Dorostenky v Hradci ženské áčko nepomstily

Trutnov – S třízápasovou zátěží ve čtyřech dnech se v extralize starších dorostenek musely vypořádat trutnovské basketbalistky.

19.11.2009

Ilustrační foto - basketbalFoto: Deník/Michal Bogáň

Po víkendových soubojích na domácí palubovce proti Nuslím a Slovance se družstvo trenéra Kapitulčina vydalo v úterý do Hradec Králové pomstít ženské ačko. Derby ale opět vyhrál rival, i když ten je v této kategorii na rozdíl od ŽBL v zápasech s Trutnovem favoritem.

Kara však podala velmi dobrý výkon a i přes výrazně oslabenou sestavu, ze které v pondělí vypadly kvůli zdravotním problémům tři hráčky, bojovala až do poslední minuty o vítězství. Třiceti osmi body se v derby blýskla Nikola Tothová.

Kara Trutnov – Sokol Nusle 61:71 (14:16, 27:35, 49:49).

Body: Mervínská 11(4/3), Skokanová, Kozumplíková, Tothová a Rybová 10, Strnadová 6, Bělohoubková 4 – Satoranská 23, Kulíšková 18, Jandová 13… Trestné hody: 12/6 – 22/16. Trojky: 3:5. Fauly: 17:16.

Petr Kapitulčin, trenér Kary Trutnov: „V důležitém zápase jsme celý první poločas tahali za kratší konec. Po velice solidně odehrané třetí čtvrtině nás v posledním hracím období soupeř znovu přehrál a zaslouženě zvítězil. Soupeř byl, bohužel, lepší, zejména byl týmovější a koncentrovanější, lépe připravený na zápas. Společně s námi předvedli špatný výkon i rozhodčí, zejména pan Pára. O naší prohře však nerozhodl. Pochvalu za lepšící se výkony zasluhuje Mervínská.“

Kara Trutnov – Basket Slovanka 72:37 (23:6, 46:12, 60:30).

Body: Tothová 20, Skokanová 11, Rybová 8, Mervínská a Záplatová 7, Kynčlová a Bělohoubková 6, Mazurová 5, Strnadová 2 – Veselá 8, Strmisková 7, Habětínová a Effangová 6… Trestné hody: 22/13 – 22/14. Trojky: 3:1. Fauly: 21:20.

Petr Kapitulčin, trenér Kary Trutnov: „V tomto zápase jsme ukázali obě své tváře. V prvním poločase by s námi měl problémy každý soupeř a s podobnou kvalitou hry bychom mohli pomýšlet klidně i na Final Four. Naopak po změně stran jsme se nedostatečnou aktivitou, bojovností a pracovitostí přizpůsobili hře soupeře, který přitom snad až na pár záblesků od Veselé nepředvedl vůbec nic. Velmi dobrý zápas odehrály Tothová a Skokanová.

Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 75:69 (20:18, 39:34, 56:55).

Body: Friedelová 17, Fadrhonsová 15, Čepelková 12, Bartáková 8… – Tothová 38, Záplatová 14, Mervínská 11, Rybová 4, Bělohoubková 2, Kynčlová, Strnadová, Mazurová. Trestné hody: 20/17 – 18/13. Trojky: 4:2. Fauly: 13:15.

Petr Kapitulčin, trenér Kary Trutnov: „Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém tentokrát všechny hráčky bojovaly na maximum a domácí celek jsme značně potrápili. Bohužel rozhodla širší lavička domácích a s tím související úbytek sil v závěru, větší štěstí domácích a úspěšnější střelba z trojkové vzdálenosti v klíčových chvílích.“

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nováček z Volanova předvedl start z říše snů

Podzimní TIP ligu rozehráli jednotlivci i týmy

Policisté chytili zdrogované zloděje při vloupání do trutnovské základky

Trutnov - Dva osmatřicetileté muže dopadli při činu trutnovští policisté v neděli večer na jedné z místních základních škol. Oba jsou několikanásobní recidivisté a doznali se k užívání drog.

Bouračka v Huntířově, pět zraněných

Vítězná - K dopravní nehodě dvou vozidel došlo v úterý před půl sedmou večer v Huntířově. V jednom z vozidel cestovaly dvě ženy, ve druhém matka a její dvě děti.

Krkonošská expedice na Špicberky. Tam, kde nezapadá slunce

Vrchlabí - Skupina krkonošských přírodovědců absolvovala expedici na severské souostroví Špicberky, přesněji v norštině Svalbard. Nejvyšší české hory za Arktidu vyměnilo na čtrnáct dní osm pracovníků Správy Krkonošského národního parku.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".