VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Braun: „Proslavili jsme jméno Trutnova po celé Evropě“

Trutnov – Má hlavní zásluhu na tom, že si právě pod Krkonošemi dávají dostaveníčko věhlasné evropské kluby, aby zde odehrály vrchol letní přípravy na novou sezonu.

19.9.2012
SDÍLEJ:

Mekr´s cup 2012Foto: Vilém Fischl

Manažer basketbalové Kary JAN BRAUN si může libovat. Letošní Mekr´s Cup totiž předčil očekávání a zástupci euroligových družstev předem nahlásili zájem startovat v Trutnově i v příštím roce!

Prozraďte, jaké pocity ve vás převládají dva dny po skončení 13. ročníku turnaje O pohár města Trutnova?
Velká únava. S turnajem bylo hodně práce, protože jsem chtěl, aby vše fungovalo na co nejlepší úrovni. To se povedlo a těší mne, že to vysoce ocenily všechny týmy. Pokud slavný španělský trenér polského mistra Krakowa Jose Hernandez prohlásí, že nejlepší turnaj Evropy je v Trutnově, tak to má velikou váhu. Proslavili jsme jméno Trutnova po celé Evropě.

Jak těžké bylo do Trutnova přivést pět účastníků Euroligy a vítěze Eurocupu FIBA?
Slavné basketbalové kluby se do Trutnova rády vracejí, samy vyjadřují zájem hrát v Trutnově. Líbí se jim u nás, a to je pro mě jako Trutnováka velký pocit hrdosti.

Týmy do Čech přijely v kompletních sestavách. Jste rád, že Mekr´s Cupu přikládaly plnou vážnost?
Turnaj se stal velice prestižní záležitostí, každý ho chce vyhrát a proto všechny zápasy stojí za to, i když je to „jen" příprava. Viděli jsme řadu opravdu špičkových zápasů euroligové úrovně.

Účasti kterého z klubů si vy osobně nejvíc vážíte?
Nejvíc si vážím toho, když vám kluby, které patří v Evropě k nejlepším, samy řeknou, že to bylo v Trutnově perfektní, a že chtějí přijet do našeho města znovu. Beru to jako reprezentaci města a republiky, zahraniční účastníci si dělají obrázek o městě a zemi. Třeba s Krakowem přijeli čtyři novináři a dva fotografové na celé čtyři turnajové dny. Reportáže a fotky z Trutnova dominovaly webovým stránkám všech klubů a objevily se i v zahraničních médiích.

Poměřit síly s vyhlášenými týmy mohla i domácí Kara. Jak z vašeho pohledu obstála?
Jednoznačně dobře. V součtu s turnajem ve Francii jsme během týdne odehráli pět utkání s euroligovými týmy. A všechno to byly rovnocenné zápasy, nejvyšší porážka byla o deset bodů. Senzační bylo vítězství, a ještě k tomu tak vysoké, nad ruským Orenburgem, který má za cíl být mezi nejlepší osmičkou Euroligy. V neděli jsme pak jasně přehráli německého účastníka Eurocupu Wasserburg. Ale pořád je to pouze příprava, důležité bude sbírat úspěšné výsledky v lize.

Po loňské sezoně se s Trutnovem rozloučila dlouholetá kapitánka Darina Mišurová, končily mimo jiné i Iva Komžíková a Hana Šnajdrová. Jak těžké bylo shánět za opory náhradu?
Těžké to bylo. Je nutné si připomenout, že v lize působí dvanáct týmů, z nichž každý má své nemalé ambice. Liga bude díky tomu hodně vyrovnaná, konkurence je velká. Dá se očekávat hodně dobrých zápasů.

Poslední posilou se stala americká pivotka Ambrosia Anderson, která právě na domácím turnaji okouzlila fanoušky. Prozraďte, kde jste na takovou hráčku přišel?
(usmívá se) V kině jsem ji nepotkal. Byla to záležitost jednání se zahraničními hráčskými agenty, po internetu často dlouho do noci.

Již za týden se rozeběhne nejvyšší domácí soutěž. Jste spokojen s tím, jaký tým se vám spolu s trenérem Petrovickým podařilo dát dohromady?
Nám se nakonec podařilo sestavit velice dobrý tým, typově podle našich představ. Sílu jsme ukázali v přípravě a věřím, že ji předvedeme i v lize.

Na jaké umístění si budete v blížícím se novém ročníku troufat?
V lize to bude naše již osmnáctá sezona a chceme v ní hrát opět o medaile.

.. komentář trenéra Martina Petrovického

„Duely nám ukázaly i nedostatky"

Dvě výhry a dvě porážky, taková je bilance Kary na předsezonním přípravném turnaji, při němž dostaly domácí hráčky skvělou příležitost změřit síly s euroligovými soupeři. Trenér MARTIN PETROVICKÝ snad ani nemohl být nespokojen a týden před startem ŽBL se podělil o své momentální pocity.

Trenére, váš tým má za sebou přípravné turnaje ve Francii a v Trutnově. Co vám přinesly?
Přinesly nám především obrovské zkušenosti. Odehráli jsme šest utkání, z toho pět proti účastníkům Euroligy. Žádný zápas jsme neprohráli nad deset bodů, jednou dokonce vyhráli. Je to sice jen příprava a výsledky nelze přeceňovat.

Střetly jste se s vynikajícími soupeři. Může to být pro nadcházející sezonu velká výhoda?
Dobré týmy vždycky prověří družstvo lépe, než soupeř, kterého porazíte o čtyřicet bodů. Duely nám ukázaly i nedostatky a je teď na nás, jak je dokážeme odstranit. Nesehranost v obraně i v útoku ještě musely být znát, ale pořád máme před začátkem sezony čas na to, abychom to zlepšili.
Váš tým oproti loňské sezoně doznal řady změn. Leckterého fanouška zajímá odpověď na otázku: je podle vás nyní kádr Kary silnější nebo slabší?
Ukáže sezona. Na tohle je těžké odpovědět. Výsledky nezáleží jenom na síle týmu, ale hlavně na tom, jak družstvo dokáže eliminovat tlaky z průběhu utkání a těžké chvíle v celém ročníku.

Z letních posil na sebe výrazně upozornily americké hráčky. Jak vidíte jejich úlohu v týmu?
Ony svoji úlohu znají, byly brány na pozice, které jsme potřebovali zaplnit. Teď záleží, zda svoji roli dokáží naplnit. Zatím vypadají dobře, tak snad jim forma a výkonnost vydrží po celou sezonu. Osobně tomu pevně věřím.

Máte již představu o tom, jak by mohla vypadat základní pětka?
Představa je jedna věc. Druhá věc je, že ještě máme i zraněné hráčky. Základní pětka není nějaká zeď. Ne-určuje se podle osobního pocitu, ale i podle soupeře.

Autor: Tomáš Otradovský

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pavel Šporcl.

Sedmihorské léto nabídne koncerty i divadla

Trutnov chce budovat věž pro kola

Trutnov chce budovat věž pro kola

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Výběr pomníku provázely vášně a nenávist. Nakonec žádný nebude

Trutnov - Poněkud hořce vyzněla vyhlášená soutěž, ve které nejen soutěžní porota, ale později také veřejnost, vybíraly z osmi výtvarných návrhů na pomník určený ke stému výročí vzniku Československa v příštím roce. Trutnovští si vzali na sebe těžký úkol. Vybrat dílo, které by se stalo důstojnou vzpomínkou na dějinnou událost, se nakonec ukázalo jako neuskutečnitelné.

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies