Po jarním barážovém sestupu z extraligy byl pro Dvoráky úspěšný vstup více než důležitý. V létě tým opustila hned pětice hostujících hráčů (Vaněček, Tesař, Klouček, Bělohlav, Železňák), navíc se do Náchoda vrátil kouč Petr Šulc. Potěšující naopak bylo rozhodnutí Daniela Michajlíka, jenž v klubu pokračuje a i ve svých čtyřiceti letech znamená pro tým přínos ve formě bohatých zkušeností. Novou posilou je pak David Kořínek z hradecké Slavie.

Co fanouškovskou obec dále zajímá, to jsou ambice loňského účastníka Zubr extraligy. Jak prozradil předseda klubu Miloš Kastner, tým plný odchovanců by rád navázal na předminulé sezony, kdy ve stejné soutěži patřil k lídrům.

„I přes odchod několika hráčů tu zůstal silný kolektiv, který svou kvalitou rozhodně má na čelní příčky v lize. Chceme se od začátku pohybovat co nejvýš,“ řekl Kastner.

Úvodní duel naznačil, že v domácím prostředí by měl být dvoubodový zisk vždy povinností. Také hráči by rádi ze sportovní haly ve Strži opět vytvořili nedobytnou tvrz.

Otázkou pak zůstává, jak se bude týmu dařit na cizích palubovkách. Žádného soupeře totiž nelze podceňovat a vůbec nejtěžším úkolem bude, naučit se zase z venku vozit body. Vždyť za celou extraligovou anabázi Dvoráci mimo “svůj dům“ nebodovali.

„Chtěli bychom to zvrátit hned v neděli. Chodov hraje první ligu druhým rokem a pro nás nemůže být cílem nic jiného, než dva body,“ prozradil Miloš Kastner úkol týmu na nadcházející víkend.

1. HK Dvůr Králové - Sokol Nové Veselí 29:23 (11:9)

Na staronovou premiéru v první lize se dvorští házenkáři moc těšili. O to větším šokem pro ně musel být úvod sobotního utkání. V desáté minutě totiž svítil na ukazateli skóre stav 0:4 a prořídlé publikum nevěřilo vlastním očím. Ještě, že mezi tyčemi stál Martin Babčaník, který stihl v nejtěžších chvílích spoluhráče podržet. Pak již to bylo jen o tom, kdy začnou střely padat do branky také Dvoru. Naštěstí netrvalo dlouho a domácí borci vzali osud zápasu do svých rukou. Chvíli trvalo než soupeřovo vedení stáhli, ve 22. minutě šli ale poprvé do vedení, a to již nepustili.

Klidnému průběhu zbytku zápasu vypomohl již start druhého poločasu. V něm se zadařilo převážně Jiřímu Grohovi, své kvality několikrát prokázal znovu Babčaník. Když se prosadil dvakrát v rychlém sledu i kanonýr Fiedor, měli domácí rázem šestibodový náskok. Vůbec poslední slovo patřilo mladé dvojici Kotík – Etrich, která krásnou akcí upravila skóre na konečných 29:23.

Sestava Dvora: Babčaník, Šturma – Etrich 1, Kotík 4, J.Labský, Fiedor 5, Jůza 2/2, Kulhánek 7, Voňka 1, Hracha 1, Groh 5, Vodička 1, Kořínek 1, Zelinka 1.