VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚPICE

Hasil každý, kdo měl dvě zdravé ruce

Úpice - Bez vnitřního kamerového systému dnes ze zákona žádná pojišťovna muzem nepojistí. „Naše exponáty jsou mnohdy nedozírné hodnoty, a jak je známo, v muzeích se krade na objednávku," uvedla ředitelka Městského muzea a galerie v Úpici Jana Nešněrová mimo jiné důvod, proč bude muzeum od 11. srpna pro veřejnost uzavřené.

Slunce je pro nás veliká záhada

Úpice - Zdejší hvězdárna je odborným pracovištěm, dosahujícím v několika oblastech své činnosti špičkové úrovně, některá pozorování jsou dokonce unikátní. Kromě záležitostí čistě vědeckých se hvězdárna orientuje také na astronomickou osvětu směřovanou k laické veřejnosti.

Africké odpoledne ve hvězdárně

Úpice - Tanečníci a tanečnice ze skupiny Iyasa ze Zimbabwe ukázali své umění již podruhé na hvězdárně v Úpici.

Bezpečnost mají zlepšit kamery

Úpice - Kamerový systém a více policistů v ulicích. Na tom, jak účinně a rychle zlepšit bezpečnostní situaci ve městě, se shodují všichni. Veřejnost ale stále hlasitěji kritizuje představitele města i policii za nečinnost, což vyústilo v předání otevřeného dopisu při středečním veřejném jednání.

Bezpečnostní situaci v Úpici se zatím zlepšit nedaří

Úpice - Na dlouhodobě neuspokojivou bezpečnostní situaci ve městě upozornil místostarosta Miroslav Peterka už několikrát. Účinné řešení se ale dosud nenašlo.

První zmínka o úpických hasičích je stará půldruhého století

Úpice - Žádný požár, žádná nehoda, přesto bylo v sídle úpických hasičů o víkendu rušno. První písemná zmínka o jejich činnosti pochází z roku 1864 a 150 let je dobré si připomenout.

Topící se holčičku zachránil příslušník vězeňské služby

Trutnovsko - Jsou chvíle, v nichž zachování rozvahy, chladného rozumu a okamžitého jednání zachraňují lidské životy.

Čapky opět přijedou číst známí herci, spisovatelé i zpěvačky

Malé Svatoňovice - Dílo sourozenců Čapkových je nejen rozmanité, ale stále zajímavé a aktuální. Připomenout ho veřejnosti živou formou se snaží literární festival Studánecká Čapkiana, jehož osmý ročník je v plné přípravě. Kulturní klub i náměstí v rodišti Karla Čapka ožijí letos 30. a 31. května.

Úpický silák Petr Hron rozšířil sbírku medailí a rekordů

Úpice - Ve druhé polovině dubna se uskutečnily dva republikové šampionáty v benchpressu, kterých se po bezmála roční odmlce způsobené zraněním zúčastnil i úpický silák Petr Hron. Nejdříve v Semilech absolvoval tuzemský šampionát federace GPC.

Nespoutaný romantik Jakub Smolík vítá každý nový den

Úpice - Upřímný pohled věčného kluka s modrýma očima, kytara, romantické písně o lásce i rozchodech, to je už dlouhá léta základní munice zpěváka Jakuba Smolíka, který úspěšně vyprodává sály po celé republice a vydává téměř každý rok nové CD.

V Úpici se loučili s exministrem vnitra Richardem Sachrem

Úpice - Zcela zaplněný Kostel svatého Jakuba v Úpici se v pondělí rozloučil s polistopadovým ministrem vnitra Richardem Sachrem.

Trestná činnost v Úpici výrazně stoupla. Lidé chtějí větší dohled

Úpice - Policie personálně posílila obvodní oddělení, město řeší kamerový systém a jeho obsluhu

Už jsme doma v klubu Pálenka. V pátek večer

Úpice - Pódium klubu Pálenka čeká tento víkend pořádná zátěž. Již v pátek večer se tu představí jedna nejznámějších českých kapela ve světě, Už jsme doma. Hrála téměř ve čtyřiceti zemích a na domácí scéně jim nasazením při živých vystoupeních může konkurovat jen málokdo.

Vzhlédněte k obloze dalekohledem po baronu Krausovi

Úpice - Ani zimní období, zvláště to současné, není velkou překážkou k cestě na zdejší hvězdárnu. A co víc, tentokrát je to dokonce výzva. Za každé jasné noci, za Měsíce či bez něj, je v souhvězdí Blíženců vysoko nad obzorem ve večerních otevíracích hodinách pozorovatelná planeta Jupiter. Po 12 letech nejlépe.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení