Futsalisté přehráli Chotěboř a drží se na špici

Turnov - Po překvapivé prohře s Kadaní si futsalisté Dalmachu Turnov spravili chuť v domácí hale proti Boce Chotěboř. Domácí nastoupili do utkání raketově a už ve čtvrté minutě vedli 2:0, nakonec pak zvítězili o tři branky a posunuli se na třetí příčku tabulky.

23.11.2011

Dalmach TurnovFoto: Jitka Maděrová

FC Dalmach Turnov - Boca Chotěboř 4:1 (2:1)

Chotěboř je nováčkem druhé ligy a svou daň si vybrala hned po dvaceti vteřinách. Pařízek probudil hosty střelou o tyč, která skončila přesně v síti. O chvíli později pak trefil tyč také Zdražil, ale tentokrát šel míč mimo branku a tak si Turnov musel počkat do čtvrté minuty. Krejčík si narazil s Vojtěchem Hurtem a střelou pod břevno nedal brankáři hostů šanci 2:0.

Dvoubrankový náskok ale Dalmach uspokojil. Hosté se začali dostávat čím dál více do hry a zlepšení korunovali kontaktní brankou Staňka. Pak ještě těsně před přestávkou mohl vyrovnat Doležal z desetimetrového kopu, ale netrefil branku, a tak Turnov první poločas vyhrál 2:1.

Začátek druhého poločasu patřil Chotěboři, která se dostávala do vyložených šancí, ale nedokázala skórovat, a tak přišla 28. minuta, kdy Bakeš křižnou přihrávkou vybídl Kratochvíla, který se do odkryté brány nemýlil. Hosté hráli ale prim i nadále, a tak jejich aktivitu otupil až Pařízek, který po sólové akci nasadil „housle“ obránci a přesnou střelou k tyči završil výhru Dalmachu.

Fakta branky: Pařízek 2, Krejčík, Kratochvíl Staněk. Rozhodčí: Nagy, Ježek. ŽK: 1:1. Dalmach Turnov: Horáček Bernard, Krejčík, Pařízek, Bakeš, Kratochvíl, Zdražil, V. Hurt, Kalousek.

Ostatní zápasy: Olympik Mělník Slavia Liberec 7:6 (5:3), F.A. Zole Č. Lípa Betis Kadaň 3:3 (0:1), Benešov Tábor 1:3 (1:1), Démoni Č. Lípa Litoměřice 7:5 (3:2), Goll Běloves Hradec Králové 0:5 (0:1).

V příštím kole se Dalmach Turnov představí v krajském derby na půdě posledního celku tabulky Slavie Liberec. Utkání se hraje v pátek od 20.15 hodin. Šlágrem kola ale bude souboj vedoucích Démonů z České Lípy se Salamandrem Hradec Králové, který se momentálně nachází o skóre před Turnovem na druhém místě.

(krej, jp)

23.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

KAM NA FOTBAL: Přibrzdí Košťálovští rozjeté Přepeře?

Úpice otevře přestavěný atletický stadion. Ponese jméno tělocvikáře

Krkonošský veletrh začal, lidé zaplnili Uffo

Trutnov - Přes šedesát vystavovatelů, losování o soudek piva či dokonce diamant, bylinkovou poradnu, expozici chovatelů, atrakce pro děti, příjemnou hudbu. To vše nabízí Krkonošský veletrh, který dnes ráno slavnostně zahájil v Uffu starosta Trutnova Ivan Adamec. V pátek je otevřeno do 18 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin.

Digitální hodiny jsou zpátky na místě činu

Trutnov - Místo bílých číslic červené, místo dvou údajů tři. Tím se na první pohled nejvíc liší nové hodiny na budově bývalého ZPA od 31 let starého ukazatele.