Basketbalisté Kary přetrhli zlou sérii

Trutnov – Zvládli to! Jak již jsme informovali ve včerejším vydání, basketbalisté Trutnova konečně protrhli šňůru nešťastných výsledků a před vlastními fanoušky porazili rezervní tým Prostějova poměrně jednoznačným skóre 99:77.

18.1.2011

Ilustrační foto - basketbalFoto: Vilém Fischl

V tabulce patří svěřencům kouče Lukáše Plašila devátá příčka a o postup do play off bude muset Kara ještě hodně zabojovat.

BK Kara Trutnov – BK Prostějov B 99:77 (29:21, 57:37, 71:57)

Body: Zachrla 21, Jiříček 18, Vorlíček 16, L. Malý 11, Hlaváček 10, Houser 8, Malík, M. Malý a Rychtera 4, Černý 3 – Macháček a Majerík 14, Šiška 11, Semerád 9, Lenhart 8, Paunovič 7, Bajar a Melichárek 6, Krejčí 2. Rozhodčí: Kučera, Baudyš. Fauly: 16:22. Trojky: 6:3. Trestné hody: 26/21 – 13/8. Diváků: 200.

Trutnov vstoupil do důležitého utkání s elánem a již úvodní poločas vyhrál o dvacet bodů. Domácím vycházela střelba a 57 bodů za dvacet minut hovoří za vše.

Po pauze se náskok Kary o polovinu ztenčil, přesto měli „bílí“ duel jasně ve své moci. A potvrdil to i výkon v poslední čtvrtině. V ní domácí atakovali stobodovou hranici. Ačkoliv se jubilejního bodu dosáhnout nepodařilo, zavládl na tvářích všech hráčů úsměv. Jak by také ne! Vždyť vyhráli poprvé od 5. prosince, kdy vyzráli na Litoměřice.

„Konečně jsme předvedli hru, na kterou máme. Už jsem to říkal před tímto zápasem, jestliže chceme do play off, musíme doma vyhrát všechny zápasy. Ještě nás čekají tři. Venku nemáme co ztratit a kdyby kluci předvedli takovýhle výkon, máme šanci i tam,“ těšil se Lukáš Plašil.

Do konce základní části zbývá šest kol a pokud se chce Kara dostat mezi nejlepších osm kolektivů, bude nejspíš muset vyhrát alespoň čtyři duely. Ten nejbližší odehrají trutnovští muži v neděli 23. ledna od 17 hodin na palubovce Ústí nad Labem.

Autor: Tomáš Otradovský

18.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Děti z mateřských škol testovaly atletiku
3

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Bouřka řádila, blesk na Pomezkách sjel komínem

Trutnovsko - Nejvíce práce měli po čtvrteční bouřce hasiči na Trutnovsku a Rychnovsku, zasahovali ovšem po celém kraji. V Dolních Lysičinách spadl na dráty elektrického vedení vzrostlý strom.