VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JILEMNICE

Problémy přišpendlili na pocitovou mapu

Jilemnice - Ne každé město dává příležitost občanům, aby sami vytipovali, co je nejvíc tíží. Jilemničtí do toho však jdou čelem.

Krkonošský umělecký a mediální festival letos hostí Společenský dům

Jilemnice - Krkonošský umělecký a mediální festival KUMF se po dvouleté přestávce vrací do Jilemnice. Ve dnech 16. až 17.dubna ho bude hostit Společenský dům Jilm.

Událostí roku v Krkonošském muzeu je výstava Kavánových děl

Jilemnice - Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici připomíná významná výročí rodáka z Víchovské Lhoty, krajináře Františka Kavána. Letos uplyne 150 let od jeho narození, 75 let od úmrtí a 60 let od založení Kavánovy galerie v jilemnickém muzeu.

Deset měsíců barman okrádal svoji zaměstnavatelku

Jilemnice - Vykutálený barman si začal již v polovině loňského roku tajně přivydělávat na úkor podniku a majitelky. Nechal si vyrobit klíč od jejího bytu, který byl v patře nad provozovnou a pravidelně se tam vydával na lup.

Biatlon frčí. Zvládnou postavit Hraběnku?

Jilemnice - V krkonošském městě by člověk těžko našel někoho, kdo nefandí biatlonu. Česká elita právě zamířila na světový šampionát do Osla a v kolébce tohoto sportovního odvětví, Jilemnici, se zase rychle zaplní hospůdky. „S každým úspěchem roste zájem veřejnosti o sledování přenosů, naše město tím stále více žije," komentovala starostka Jana Čechová.

Do Jilemnice přijedou v sobotu Smolíkovi

Jilemnice - Proslulá maďarská rodinka Smolíkových, která potěšila už nejméně půl zeměkoule, se poprvé představí také na divadelních prknech. Spolu s ní se diváci mohou těšit na psa Zorra, kočku Žofii a jejich neodbytného souseda dr. Halíře.

Krkonošské muzeum aktuálně nabízí zajímavé tituly pro čtenáře

Jilemnice - Nejen přitažlivé výstavy nabízí i v zimních dnech Krkonošské muzeum.

Rok malíře Františka Kavána v Krkonošském muzeu

Jilemnice - Krkonošské muzeum v Jilemnici si v letošním roce připomene významná výročí víchovského rodáka, malíře Františka Kavána.

Horní Mísečky hostí už 22. Velkou cenu

Jilemnice – Již tuto sobotu na Horních Mísečkách propukne 22. ročník Velké ceny Jilemnice v běhu na lyžích.

Na lepší život v regionech půjdou tři miliony. Můžete rozhodnout, kam

Semilsko – Tři miliony korun si díky úspěšnému programu „Era pomáhá regionům" rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.

Dárců krve si na Semilsku váží. Pozvali je na slavnost

Jilemnice - V prostorách jilemnického SCOLARESTU se uskutečnila slavnost pro dárce krve, šestnáct jich obdrželo zlatou plaketu Mudr. Jana Janského za 40 odběrů krve a čtrnáct stříbrnou plaketu za 20 odběrů krve.

Hraběnka v první etapě spolkne 50 milionů

Jilemnice - V krkonošském městě se připravuje rekonstrukce biatlonového areálu Hraběnka. Projekt je rozdělen do tří etap, ta první přijde podle odhadů na 50 milionů korun. Zhruba 20 milionů má zaplatit město a po 15 milionech přidají Liberecký kraj a ministerstvo školství. Krajské zastupitelstvo už v červnu schválilo pět milionů na projekt, deset milionů je připraveno v rozpočtu v příštím roce.

Krkonošské muzeum přibližuje život kardinála A. V. Harracha

Jilemnice - Život významné osobnosti, která má díky rodu Harrachů vazbu na náš kraj, představuje novou výstavou Krkonošské muzeum. Expozice nese název Mezi Prahou, Vídní a Římem, s podtitulem Kardinál Arnošt Vojtěch Harrach, arcibiskup pražský.

Semilská nemocnice směřuje k partnerství s jilemnickou

Semily, Jilemnice - Zachování dostupnosti zdravotní péče v regionu, udržení zaměstnanosti a v neposlední řadě také udržení nemocnice v majetku města bylo cílem mnoha jednání v Semilech, která má za sebou vedení města i nemocnice v průběhu tohoto roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení