Turnov – Strakonice 30:21 (12:10)

První poločas byl herně i brankově vyrovnaný. Celky se střídaly v jednobrankovém vedení a do trháku spěchaly až těsně před poločasem hráčky domácího oddílu. Získaly tříbrankové vedení, ale do poločasu Strakonice snížily.

Rychlou a kombinační hrou, kterou se celek prezentoval v úvodních dvaceti minutách druhé půlhodinovky, se ale domácí výběr sokovi vzdálil. Navýšil na hrozivý čtrnáctigólový rozdíl, a tak si v závěru zápasu mohl dovolit úlevu z koncentrace.

„Je dobře, že dokážeme předvést i zrychlenou hru, využíváme technických chyb soupeřek a zakončujeme rychlé útoky. V tomto ohledu se dobře rozehrála Koubková Davidová, snahu má i Šafářová. Ještě je potřeba zapracovat na druhé vlně rychlého útoku. Začíná fungovat spolupráce spojek s pivotem nebo se zabíhajícími křídly. Škoda posledních sedmi minut, protože bychom soupeřkám vysokým rozdílem zasadili pěknou ránu," řekl k zápasu velice spokojený kouč domácích házenkářek Roman Fuchs.

TJ Turnov (branky): Kučerová – Aissi (8/1), Koubková (5), Davidová (3), Kohoutová (3), Šafářová (3), Bártová (2), L. Ševrová (2/2), Tichá (2), V. Ševrová (1), Nalezencová (1), Víšková.

Ostatní zápasy: Ledeč nad Sázavou – Tachov 23:18, Ústí nad Labem – Vršovice B 19:20, Milevsko – České Budějovice 28:30, Kobylisy B – Pardubice 25:30, Astra – Cheb 33:24.

Příští kolo: Strakonice – Astra, Cheb – Ledeč n. S., Pardubice – Turnov (sobota 15.00), Vršovice B – Milevsko, Č. Budějovice – Kobylisy B, Tachov – Ústí n. L.