Sokol Hradec Králové – BK Lokomotiva Karlovy Vary 71:79 (21:26, 34:43, 57:63). Body: Hartigová 19, Steffanová 15, Horáková a Ovsíková po 8, Stará 7, Kysilková a Pochobradská po 6, Rosenbaumová 2 – Kovaľová 20, Větrovcová 17, Magerčiaková 14, Sedláčková 13, Eisnerová 6, Kučerová 4, Hrabáková 3, Houdková 2. TH: 16/14 – 19/15. Trojky: 3:6. Fauly: 21:19.

Lvice vedly pouze na začátku po trojce Steffanové (3:2), jinak ale dlouho tahaly za kratší konec. Přesto se v závěru schylovalo k dramatu, když v závěru 39. min. snížila Hartigová na 69:72. Jenže hostující tým odpověděl trojkou Sedláčkové a vedení si už pohlídal.

,,Bohužel jsme totálně prohospodařili první čtvrtinu. Špatným nasazením jsme soupeře nechali rozstřílet. Inkasovat za deset minut šestadvacet bodů je moc,“ povzdechl si hradecký kouč Miroslav Volejník. Po přestávce se jeho tým herně zvedl, ale na obrat to nestačilo. ,,Začali jsme mnohem lépe bránit.

Přiblížili se na tři body, ale pak znovu zbytečně chybovali. V Trutnově jsme prohráli v prodloužení, teď doma s Karlovými Vary. Vstup do soutěže nám podle představ nevyšel, ale musíme se z toho sami vyhrabat,“ podotkl kouč.

BK Pliska Studánka Pardubice – Valosun Brno 64:94 (21:27, 29:44, 50:63). Body: Jirková 13, Jedličková 12, Habětínková 10, E. Chocholoušová 6, Kramperová a Sládková po 5, Březinová a Dušková po 4, Ondřejová a Dvořáková po 2, Labuťová 1 – Vlková 22, Večeřová 17, Mračnová a Křížová po 15, Zatloukalová 8, Sedláková 7, Mrhálková 6, Svobodová 3, Müllerová 1. Rozhodčí: Baudyš, L. Lukeš. TH: 26/15 – 30/21. Trojky: 3:5. Fauly: 27:24. Pět chyb: 36. Jirková, 39. Labuťová. Diváků: 550.

Utkání se zlomilo v druhé části. V té době sice domácí hráčky zlepšily obranu, ovšem vyhořely střelecky. Pak vyhrály svoji první čtvrtinu v nejvyšší soutěži, ale na tu čtvrtou by měly rychle zapomenout.

Slovanka Mladá Bolesalv – Kara Trutnov 73:58 (27:17, 50:35, 66:45). Nejvíce bodů: Nezdařilová 19, Novotná 14 – Šnajdrová 13, Hindráková 12. Zápas skončil těsně před uzávěrkou.