To je jízda! Zdejší druholigoví házenkáři oslavili v sobotu třetí vítězství v řadě. Se soupeřem z Bělé pod Bezdězem si nebrali servítky a porazili jej rozdílem 23 branek.

II. liga

1. HK Dvůr Králové n. L. – Sokol Bělá p. B. 41:18 (17:7).

Dvoráci vstoupili do utkání posilněni předchozími úspěchy a od začátku dávali soupeři jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. Už v prvním poločase byl rozdíl mezi soky znatelný a slušná návštěva často tleskala ofenzivním akcím zakončeným řadou pěkných gólů. Trefil se dokonce i brankář Babčaník, jenž za záda svého protivníka zamířil přes celé hřiště.

Rozdíl deseti branek odpovídal dění na palubovce a v podobném rázu se pokračovalo i po přestávce. Zpočátku se skóre nijak zvlášť nenavyšovalo a domácí si udržovali bezpečné vedení. Pak ale během pěti minut předvedli drtivou šňůru 9:0, což soupeře odrovnalo. Nejaktivnějším střelcem se stal domácí Junek, pět a více branek ale nastříleli i další čtyři dvorští borci.

V aktuální tabulce si jediný podkrkonošský účastník v soutěži upevnil čtvrté místo a v dalším kole jej čeká utkání v Libčicích nad Vltavou, které jsou momentálně třetí.

Fakta – branky: Junek 8, Zelinka 6, Etrich, Kotík a Groh 5, Tomeš 4, Gogolák a D. Fiedor 3, Babčaník a Kirschbaum 1 – Opustil 6, Hrubý 5/1, Kubíček a Primus 2, Šírek a Dohnal 1, Švec 1/1. Rozhodčí: Semerád, Vlk. Vyloučení: 7:1. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (Kirschbaum). Diváků: 180. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Šturma – Černý, Gogolák, Kulhánek, Groh, R. Fiedor, D. Fiedor, Zelinka, Junek, Tomeš, Kirschbaum, Etrich, Kotík.

Další výsledky 15. kola

SK Praha 4 – 1. HC Pardubice 44:30, TJ AŠ Mladá Boleslav – ElektroPraga Jablonec 26:21, HK Město Lovosice B – Sokol Libčice n. Vlt. 46:35, HC Kolín – HK Slavia Praha 30:28, HC TJ Šroubárna Žatec – TJ Sparta Kutná Hora 26:25.