VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TURNOV

Rozpor mezi zájmy Turnova a zástupci vodohospodářů

Turnov - Rada Vodohospodářského sdružení Turnov chtěla odvolat Jiřího Mikulu z dozorčí rady, ale zastupitelé Turnova to odmítli. Upozornil totiž na závažné nedostatky.

Debata o vodě bude opět rušná

Turnov - Zřejmě ve všech pádech dnes budou zastupitelé města skloňovat slovo voda. Dlouhodobě kontroverzní téma předjednávali už v polovině měsíce na pracovním setkání, dnes se k němu vrátí veřejně.

Rodinné stříbro Turnova znovu ožije, našel se kupec

Turnov - Lidmi oblíbená výletní restaurace Šetřilovsko v Turnově má naději na vzkříšení. Radnice její osud řeší přes čtyři roky. Původně se zastupitelé klonili k tomu, aby se „rodinné stříbro" Turnova neprodávalo a jen se našel slušný nájemce.

Koupaliště křtili skokem do vody

Turnov - Po letech se občané dočkali koupaliště. Přímo v centru, v bývalé Maškově zahradě. Už na podzim tam město dokončilo zimní stadion, teď k němu přibyl i venkovní areál pro letní radovánky. Jeho součástí je pětadvacetimetrový bazén s tobogány, bazénkem pro malé děti, hřiště na beach volejbal, in-line dráha a dětské hřiště.

Šperky studentů bodovaly u porotců soutěže

Turnov - Marie Vosejpková uspěla se soupravou šperků s využitím granátové techniky. A přívěsek s vltavínem od Magdaleny Bíbové nezůstane jen na papíře.

Turnov opět touží po dotaci na hvězdárnu

Turnov - Po letech byl oživen projekt, díky němuž by se mohla renovace dočkat jediná veřejně přístupná pozorovatelna v kraji.

Starosta lidem rozdal stovky státních vlajek

Turnov - Občané je na domy vyvěšují téměř pravidelně po všechny státní svátky.

Turnovské téma: cena vody

Turnov - V zastupitelstvu se po zprávě o hospodaření VHS rozpoutala slovní přestřelka.

Čtyřnozí zachránci se při cvičení činili

Turnov - Kynologické skupiny Hasičské záchranné služby Libereckého kraje (HZS LK) a Policie ČR společně cvičily během úterního dopoledne za průmyslovou zónou v Turnově na Vesecku.

Turnov chce větší památkovou zónu. Zatím se mu to nedaří

Turnov - Celá Skálova a Husova ulice, část Přemyslovy a 28. října. To jsou lokality, o které chce turnovská radnice rozšířit městskou památkovou zónu. Snaží se o to přitom už několik let, ale dosud marně.

Dnešní děti mnohem hůře hledají potřebné souvislosti

Turnov - Jednou ze šesti stovek devítiletek, vybraných pro srovnávací testy byla i turnovská Základní škola v ulici 28. října.

Turnov chce rozšířit památkovou zónu

Turnov - Město už čtyři roky usilovně pracuje na určení stávajících památek. Mnohem déle se zabývá osídlením nových rozvojových ploch.

Zimák v areálu Maškovy zahrady už lámal rekordy

Turnov - V květnu má vzniknout i koupaliště, bez kterého je město Turnov už přes patnáct let.

Dům přírody otevřel ministr Brabec

Turnov, Dolánky - Kouzelné místo v údolí Jizery by mělo přilákat návštěvníky a turisty, kteří tu budou mít celý Český ráj jako na dlani.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení