VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SEMILY

Máte představu o podobě náměstí? Vyjádřete svůj názor

Semily - Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Semilští mají dárek. Jezdí zadarmo do bazénů

Semilsko - Zajímavý benefit poskytuje semilská radnice obyvatelům. Již desátým rokem totiž mají zájemci šanci sednout do městem vypraveného autobusu a nechat se zadarmo dovézt za koupáním do plaveckých center v okolí. Jezdí se na podzim a na jaře, v tomto roce se milovníci vodních sportů opět vypraví za koupáním víc než desetkrát.

Lampion štěstí zapálil dům, evakuovat museli 18 lidí

Semily - Silvestrovské oslavy byly zřejmě ve čtvrtek večer příčinou požáru panelového domu v Semilech. Evakuováno muselo být 18 lidí, z toho dvě děti.

Jak může vypadat náměstí? Přijďte se podívat

Semily - Na základě prvního veřejného projednání návrhu studie budoucí úpravy Komenského náměstí v Semilech vzešel požadavek občanů na porovnání více možných variant úpravy náměstí a zároveň srovnání nejnovějšího návrhu se stávajícím stavem.

Architekti poslali sedmdesát návrhů na novou školku

Semily - Enormní zájem mezi architekty vyvolalo před svátky vyhlášení architektonické soutěže o návrh novostavby mateřské školy v Semilech.

Do semilského archivu na výstavu Mojmír Stuchlík – otec a syn

Ve Státním okresním archivu Semily byla zahájena výstava s názvem Mojmír Stuchlík – otec a syn. Expozice představuje otce Mojmíra jako úspěšného lyžaře a oblíbeného polistopadového politika v Semilech a syna Mojmíra jako tvůrce pozoruhodných fotoobrazů.

Nová knížka
 v Semilech přibližuje místní názvy

Semily – Několik dní před Vánocemi jako by se roztrhl pytel s knižními novinkami v regionu.

Vodohospodáři na Semilsku se ohlížejí 
za uplynulým rokem a plánují investice

Turnov – V závěru roku je všude čas na malou rekapitulaci a současně i výhled do roku dalšího.

Hasiči v Semilech mají za sebou hektický rok

Semily – Semilská jednotka sboru dobrovolných hasičů má za sebou hektický a velmi zátěžový rok. V Podmoklicích, kde má základnu, působí 21 jejích členů.

Co jsme dříve nacházeli pod stromečkem?

Semily – Na proměny ve zdobení stromků od konce 19. století po současnost láká muzeum v Semilech. Na vánoční výstavě jsou i dobové dárky a obaly.

Nejlepší kyselo v soutěži uvařil harrachovský kuchař z hotelu Centrum

Semily - Krkonošská jídla jsou v regionu oblíbená, a tak není divu, že se jejich příprava stává inspirací k pořádání soutěží. Právě takovou, o nejlepší kváskové kyselo, popáté uspořádala semilská restaurace V Pivovaru.

Semily a Jilemnice si podaly ruce. Nemocnice tedy nezanikne

Semilsko - Memorandum o spolupráci Nemocnice v Semilech a Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici schválila tento týden zastupitelstva obou měst. Cílem je udržet semilskou nemocnici v majetku města a zachovat tím zdravotnickou péči v regionu.

Nová místnost slouží hlavně pro výslech zranitelných obětí

Semily - Rekonstruovanou speciální výslechovou místnost zprovoznili v těchto dnech v budově Krajského ředitelství policie ČR, územního odboru Semily. Je primárně určena k výslechům zvlášť zranitelných obětí trestné činnosti, jakými jsou děti, ženy, či handicapované osoby.

Pojizerská galerie vystavuje Vodseďálkovy Lepené události

Semily – V Pojizerské galerii muzea zahájili koncem týdne vernisáží novou výstavu Lepené události autora Ivo Vodseďálka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení