VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DVŮR KRÁLOVÉ

Silničáři rozboří dvorskou dopravu

Dvůr Králové - V pondělí započne ve Dvoře Králové nejmasivnější etapa silničních oprav. Po Benešově nábřeží už se do zoo nedojede.

Do dvorské zoo se vrátili hroši

Dvůr Králové - Zdejší zoo v neděli slavnostně přivítala dvě hroší samice.

Rozhodnuto. Průmyslová zóna by měla patřit Karsitu

Dvůr Králové - Průmyslová zóna Zboží se už pomalu může těšit na nového majitele. Nevyužívané louky v okolí stejnojmenné místní části by totiž měla v budoucnu obsadit jaroměřská společnost Karsit Automotive. Shodla se na tom v minulém týdnu rada města, která hodnotila záměry také dalších dvou firem ze Dvora Králové.

Dvůr chce vlaky ve městě. Přestaví se vlečka?

Dvůr Králové - Trať určená pouze pro zásobování by mohla být přestavena na plnohodnotnou železnici s terminálem a dvěma zastávkami.

Uniklé antilopy jsou zpátky v safari dvorské zoo

Dvůr Králové - Z Afrického safari v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se během středečního dopoledne podařilo navést zpět domů.

Zoo otevře městečko a uvítá po čtrnácti letech hrošice

Dvůr Králové - Pestrý program čeká na víkendové návštěvníky královédvorské zoologické zahrady. U příležitosti sobotního Mezinárodního dne dětí tu veřejnost bude moci potkat herečku Sabinu Laurinovou, stejně jako kuchařku a bloggerku Vendy, která předvede svou čokoládovou show. Čokoládu tu bude možné ochutnávat také přímo z fontány.

Toalety spolknou téměř milion

Dvůr Králové - Dvůr Králové renovuje sociální zázemí. Lidé budou moci už brzy znovu využívat veřejné WC v Revoluční ulici.

Díky turistice budou poznávat i soutěžit

Královédvorsko - Účastníci turistické hry, která spojuje místa Královédvorska, mohou vyhrát pobyt v zoo či v Kuksu.

Mela o pozemky? Další adept ve hře

Dvůr Králové - Dlouho se nedělo kolem průmyslové zóny ve Dvoře Králové nic. Zájem Karsitu ale rozhýbal vody, město má totiž dalšího zájemce o půdu.

Zoo vítá návštěvníky už sedmdesát let

Dvůr Králové - U příležitosti výročí otevření zahrady byla pojmenována první dvě mláďata kriticky ohrožených drilů černolících, která se ve Dvoře Králové podařilo odchovat.

Dvoráci sami řídí technické služby

Dvůr Králové - Podobně jako ve Vrchlabí, i ve Dvoře Králové spustili internetovou aplikaci, díky níž se bude město zkrášlovat přímo na popud občanů.

Největšího pálení čarodějnic v Keni se zúčastní i ředitel dvorské zoo

Dvůr Králové - Historicky největší množství rohoviny a slonoviny spálí v sobotu v Keni vládní organizace Kenya Wildlife Service.

S čarodějnicemi vyletí ve Dvoře i majálesový ohňostroj

Dvůr Králové - I když chladné počasí organizátorům společenských akcí v tomto týdnu příliš nenahrává, pálení čarodějnic mine v sobotu málokteré město či obec.

Zoo vstoupila do jubilejní sezóny

Dvůr Králové - Brány zahrady se poprvé otevřely před sedmdesáti lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies