To byla jízda! Basketbalistky trutnovské Kary se v pátečním podvečeru představily na palubovce štiky letošního ročníku Excelsior ŽBL. Pražské vysokoškolačky sice na podzim dokázaly vyhrát na půdě brněnské Frisca, proti Trutnovu však neuspěly ani v jednom ze dvou duelů. Po porážce v Krkonoších inkasovaly v domácím prostředí debakl o propastných 29 bodů!

VŠ Praha – Kara Trutnov 66:95 (15:28, 36:53, 52:77).

Body: Reisingerová 17, Tarasava 11, Elhotová 10, Vorlová 10, Mircheva 9, Pohunková 4, Šmídková 3, Salačová 2 – Šnajdrová 18, Hindráková 14, Nováková a Větrovcová 14, Komžíková 9, Mišurová 9, Záplatová 8, Vacková 7, Mäkitalo 2. Rozhodčí: Smetana, Egr. Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/12 – 21/20. Trojky: 4:5. Diváci: 200.

V předzápasovém rozhovoru prozradila opora východočeského celku Kateřina Hindráková, že týmu zbývá poslední třetí úkol k tomu, aby dostal hráčský kádr volno o vánočních svátcích. Jak vidno, tato motivační „taktika“ trenéra Petrovického zabírá.

Kara musela před pátečním bojem zvládnout vítězně hned čtyři z pěti zbývajících duelů. První, nutno dodat i nejtěžší, metu má úspěšně za sebou. V pátek se trutnovské hráčky představily proti pražskému VŠ, družstvu, z něhož by ještě v minulé sezoně nijak velký strach nešel. Jenže v letní přestávce se zdejší klub výrazně posílil, mimo jiné o elitní střelkyni Petru Reisingerovou. No a právě ona byla v úvodu zápasu 12. kola hodně vidět. Na začátku šesté minuty svým šestým bodem v utkání vytvořila domácím vedení 13:11, těžko ale tušila, že v té době její parta vede v zápase naposledy.

Hostující celek se totiž chvíli na to dostal do neuvěřitelného laufu, kraloval pod oběma koši a hlavně přesně zakončoval útočné výpady. Do konce úvodní čtvrtiny si Kara vypracovala vedení 15:28, čímž naprosto otupila velké odhodlání soupeře. Trutnov hrál skvěle, ve druhé desetiminutovce dokázal vždy odpovědět na bodové záchvěvy Pražanek a před poločasovou pauzou svůj náskok ještě navýšil.

„Soupeře bylo těžké zlomit, aby utkání nechtěl zvrátit zpět na svoji stranu. Nám se to ale povedlo. VŠ má velmi dobrý tým, ale my hráli fantasticky,“ radoval se hostující lodivod Martin Petrovický.

Velký podíl na nečekaně hladkém vítězství měli i skvělí příznivci z východních Čech. Ti vytvořili svým hráčkám doslova domácí prostředí a hnali nadšeně hrající tým za vítězstvím.