Tým dívek Andrea Janatová, Míša Vanclová, Bára Čížková, Zuzka Hanušová, Dana Butulová a Markéta Fučíková fantastickým během na trati 1,5 km nenašly přemožitelky a vybojovaly tak první místo. Chlapci Fabián Štoček, Adam Václavík, Michal Šmíd, Šimon Kubina, Matouš Pšenička a Vojta Hájek svým týmovým výkonem také velmi potěšili. Zaostali pouze za borci ze Znojma a na trati 3 km skončili druzí.

Družstvo žákyň ze ZŠ Jilemnice spolu se staršími žáky se Znojma si také nejlépe poradilo s nástrahami tratí v Bystřici pod Hostýnem a zvítězilo v konkurenci 12 respektive 13 týmů v sobotním závodě národního mistrovství škol v krosu.

Na trať běhu na 3 a 1,5 kilometru se postavilo 25 týmů z celé republiky, které se probojovaly přes sérii kvalifikačních závodů v okresech a krajích. Výborný výsledek předvedli fotbalisté ze Znojma, kteří v této týmové soutěži dokázali porazit favorizované závodníky z Jilemnice či Nového Města na Moravě.
V kategorii dívek se nejlépe vedlo favorizovaným žákyním z Jilemnice. Na druhou a třetí příčku dosáhly závodnice ze Strážnice a Benátek nad Jizerou. Těsně čtvrté byly žákyně z Vrchlabí.

Významný host závodu z Českého olympijského výboru Květa Jeriová Pecková (trojnásobná medailistka ze ZOH v Lake Placid a Sarajevu) ohodnotila cenou Fair Play dva závodníky, kteří se na trati potýkali s problémy (zranění kolene a závada na sportovní výstroji) a i přesto dokončili závod do cíle.