Basketbalisté Turnova zatím se stoprocentní bilancí

Turnov – Dalším kolem pokračovala Východočeská liga mužů. Po úvodním vítězství nad Novou Pakou přivítali basketbalisté Turnova další dva celky a připsali si stejný počet vyhraných utkání.

15.10.2011

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

TJ Turnov – Sokol Josefov 78:68 (28:27, 41:41, 66:53)

Vyrovnaný zápas rozhodla až třetí čtvrtina, kdy Turnov dokázal odskočit až na rozdíl patnácti bodů. Od té chvíle bylo utkání rozhodnuté a i druhý zápas v sezóně skončil vítězstvím Turnova.

„Výborný zápas odehráli Cvrček, Jiřiček, Velda a Bartoň, poslední dva jmenovaní se bohužel i zranili. Ale i ostatní hráče je však potřeba pochválit,“ řekl k duelu trenér Turnova Tomáš Mareš.

Sestava (body): Jiříček 18, Velda 16, Bartoň 15, Cvrček 13, J. Jeníček 10, Nejedlo 4, Vích 2, Kaněra, Pospíchal, Roubíček, Šimůnek, L. Jeníček.

TJ Turnov – TJ Jiskra Hořice 86:82 (13:26, 41:51, 66:62)

Bez zraněných a s unavenými dorostenci Turnováci nezachytili úvod utkání. Od druhé čtvrtiny se však celek z Českého ráje začal postupně dohrávat do hry a trpělivou hrou se začal dostávat do hry. Třetí čtvrtina tradičně nervózního zápasu ale vyzněla už jasně pro domácí, vyhráli ji 25:12 a položili základ konečnému úspěchu. Zápas pak rozhodla až poslední čtvrtina, po které urželi Turnovští neporazitelnost.

Sestava (body): Jiřiček 34, Nejedlo 13, Jeníček 10, Cvrček 8, Vích 8, Šimůnek 6, Jeníček 4, Pospíchal 2, Roubíček 2, Kaněra.

Zápasy 3. a 4. kola: Vysoké Mýto – Chrudim 62:66, Choceň – Ústí nad Orlicí 106:62, Rychnov n. K. – Svitavy B 52:70, Pardubice – Náchod 52:63, Holice – Týniště n. O. 88:64, Nová Paka – Josefov 60:69, Choceň – Svitavy B 53:79, Rychnov n. K. – Ústí n. O. 69:62, Pardubice – Týniště n. O. 60:69, Holice – Náchod 68:69, Nová Paka – Hořice 70:57.

(jp, mar)

15.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Mapa republiky

Na sněhovém poli Mapa republiky je téměř 10 metrů sněhu

Z Hradce do Trutnova o sedm minut rychleji. Za miliardu

Kvůli požáru v kuchyňce museli hasiči evakuovat školu

Turnov - Ve výukové školní kuchyňce turnovské Základní školy v ulici 28. října začalo hořet a museli tam zasahovat hasiči z Turnova, Karlovic a Všeně.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Trutnovsko, Pojizeří /HLASUJTE/ - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Každý měsíc odměníme od ledna 2017 pouze jedno miminko.

Samková na olympiádu nemyslí: Je to strašně daleko

Vrchlabí - Možná se o tom doma hádáte: kdo byl českou královnou zimy? Je to těžká volba. Opět zářila biatlonová kráska Gabriela Koukalová. Rychlobruslařka Martina Sáblíková sklízela tituly. Snowboardistka Ester Ledecká nadchla medailemi, celkovým triumfem ve Světovém poháru i úspěchyv alpském lyžování.

Emeritní učitel lesnické školy Jiří Uhlíř převzal významné ocenění

Trutnov - Nejvyšší resortní vyznamenání Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR – medaili 1. stupně získal ve středu emeritní učitel Střední lesnické školy v Trutnově Jiří Uhlíř (na snímku vlevo).