V obrovské konkurenci (250 závodníků z 28 klubů), kterou vyšperkovali svými starty i účastníci olympijských her a světových a evropských šampionátů, se neztratili ani domácí plavci Lokomotivy Trutnov. Vybojovali 24 umístění na stupních vítězů (8 zlatých, 8 stříbrných, 8 bronzových).

V kategorii žactva si nejlépe vedla Martina Elhenická, která zvítězila v závodech 100m VZ, 100m znak, 200 m PZ a přidala 2. a 3. místo na 100 m motýl a prsa. Martině zdatně sekundovaly Nikola Vaníčková (1–1–2) a Adéla Morávková (0–0–2). V kategorii dorostu se výrazně prosadila juniorská reprezentantka Aneta Pechancová, která zvítězila v závodě na 100 m znak, když v čase 1:05,27 porazila účastnici MEJ Vojířovou. Přidala ještě dvě stříbrné a dvě bronzové. Barbora Morávková dohmátla druhá na 100 VZ.

Mezi dospělými tradičně zářila Alžběta Řehůřková, která obsadila druhé místo v hlavním závodě 200m VZ za Janou Klusáčkovou a zvítězila na 200m polohově v novém krajském rekordu 2:20,67. K tomu ještě přidala stříbro na 100m prsa a motýl a bronz z kraulové stovky. Nově za Lokomotivu plave i účastník aténské olympiády Martin Škacha, který kromě hlavního závodu na 200m VZ, ovládl dvoustovku kraul a v čase 51,09 i stovku.

Vložený pětiboj nejmladších žáků vyhráli K. Holubová a K. Lisý, druzí skončili E. Horáčková a L. Bartůněk a třetí B. Suková a M. Vik.