. Po loňském úspěchu se tu totiž koná druhý ročník akce Sportem pro charitu/ Život Srdcem 2016.

Silničáři rozboří dvorskou dopravu

Dvůr Králové - V pondělí započne ve Dvoře Králové nejmasivnější etapa silničních oprav. Po Benešově nábřeží už se do zoo nedojede.

Do dvorské zoo se vrátili hroši

Dvůr Králové - Zdejší zoo v neděli slavnostně přivítala dvě hroší samice.

Rozhodnuto. Průmyslová zóna by měla patřit Karsitu

Dvůr Králové - Průmyslová zóna Zboží se už pomalu může těšit na nového majitele. Nevyužívané louky v okolí stejnojmenné místní části by totiž měla v budoucnu obsadit jaroměřská společnost Karsit Automotive. Shodla se na tom v minulém týdnu rada města, která hodnotila záměry také dalších dvou firem ze Dvora Králové.

Dvůr chce vlaky ve městě. Přestaví se vlečka?

Dvůr Králové - Trať určená pouze pro zásobování by mohla být přestavena na plnohodnotnou železnici s terminálem a dvěma zastávkami.

Uniklé antilopy jsou zpátky v safari dvorské zoo

Dvůr Králové - Z Afrického safari v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se během středečního dopoledne podařilo navést zpět domů.

Zoo otevře městečko a uvítá po čtrnácti letech hrošice

Dvůr Králové - Pestrý program čeká na víkendové návštěvníky královédvorské zoologické zahrady. U příležitosti sobotního Mezinárodního dne dětí tu veřejnost bude moci potkat herečku Sabinu Laurinovou, stejně jako kuchařku a bloggerku Vendy, která předvede svou čokoládovou show. Čokoládu tu bude možné ochutnávat také přímo z fontány.

Toalety spolknou téměř milion

Dvůr Králové - Dvůr Králové renovuje sociální zázemí. Lidé budou moci už brzy znovu využívat veřejné WC v Revoluční ulici.

Díky turistice budou poznávat i soutěžit

Královédvorsko - Účastníci turistické hry, která spojuje místa Královédvorska, mohou vyhrát pobyt v zoo či v Kuksu.

Mela o pozemky? Další adept ve hře

Dvůr Králové - Dlouho se nedělo kolem průmyslové zóny ve Dvoře Králové nic. Zájem Karsitu ale rozhýbal vody, město má totiž dalšího zájemce o půdu.

Zoo vítá návštěvníky už sedmdesát let

Dvůr Králové - U příležitosti výročí otevření zahrady byla pojmenována první dvě mláďata kriticky ohrožených drilů černolících, která se ve Dvoře Králové podařilo odchovat.

Dvoráci sami řídí technické služby

Dvůr Králové - Podobně jako ve Vrchlabí, i ve Dvoře Králové spustili internetovou aplikaci, díky níž se bude město zkrášlovat přímo na popud občanů.

Největšího pálení čarodějnic v Keni se zúčastní i ředitel dvorské zoo

Dvůr Králové - Historicky největší množství rohoviny a slonoviny spálí v sobotu v Keni vládní organizace Kenya Wildlife Service.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení