Podle očekávání se o prvenství ve druhém ročníku přetahovali loňský vítěz Jiří Tošovský s Mitsubishi Lancer EVO IX a Antonín Tlusťák v Citroënu C2 S1600.

Po sedmi z osmi odjetých rychlostních zkouškách byl v čele jezdců Tošovský. Jenomže Tlusťák teprve v závěrečné erzetě vybalil všechny svoje trumfy a skvělým výkonem si dojel pro první místo.

„Byla to pro mne nejhezčí rychlostní zkouška, přitom byla zrádná a těžká. Dokázali jsme využít naše zkušenosti, a to asi rozhodlo,“ řekl Tlusťák k části tratě nazvané Starobucká, která měřila 9,85 kilometru. „S výsledkem jsem spokojen velice, protože jsme sem jeli především testovat, takže výhra je takovým nadplánem,“ přiznal po závodě.

Obhájce prvenství Jiří Tošovský bral druhé místo sportovně. „První rychlostní zkoušky sedli spíše nám než Tlusťákovi. Poslední rychlostní zkouška však rozhodla, že jsme skončili druzí. Necítím však zklamání. Je to jen sport a konečný rozdíl byla jen vteřina a kousek. Což je určitě lepší než dvacet vteřin,“ konstatoval. Třetí posádka v pořadí, Václav Mulač – Jana Muločová, měla ztrátu na Tlusťáka už minutu a čtvrt.

V mistrovství České republiy historických aut vyhrál Bohumír Tenkl se spolujezdcem Jaroslavem Vosádkou na voze BMW M3.

Závody sledovalo podle pořadatelů asi šest tisíc diváků. „Loni při zimní rally jsme měli asi pět tisíc lidí kolem trati, letos tam bylo podle našich odhadů o tisícovku víc. Postávali i v místech, kde loni nebyli. Letní počasí jim umožnilo, aby se k některým úsekům dostali,“ naznačil ředitel Rally Krkonoše Pavel Hlavatý.

Výsledky – Pohár pořadatele: 1. Antonín Tlusťák – Jan Škaloud (Citroën C2) 37:09,5, 2. Jiří Tošovský – Petr Gross (Mitsubishi Lancer EVO IX) –1,3, 3. Václav Mulač – Jana Mulačová (Subaru Impreza Sti) –1:15,3, 4. Lubomír Tenkl – Jaroslav Vosádka (BMW M3) –2:14,4, 5. Jiří Hendrich – Daniel Hendrich (Mitsubishi Lancer VI) –2:20,2, 6. Zdeněk Tichý – Jiří Horák (Opel Kadett) –2:46,2.
Mistrovství České republiky historických automobilů: 1. Lubomír Tenkl – Jaroslav Vosádka (BMW M3) 39:23,9, 2. Zdeněk Tichý – Jiří Horák (Opel Kadett) –31,8, 3. Ctirad Hájek – Eduard Perski (Opel Kadett) –1:12,4.
Pohár České republiky v rally: 1. Jiří Hendrich – Daniel Hendrich (Mitsubishi Lancer) 39:39,7, 2. Marcel Svačina – Tomáš Kunovský (Škoda Felicia) –42,4, 3. Karel Macek – Aleš Pilný Toyota (Corolla WRC) –1:05,0.

Slavnostní zahájení z Krakonošova náměstí - prohlédněte si video ZDE!