Atlet úpického Maratonstavu Petr Pechek obhájil loňské prvenství a znovu vyhrál nedělní populární běh Náchod – Dobrošov.
Stejně jako v loňském roce se o absolutní vítězství pral s Kamilem Krunkou, v cíli mu nadělil 21 sekund. Den předtím doběhl Petr Pechek druhý v Běhu na Hvězdu v Polici nad Metují. Rychlejší byl jen Miroslav Vítek z Ústí nad Orlicí.
Svou kategorii na Dobrošově vyhrála také další členka Maratonstavu Blanka Paulů.
Na start závodu, který je součástí Českého poháru v běhu do vrchu, se za téměř třicetistupňového vedra postavilo 104 běžců. Čekala na ně trať dlouhá 8,9 kilometru. Stoupalo se k Jiráskově chatě, která leží v nadmořské výšce 622 metrů nad mořem. Závod Náchod – Dobrošov přilákal také velké množství rekreačních běžců.

Výsledky – junioři: 1. Schejbal (Skuhrov) 39:49 min, 3. Michal Votava (Vrchlabí) 47:05.
Muži A: 1. Petr Pechek (Maratonstav Úpice) 34:31; 2. Kamil Krunka (Nové Město n. M.).
Muži B: 1. Al. Stránský (Česká Třebová) 37:51; 2. Petr Holub (Olfin car Vella Trutnov) 39:22; 3. Ševčík (Opava) 40:51.
Muži C: 1. Fr. Kolínek (Perná) 38:20; 2. František Pechek (Maratonstav Úpice) 39:41; 3. Ladislav Špacír (Břeclav) 39:57
Muži D: 1. Josef Metelka (Police) 45:22; 2. Stanislav Groh (AC Vrchlabí) 45:51; 3. Jan Kadavý (Jablonec n. N.) 47:08.
Muži E: 1. J. Merta (Č. Třebová) 52:45; 2. Jan Buchar (ATL Vrchlabí) 54:41; 3. Oldřich Jar〜kovský (TJ Mostek) 57:25.
Ženy A: 1. L. Hanušová (N. Město) 42:13; 2. Jana Pech〜ková (Maratonstav Úpice) 44:19; 3. L. Dušková (Č. Třebová) 48:50.
Ženy C: 1. Blanka Paulů (Maratonstav Úpice) 44:48; 2. Eva Martinová (TJ Sokol Valteřice) 49:40; 3. Miroslava Vraštilová (Jilemnice) 57:32.