VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Aut letos ve sledovaném úseku ubylo

Úpice - Den bez aut se v Úpici konal už pošesté a tak je možné porovnávat. Žáci Základní školy Úpice-Lány totiž každý rok sledují automobily, které ten den projedou na silnici (v blízkosti školní budovy) mezi Trutnovem a Náchodem.

Jak to vlastně funguje? Zkuste si to

Úpice - Úplný laik nebo zapálený nadšenec, je to jedno. Na výstavě Dědeček automobil v Městském muzeu si obě skupiny přijdou na své. Expozice totiž není jen prohlížecí, ale umožňuje na ledacos si sáhnout, posunout či rozpohybovat. A to je nejen lákavé, ale i poučné.

Do regionu zavítala delegace hostů ze srbského Banátu

Úpice - Do Královéhradeckého kraje a do území Místní akční skupiny Království Jestřebí hory zavítala delegace, která zastupovala severovýchodní část Srbska region Banát.

Zemětřesení není jen vzdálená exotika. Může být i velmi blízko

Úpice - Ze seismického pohledu není 100 až 120 kilometrů nijak daleko. A právě v této vzdálenosti, nedaleko polského města Lubin, došlo nedávno k zemětřesení.

V Úpici jako v Duchcově? Může být

Úpice - Občané mají obavy o bezpečnost v ulicích. Místostarosta upozorňuje ministerstvo, že situace by mohla eskalovat jako v Duchcově či Českých Budějovicích.

Tanečníci ze Zimbabwe zpestří africké odpoledne na hvězdárně

Úpice - Vernisáž výstavy, přednášku i taneční vystoupení nabídne zítřejší odpoledne v areálu hvězdárny. Jednotícím námětem všech akcí je černý kontinent.

Obrázky nedostali nejbližší, děti je nabízejí v aukci na dobrou věc

Úpice - Ani ne týden před záplavami, které postihly mnoho obcí na území České republiky, navštívily děti ze druhé třídy Základní školy Bratří Čapků ateliér malíře a grafika Miroslava Malého.

Důstojný prostor obec potřebuje. A má ho

Maršov u Úpice - Více jak milion korun stála oprava kulturního domu, který mají nyní k dispozici lidé z obce v regionu Jestřebích hor.

Prší a hřiby kováři už vykukují

Úpice - Vláha se zapaří a mohou tak vzniknout dobré podmínky pro růst, doufají mykologové.

Nad západním obzorem můžete spatřit vzácné seskupení planet

Úpice - V uskupení fotogenického trojúhelníku se ukáže Jupiter, Venuše a Merkur.

Konference nabízí témata pro odborníky i laiky

Úpice - Konference Člověk ve svém pozemském a kosmickém prostředí patří do kalendáře zdejší hvězdárny již tři desítky let. Přesněji řečeno, v úterý začíná 34. ročník a během tří dnů se očekávají odborná vystoupení více jak čtyř desítek lidí.

Studenti vystavují své fotografie

Úpice - V Městském muzeu a galerii probíhá výstava fotografií studentů Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici.

Hvězdárna umožní sledování částečného zatmění měsíce

Úpice - Když se v sobotu účastníci Dne Země v observatoři rozhlédli po prostorách nové hvězdárny, jistě jim neušla ani informace o čtvrteční zajímavé akci, kterou tady již chystají.

Hvězdárna není jen pro odborníky

Úpice - Veřejné programy jsou nedílnou součástí činnosti úpické observatoře. Nabízí pozorování, přednášky, výstavy i expedice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení