První den byl na programu 2 km dlouhý prolog klasickou technikou, druhý den závod volnou technikou s intervalovým startem a posledním dílem byl závod klasicky s handicapovým startem podle průběžného pořadí. Takže první závodník v cíli byl zároveň vítězem celé Tour de Praděd.

„Šlo o první pokus uspořádat na této úrovni podobný závod a doufám, že se zajímavá myšlenka ujme,“ byl spokojen s novinkou jilemnický trenér Václav Haman.

Tímto závodem byly ukončeny dlouhodobé soutěže dorostenců. V konečném pořadí družstev obsadilo ČKS SKI Jilemnice druhé místo za SKI klubem Jablonec n. N. a před vrchlabským SVS Krkonoše. „Nemá smysl psát o tom, kdo získal nejvíce bodů, na výsledku se podílelo všech 14 závodníků a všichni odevzdali své maximum, za což jim patří velký dík a gratulace,“ hodnotil výsledek trenér Haman.

Rozdělovaly se také medaile za celkové hodnocení Českého poháru za rok 2010. Po vzoru světového poháru bylo kromě celkového vyhlášeno zvlášť i pořadí ve sprintech a distančních závodech. Skvělou třetí příčku, stejně jako v posledním závodě, si připsal jilemnický Fabián Štoček, v pořadí sprintu jej překonali dva kolegové z týmu – druhý Matěj Kubina a třetí Adam Václavík.

Tour de Praděd:

Dorostenky mladší: 1. Ostrejšová (Nové Město n. M.) 40:17,3, 2. Kunzová (SKI klub Jablonec n. N.) –22,3, 3. Jirásková (SKI Skuhrov n. B.) –24,7, …8. Bitnarová (LSK Lomnice n. P.) –1.41,0, 10. Kožnarová –1.46,7, 16. Zítková –3:18,8, 17. Vanclová (všechny SKI Jilemnice) –3:22,3. Dorostenci mladší: 1. Knop (SKI klub Jablonec n. N.) 37:43,8, 2. Remeš (SKI Skuhrov n. B.) –26,9, 3. Štoček –34,0, 4. Václavík –1:20,1, …11. Plecháč (všichni SKI Jilemnice) –2.46,5. Dorostenky starší: 1. Nováková (Slovan Karlovy Vary) 40.40,8, 2. Knopová (SKI klub Jablonec n. N.) –2:09,9, 3. Horká (HSK Benecko) –2.41,5. Dorostenci starší: 1. Rypl (Sokol Stachy) 48:55,9, 2. Máka (Krkonoše Vrchlabí) –0,1, 3. Lopota (Dukla Liberec) –16,7, …15.Kubina (HSK Benecko) –3:34,1, 16. Tomíček –4:05,6.

Celkové hodnocení Českého poháru:

Dorostenky mladší: 1. Hynčicová (Liberec) 377, 2. Kunzová (Jablonec n. N.) 353, 3. Prokešová (Plzeň) 317, …12. Kožnarová 183, 13. Vanclová 274 (obě Jilemnice), 16. Bitnarová (Lomnice n. P.) 146, 18. Zítková 140. Dorostenci mladší: 1. Remeš (Skuhrov n. B.) 373, 2. Knop (Jablonec n. N.) 366, 3. Štoček 329, …5. Václavík 305, 7. Plecháč (všichni Jilemnice) 256. Dorostenky starší: 1. Nováková (Karlovy Vary) 418, 2. Knopová (Jablonec n. N.) 368, 3. Charvátová (Vrchlabí) 355, …6. Horká (Benecko) 273, 17. Čechová (Jilemnice) 115. Dorostenci starší: 1. Máka (Vrchlabí) 426, 2. Rádl (Karlovy Vary) 346, 3. Ondrášek (Jeseník) 305, …5. Kubina (Benecko) 295, 13. Tomíček 153, 18. Hebelka (oba Jilemnice) 129.