Trasa byla velmi dobře upravena a nezadala si svou kvalitou s tratěmi na MS ve Vesci. Nejrychlejší byl český reprezentant v biatlonu Tomáš Holubec před Petrem Holubem z Trutnova a jilemnickým Karlem Randákem.

Mezi ženami zvítězila Lída Horká z HSK Benecko před svoji klubovou kolegyní Sandrou Schützovou a Anežkou Trojanovou z ČSK SKI Jilemnice. Veteránskou kategorii vyhrál Josef Vejnar před Zbyňkem Zellerem – oba ČSK Vysoké nad Jizerou a Petrem Blahnou z Pete–Adr–Teamu.

V seriálu Vrchlapák se pořadí přepočítává podle bodového koeficientu, který je určen kategorií závodníka – nejvyšší koeficient tak mají veteráni, junioři a ženy.

Průběžné pořadí je po prvním závodě následující: 1. Josef Vejnar (Vysoké n. J.) 120,75, 2. Petr Holub (Trutnov) 116,55, 3. Matěj Kubina (Benecko) 112,7, 4. Tomáš Holubec (Carla) 112,7, 5. Ludmila Horká (Benecko) 110,5, 6. Karel Randák (Jilemnice) 108, 7. Michal Galandák (Vrchlabí) 107, 8. Lukáš Jánský (Trutnov) 106, 9. Jan Čech (Jilemnice) 105,8, 10. Jan Fišnar (Vrchlabí) 103.

Dalším dílem seriálu Vrchlapák je 56 km dlouhý turistický přejezd Krkonoš z Benecka, který se bude konat 4. dubna 2009. Přihlášky k tomuto závodu desetičlenných družstev můžete posílat do 1. 4. mailem na adresu vejnar3@seznam.cz. V turistické části do seriálu Vrchlapák boduje každý, kdo dojede do cíle.⋌