VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DVŮR KRÁLOVÉ

Dvorská nemocnice má nového drtiče močových kamenů

Dvůr Králové - Urologické oddělení Městské nemocnice má k dispozici nový moderní přístroj.

A je to tady! Ve Dvoře se bude jezdit jedním pruhem

Dvůr Králové - Dopravu na Benešově nábřeží budou od začátku příštího týdne kyvadlově řídit semafory.

Zájem Karsitu o průmyslovou zónu svolal dvorské vedení

Dvůr Králové - Až tři stovky pracovních míst by mohly vzniknout ve Dvoře Králové díky miliardové investici společnosti Karsit.

Ve Dvoře Králové chtějí volání na policii města zjednodušit

Dvůr Králové - Devítimístné telefonní číslo si v současné době musí pamatovat občané, kteří chtějí kontaktovat městskou policii ve Dvoře Králové.

Spolupracovník dvorské zahrady Fitzjohn obdržel významnou cenu

Dvůr Králové - Ochranář Tony Fitzjohn byl v letos vybrán do čtveřice osobností, které byly v tomto týdnu v Praze oceněny občanskou cenou Hanno R. Ellenbogenové. Tony Fitzjohn už léta úspěšně spolupracuje se Zoo Dvůr Králové na projektu návratu nosorožců do přírody.

Jak se žije nevidomému? Hodina etiky měla napovědět

Dvůr Králové - Etická výchova je jedním z důležitých poslání základních škol. Děti se dozvídají, jak se mají chovat ke starším spoluobčanům, k hendikepovaným lidem, ale třeba i k bezdomovcům.

Dvůr Králové pacientům vyhověl. Zřídil parkoviště

Dvůr Králové - Protože areál Městské nemocnice ve Dvoře Králové je v současné době uzavřený pro parkování aut, zřídilo město dočasné odstavné plochy v ulici Pod Lesem.

Speciální emise známek připomene výročí zoo

Dvůr Králové - Sedmdesáté výročí založení Zoologické zahrady ve Dvoře Králové dostane ještě zajímavější rozměr díky spolupráci s listovními institucemi. Přichystána je totiž speciální edice známek, na nichž bude vyobrazeno pětadvacet druhů zvířat, která v zahradě pod Krkonošemi žijí.

Na Zlatého Ámose Jana Flídra se odevšad snáší chvála

Dvůr Králové - Vítězství v anketě Zlatý Ámos udělalo z královédvorského Jana Flídra v současnosti asi nejobletovanějšího kantora na základních školách. Stal se totiž nejoblíbenějším učitelem, když postupně předčil více než šedesátku nominovaných konkurentů. Ti na cestě do finále museli nejprve absolvovat regionální kolo a posléze také semifinále.

Učitel ze Dvora Králové jede na finále ankety Zlatý Amos

Dvůr Králové - Učitel přírodopisu a chemie Jan Flídr, který působí na královédvorské Základní škole 5. května, se probojoval do finále ankety Zlatý Ámos.

Zahrada navázala spolupráci s týmem filmařů

Dvůr Králové - Manželský pár cestovatelů a filmařů z USA před sto lety zmapoval divočinu v Africe. V Zoo Dvůr Králové se zavzpomíná na jeho techniku.

Doprava ve Dvoře zhoustne

Dvůr Králové - Doprava ve Dvoře Králové začíná kvůli aktivitě dělníků houstnout. Zatím jen mírně.

Ve Dvoře cílí na cesty i zimní stadion

Dvůr Králové - Sestavování strategických dokumentů na nadcházející období až šesti let je aktuálním tématem na většině úřadů. Druhé největší město Trutnovska již po odsouhlasení zastupitelstvem ví, jakým směrem se bude v nejbližších letech nejpravděpodobněji rozvíjet.

Dny R. A. Dvorského zahájí polský band

Dvůr Králové - Na dveře klepe už dvaadvacátý ročník oblíbeného swingového a jazzového festivalu, který nese jméno významného rodáka ze Dvora Králové R. A. Dvorského, zpěváka, skladatele a herce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies