VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VRCHLABÍ

Hrobky mohou být i soukromé

Vrchlabí - U mnoha hrobů nejsou známi majitelé a nikdo se o ně nestará.

Virtuální univerzita třetího věku, vzdělání i setkání

Vrchlabí - Závěrečný seminář Virtuální univerzity třetího věku (VU3V) se konal v Kulturním domě   Střelnice. Zaštítěna je pražskou Českou zemědělskou univerzitou. Seniorské vzdělávání bylo ve Vrchlabí zahájené v říjnu 2014 a letos byl zakončen čtvrtý semestr.

Nejdřív hrozil, pak se sám udal

Vrchlabí - Na linku 158 zavolal jednapadesátiletý cizinec a oznámil, že spáchal trestný čin. Policisté ho pak v nedalekém Strážném zadrželi.

Penta o koupi vrchlabské nemocnice jedná, ale podpis smlouvy nepotvrdila

Vrchlabí - O prodeji Česko-německé horské nemocnice Krkonoše se mluví dlouho. A dlouho se mluví i o tom, že už je podpis smlouvy na spadnutí. „Do konce měsíce se to uzavře," věřil jednatel nemocnice Jaroslav Fiala v květnu. „Ještě se tak nestalo, snad do konce tohoto týdne," zněla odpověď na začátku června.

Vydával se za přítele zesnulého manžela. Pak seniorku okradl

Vrchlabí - Neznámý muž oslovil šestaosmdesátiletou ženu na Komenského ulici a pod smyšlenou legendou, že znal manžela poškozené, jí požádal o padesát korun.

Škoda Auto darovala horám sazenice

Vrchlabí - Pomoc Krkonoším je již letitá, stromy přibývají. 

Vrchlabí odhalilo své rostlinné poklady

Vrchlabí - Obdivovat krásy Klášterní zahrady přišli o víkendu malí i velcí. Areálem byla slyšet čeština, němčina i polština.

Klášterní zahradu lidé projdou s odborným průvodcem

Vrchlabí - Ojedinělá exkurze do veřejnosti nepřístupné Genetické banky.

Za strukturní malbou do Galerie Morzin

Vrchlabí - Fragmenty a struktury se jmenuje aktuální výstava v Galerii Morzin. Akademický malíř Václav Bláha se představuje dvěma desítkami obrazů, drobnějších i velkoformátových rozměrů.

Tanec se psem aneb Dogdancing

Vrchlabí - Pes pod vedením psovoda provede sérii cviků a porota ohodnotí výkon. Sport původem ze Spojeného království vznikl z klasické poslušnosti přidáváním různých cviků. A získává přízeň i v Čechách, ukázky Tance se psem, nebo-li Dogdancingu jsou běžné na mnoha veřejných akcích.

OBRAZEM: Vrchlabí se dalo do pohybu

Vrchlabí - Lezli po stromech. U příležitosti festivalu Vrchlabí v pohybu se v zámeckém parku naskytla nevšední podívaná.

S roboty může být škola hrou

Vrchlabí - Novou učebnu robotiky využívají ve vrchlabské Základní škole Školní na Liščím kopci.

Experti světové ochrany přírody přijeli rokovat do Krkonoš

Vrchlabí - Českou republiku, resp. Krkonošský národní park si vybrali členové Řídícího výboru Světové komise pro chráněná území IUCN jako místo k aktuálnímu jednání.

OBRAZEM: Třinácté požehnání snad bude pro motorkáře šťastné

Vrchlabí - Moderní stroje i veterání zaplnily za velkého zájmu vrchlabské veřejnosti centrum města při 13. ročníku Motorkářského požehnání. Po obřadu v kostele sv. Vavřince se většina účastníků vydala na spanilou jízdu za krásami májových Krkonoš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení