BK Strakonice – Kara Trutnov 87:73 (20:24, 42:38, 57:61). Body: Reisingerová 22, Stará a Pospíšilová 14, Hardyová 13, Stejskalová 12, Musilová a Podskalská 6 – Šnajdrová 18, Hartigová 16, Mišurová 11, Křížová 10, Hindráková 8, Štěpánová 4. Rozhodčí: Hošek a Heinrich. Fauly: 20:23. Pět osobních chyb: 1:2 (40. Stejskalová – 34. Hartigová, 40. Šnajdrová). Trojky: 6:2. TH: 21/21 – 17/15. Diváci: 400. Nejlepší hráčka: Reisingerová (Strakonice).

Kara si v utkání od začátku udržovala mírné vedení, ale snaživému soupeři se nedokázala vzdálit. A to byla chyba. Ve druhé čtvrtině se Jihočešky velmi zlepšily ve střelbě a ve 13. minutě domácí tým srovnal na 24:24, v 16. minutě na 32:32. Potom přišly dvě úspěšné trojky Stejskalové a Pospíšilové a Strakonice měly rázem šestibodový náskok. V závěru poločasu se tak poprvé dostaly do vedení.

Úspěšným nástupem do druhého poločasu však Kara svůj náskok získala zpět, ale bojovně hrající domácí hráčky se opět dokázaly v zápase udržet a v poslední čtvrtině se pro ně duel změnil v basketbalovou fantazii. „Začali jsme hrát více individuálně, rychleji do koše a bohužel nám vůbec nešlo. Hlavně nám nevycházela koncovka. Naopak domácí pod takovým tím euforismem trefili skoro všechno,“ hledal příčiny nevydařeného závěru kouč Kary Martin Petrovický.

"Utkání bylo tři čtvrtiny vyrovnané. Domácí hráli velmi dobře agresivně, velmi dobře pozičně," překvapil trutnovského trenéra výkon soupeře. "Nám se však také dařilo, takže to bylo docela pěkné utkání," pravil. Zatímco domácí tým však nastaveném tempu dokázal hrát až do konce, Kara se ze hry začala vytrácet. "Bohužel jsme naši agresivitu nemohli prodat tak, jak jsme chtěli, a to rozhodlo koncovku," konstatoval Petrovický.

Konečný vysoký rozdíl ve skóre trenér Kary přičítal vyšší míře riskování ve hře jeho týmu. "Zkusili jsme to otočit, ale nepodařilo se nám to. Doufám, že pro hráčky to bude poučení, které nám bude k dobru v evropských pohárech, kde se ten basketbal hraje velmi podobně," uzavřel.

Za zmínku stojí stoprocentní úspěšnost domácích hráček z čáry trestných hodů, když ani jednou z 21 pokusů neminuly.