Úspěšné mládí

Celkem bylo vyhlášeno v kategorii žactvo, dorost, junioři, dospělí 67 sportovců., devět družstev, dvanáct trenérů. V kategorii mladých nelze jmenovat všechny sportovce. Např. to byli běžci lyžaři Aneta Carvová, sjezdař Vojta Pršala, dospělí Helena Randáková-orientační běh, Daniel Bílek-petánk, Blanka Paulů. Zvítězila nejen v Českém poháru, ale stala se MS v běhu do vrchu ve své kategorii ve Švýcarsku. Bohumil Zemánek (orientační běh). Z trenérů do byli např. Aleš Suk, Luboš Dlabola, Alena Koncová, Jaroslava Grohová, Tomáš Kulhánek, Kristýna Hrnčířová. Z družstev je nutné jmenovat úspěšné hokejisty.
Nejlepšími sportovci Města Vrchlabí do 15ti let se stali Lucie Charvátová-běžecké lyžování, Daniel Máka (běžecké lyžování), Jonáš Kobr (sjezdové lyžování). Lucie Charvátová je mistryní ČR v kategorii žákyň v běhu na lyžích. Úspěšně se prosadila v sextetu děvčat, které zvítězilo v republikovém finále přespolního běhu družstev AŠSK. Daniel Máka, běžec na lyžích, mistra ČR získal na všech individuálních tratích. V létě se stal domácím mistrem na horském kole. Jonáš Kobr je mimořádně nadějným šampionem alpských disciplín ve slalomu. Je členem reprezentace do 15ti let.
Nejlepšími sportovci do 18ti let se stali Michal Galandák (běžecké lyžování) a Radoslav Groh (běhy na dráze, a silnici, skialpinismus).Do Síně slávy Města Vrchlabí vstoupil přední představitel Československého horolezectví 20. století, Josef Červinka, který v roce 1965 získal titul zasloužilý mistr sportu.

Triumf lyžařů

Již popáté se stala nejlepší sportovkyní Vrchlabí sympatická běžkyně na lyžích Ivana Janečková. Členka reprezentačního družstva žen, 12ti násobná mistryní ČR, Na olympiádě v Turíně se stala druhou dámou českého běhu.
V mužské anketě triumfoval Ladislav Rýgl, nejúspěšnější závodník v severské kombinaci. Přes problémy ve vedení družstva a zdravotní problémy těsně před olympiádou dokázal dokázal se umístit na 17. místě. Získal titul MČR. Byl účastníkem tří olympiád, šesti mistrovství světa