Čtvrtfinálové série Ženské basketbalové ligy o víkendu pokračovaly druhými duely. Tentokrát si výhodu domácího prostředí vyzkoušeli papíroví outsideři.

Basketbalistky trutnovské Kary zvládly odvetu s brněnským Valosunem skvěle a zásluhou především výborného výkonu v prvním poločase přehráli svého soupeře výsledkem 78:66.

Druhý čtvrtfinálový zápas naopak nezvládly královéhradecké „lvice", které prohrály na palubovce pražské Slavie 80:67. Obě série jsou tak vyrovnané 1:1.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF

BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno 78:66 (20:9, 43:23, 58:45)

Body: Ovsíková 17, Adamsová a Pazderová 11, Ostarellová a A. Vacková 10, Mannová 9, Prokešová 7, Vondráčková 3 – Kopecká 17, Spragueová 17, Vlková 9, Pecková a Sedláková 7, Švrdlíková 4, Šípová 3, Adamcová 2. Trojky: 4:3. Rozhodčí: Blahout, Linhart. Fauly: 25:25. Pět osobních chyb: 2:1 (A. Vacková, Ovsíková – Vlková). Trestné hody: 32/24 – 33/23. Doskoky: 41:34. Nejlepší hráčky: Andrea Vacková – Eva Kopecká. Diváků: 430. Stav série: 1:1.

Dosavadní tři vzájemné souboje Kary s Valosunem v letošní sezoně přinesly velmi vyrovnané souboje. Tentokrát ale na palubovce od začátku kraloval Trutnov. Domácí hráčky si hned v úvodu vytvořily dostatečný náskok, který do přestávky vyšperkovaly až na rozdíl dvaceti bodů.

„Proti prvnímu zápasu jsme zlepšili přístup k některým herním situacím. Začátek nám vyšel, přesto jsme si uvědomovali kvalitu soupeře," chválil svěřenkyně trutnovský lodivod Jozef Rešetár.

Po přestávce již sice Kara tolik nedominovala, stále však měla vývoj utkání pod kontrolou. Chvíli vedla dokonce 50:25, pak ale soupeři umožnila snížit na přijatelný rozdíl. Třetí zápas však bude zase o něčem jiném, hraje se zítra v moravské metropoli.

BLK Slavia Praha – Sokol Hradec Králové 80:67 (20:12, 38:31, 58:47)

Pražanky si ve včerejším večerním utkání v úvodní čtvrtině vybudovaly osmibodový náskok, který po zbytek zápasu udržovaly. „Lvice" se sice snažily manko dohnat, ale tentokrát to na vítězství nestačilo. Slavia výhrou o třináct bodů jen potvrdila, že je nepříjemným soupeřem a favorizovanému Hradci rozhodně nedá nic zadarmo. Zdá se, že tato série bude ještě zajímavá. Třetí duel se hraje v úterý na východě Čech.

Další výsledky – čtvrtfinále play off, druhé zápasy: VŠ Praha – USK Praha 48:82 (stav série 0:2), IMOS Brno – Nymburk 64:74 (stav série 0:2). O udržení – 1. kolo: Ostrava – Karlovy Vary 48:66.