VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TRUTNOV

Kulturní cenu in memoriam udělí Stanislavu Šidlákovi

Trutnov - Kulturní cena města Trutnova za letošní rok patří in memoriam Stanislavu Šidlákovi. Rozhodli o tom na posledním jednání zastupitelé.

Vybaví se mi vzpomínky na padlé kamarády

Trutnov - Josefu Svobodovi je dnes 91 let, má hodnost podplukovníka ve výslužbě. Ještě mu nebylo ani devatenáct let, když se za 2. světové války zúčastnil krvavých bojů u Liptovského Mikuláše. „Padlo tam 1375 našich vojáků," vzpomíná smutně.

Rudou armádu vítaly jen hloučky. Trutnovští Němci měli strach

Trutnov - Jaký byl vlastně konec největšího a nejkrvavějšího vojenského konfliktu? Trutnov se na konci války vyhnul smutnému osudu Úpice či Náchoda, kde ještě příslušníci SS stále zabíjeli.

Dračí slavnosti přitáhly k řece tisíce lidí

Trutnov - Rekordní počet lidí navštívil sobotní část dračích slavností Už ho nesou! Není divu. Pořadatelům se totiž povedlo atraktivní program (nazvaný Zaříkáme řeku) vhodně umístit do více částí města. Plno bylo na Krakonošově náměstí, pěší zóně, pod muzeem a u řeky.

Řidič pod drogami vezl léky, z kterých se vyrábí pervitin

Trutnov - Muž za volantem měl drogy v sobě, spolujezdec se je chystal vyrobit z léků, které společně vezli autem. Takovou povedenou dvojici chytili ve čtvrtek celníci na silnici v blízkosti českopolské hranice.

AKTUALIZOVÁNO

Úpou na úvod dračích slavností bublala Vltava

Trutnov - Mimořádný okamžik se odehrál v pátek v deset večer u lávky přes řeku Úpu. Orchestr místní Základní umělecké školy zahrál z pódia připomínajícího dřevěnou loď legendární Vltavu od Bedřicha Smetany. A znělo to skvěle! Koncert a následná performance divadla Hrob byly součástí úvodního programu dračích slavností Už ho nesou!, které pořádá spolek Trutnov - město draka.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Trutnovský majáles 2017

Trutnov - Podivné převleky, transparenty v rukou, zvuk trubek a píšťalek. Tak byl vybaven dav, který se dnes krátce po polednem vydal od gymnázia, kolem obchodní akademie na Krakonošovo náměstí. Zdejší středoškoláci totiž slavili Majáles.

V elektárně hořelo, museli evakuovat zaměstnance

Trutnov - Požár administrativní budovy v Elektrárně Poříčí vyděsil zaměstnance a postavil do latě nejen všechny hasiče v okolí. Šlo však pouze o simulovanou mimořádnou událost.

Rudolf Kasper předal šek trutnovské průmyslovce

Trutnov - Střední průmyslová škola v Trutnově ocenila nejlepší žáky soutěže Nástrojař roku.

V harvestoru jsou mladí lesníci jako v kokpitu stíhačky

Trutnov - Česká lesnická akademie v Trutnově využívá k výuce studentů sedm speciálních harvestorových simulátorů. Učí je, jak zacházet s těžebními stroji.

Nejdřív s traktorem do průvodu, pak do bahna

Trutnov - Když oslava 1. máje, tak pořádná. Když pořádná, tak plná recese. A když plná recese, tak klidně i po kolena v bahně. Tak vypadal první květnový den ve Vlčicích.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Velké Svatoňovice, Trutnov - Festival Trutnoff Open Air končí v podobě, v jaké ho fanoušci znají od roku 1990. Hlavním důvodem je, že se pořadatelé nedohodli s městem Trutnov na pronájmu areálu na Bojišti.

Digitální hodiny jsou zpátky na místě činu

Trutnov - Místo bílých číslic červené, místo dvou údajů tři. Tím se na první pohled nejvíc liší nové hodiny na budově bývalého ZPA od 31 let starého ukazatele.

Hasiči vyjížděli k převrácenému náklaďáku

Velká Úpa - Převrácené nákladní auto pomáhali v úterý v poledne postavit zpátky na kola dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení