VYBERTE SI REGION

AUDIO: Finiš přišel pozdě, vyhrála Sparta

Trutnov - Basketbalisté Trutnova vdohrávce 17.kola podlehli doma favoritovi rozdílem pětibodů

12.1.2009
Fotogalerie
30 fotografií
Trutnov - Sparta Praha.

Trutnov - Sparta Praha.Foto: Vilém Fischl

Snad to byl respekt ze soupeře, který do 35. minuty utkání brzdil trutnovské basketbalisty v souboji s pražskou Spartou. Jinak si lze těžko vysvětlit, proč páteční prvoligová dohrávka skončila v hale 3.ZŠ Komenského porážkou domácího týmu 70:75.

„Nerozumím tomu. S příchodem Petra Lva a jeho dvěma koši úplně zvrátili obraz hry. Nevím, proč jsme tak nehráli od začátku,“ kroutil hlavou trutnovský trenér Ladislav Malý.

Domácí celek do utkání nevstoupil špatně, ale krok se soupeřem udržoval jen trojkovými pokusy – 10:9 (Slezák, Rychtera), 15:14 (Malý), 21:21 (Houser). Takže, když v průběhu druhé čtvrtiny Trutnov střelecké štěstí opustilo, rázem Sparta odskočila na 23:32. V poločase však domácí zaostávali za soupeřem jen o pět bodů (29:34). Jako poněkolikáté v letošní sezoně pak však trutnovský tým „zradila“ třetí čtvrtina. A tak, když si v průběhu té čtvrté hosté udržovali dvanáctibodový náskok, zdálo se být rozhodnuto.

Do konce utkání zbývaly čtyři minuty a Houser trojkou snížil na 58:67. Na hřišti se objevil mladík Lev a jeho pět bodů v řadě tým neuvěřitelně zvedlo. Vzápětí se prosadil i Malý a Trutnov prohrával už jen 65:69. K dalšímu přiblížení ve skóre však Trutnovu zabránili rozhodčí. Houserovi minutu a půl před koncem pískli sporný útočný faul. Následovala úspěšná sparťanská akce, kterou letenské družstvo domácí snažení otupilo.

Hlavní problém Kary v zápase spočíval v útočné aktivitě. O tom asi nejlépe vypovídají čísla počtu faulů sparťanských hráčů – 8 a trestných hodů Trutnova – 2. „Více jak tři čtvrtiny utkání jsme hráli bázlivě. Neriskovali jsme jeden na jednoho. Nevěřili jsme si a z toho zase plyne jen 70 bodů za zápas doma,“ povzdechl si kouč Malý. „Nedokázali jsme se vyburcovat k takovému agresivnímu pojetí hry, který slavil úspěch s Benešovem a Vyšehradem,“ dodal.

„V některých fázích jsme měli dost navrch. Dvakrát nebo třikrát jsme se dostali do vedení přes deset bodů. Bohužel, jsme udělali hloupé chyby a domácí nám náskok stáhli. Závěr byl sice napínavý, ale pořád jsme měli navrch,“ poznamenal k utkání trenér Sparty Jaromír Geršl.

V příštích kolech se o víkendu Trutnov představí na jihu Čech, v Jindřichově Hradci a v Písku.

Kara Trutnov – BA Sparta Praha 70:75 (15:19, 29:34, 44:53). Body: Rychtera 22, L. Malý 16, Slezák 8, Houser 8, Lev 8, Malík 6, Andrejsek 2 – Lyle 20, Klapal 18, Růžička 17, Skála 9, Matějovič a Lavaud 4, Podlipný 3. Rozhodčí: Baudyš, Poživil. Fauly: 15:8. Trestné hody: 2/2 – 18/15. Pět osobních chyb: 1:0 (36. Rychtera). Trojky: 8:6. Diváci: 100.

Nejúspěšnější sportovec Semilska za rok 2016

Semilsko - Vystřihněte originální kupon, vyplňte jméno svého favorita a zvolte hvězdu Krkonošského deníku.

Mzdy v kraji jsou nízké a jen málokdo dosáhne na jejich průměr

Královéhradecko - Královéhradecký kraj je ve výši průměrných mezd až na 9. místě ze čtrnácti českých krajů.