Kušlitová byla na ME druhou nejlepší českou střelkyní
Trutnov – Pro obě hráčky trutnovské Kary, které se zúčastnily mistrovství Evropy žen do 20 let skupiny B, rozhodně nebyl šampionát pouhým výletem do třicetitisícového makedonského města Kavadarci.
Redakce
Diskutovat (0) 28.7.2010 6:17
Petra Záplatová a Dana Kušlitová se hodně zapojily do boje národního týmu o návrat do elitní divize. Kvůli jediné porážce ze sedmi zápasů byla tato bitva bohužel neúspěšná.
Petra Záplatová byla třetí nejvytíženější hráčkou české reprezentace, hned za Alenou Hanušovou a Kateřinou Bartoňovou, které posílily český výběr dvacítek ze seniorského kádru, připravujícího se na MS 2010 v České republice. V sedmi zápasech strávila trutnovská rozehrávačka na hřišti 155 minut, průměrně 22,1 na jedno utkání. Zaznamenala 46 bodů (průměr 6,6). Nejvíce v zápase s Belgií (11), nejméně jí střelecky vyšel závěrečný duel s Portugalskem, kdy nebodovala vůbec. Osmnáctiletá Petra Záplatová absolvovala čtvrtý mládežnický šampionát v kariéře.
Dana Kušlitová odehrála na makedonské půdě 126 minut (průměrně 18,0) a během nich nasázela 79 bodů (průměr 11,3), což z ní dělá druhou nejlepší českou střelkyni za brněnskou Hanušovou a celkově devátou ve střeleckém žebříčku šampionátu. Zazářila v zápase s pozdějšími vítězkami mistrovství z Velké Británie, kterým nastřílela 22 bodů. Nejmenší porci si naopak připsala v nejméně vhodnou chvíli – v prohraném semifinále se Slovenskem, kdy během 12 minut pobytu na hřišti zaznamenala jen tři body. V celkové statistice ME zaujalo ještě její 4. místo při úspěšnosti střelby z tříbodové vzdálenosti (43,8 procent) a 6. místo při úspěšnosti střelby z pole (44,4 procenta).
„Jsem ráda, že se mi střelecky dařilo a velice si cením šance, kterou jsem od trenérů Johanese a Veselého dostala. V obraně to však bylo horší,“ přiznala vyšší křídelní či podkošová hráčka Kary. „Celkově však v nás všech převládá velké zklamání, že se nám nepodařilo postoupit zpět do elitní divize,“ doplnila čerstvé dojmy z dějiště šampionátu. Devatenáctiletá Dana Kušlitová absolvovala třetí mládežnický šampionát v kariéře.
(bk)





















