Kara Trutnov – BK Synthesia Pardubice B 58:79 (17:17, 34:32, 47:47)

Body: Formánek 16, Houser 14, Andrejsek 11, Rychtera 6, Slezák 5, Malík 4, Malý 2 – Horák a Špaček 18, Votava 16, Moravec 11, Vošlajer 8, Bartheldi 6, Němeček 2. Rozhodčí: Kapaňa, Kapl. Fauly: 20:17. Trojky: 3:8. Trestné hody: 13/11 – 29/25. Diváků: 50.
Tři čtvrtiny zápasu to jakž takž vypadalo, že by domácí hráči přeci jen mohli o víkendu pomýšlet po sobotní porážce s Prostějovem alespoň na jedno vítězství. Jejich optimistické vyhlídky v nedělním utkání ale vzaly za své hned na začátku poslední desetiminutovky.

To hosté, mimo jiné čtyřmi trojkovými pokusy v krátkém časovém období odskočili ze stavu 47:47 na 51:64. Desetibodový rozdíl stanovil pak svým pokusem z perimetru Houser, ale rozjeté Pardubice uvadající Trutnov už nemohl nijak zastavit.

Domácí basketbalisté prohráli i z toho důvodu, že se ve čtvrté čtvrtině nenašla žádná osobnost, která by to, jak se říká vzala na sebe. V první čtvrtině to byl Formánek, ve druhé se rozehrál Houser a třetí dějství patřilo alespoň v první části bojovníku Andrejskovi. Čtvrtou čtvrtinu domácí projeli v poměru 11 ku 32!

Ladislav Malý, trenér Trutnova: „S 58 body se doma vyhrát nedá, což je známá pravda. Přiznejme si na rovinu je to o fyzičce a následně o sebedůvěře a o schopnosti plnit, to co si říkáme před začátkem utkání. My jsme schopni dvě až tři čtvrtiny to nějakým způsobem udržovat, ale to je málo. V této soutěži musíme hrát na sto procent celý zápas. Dokud toho nebude schopni, bude to vypadat tak, jak to vypadá