VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kozákově odmávali start seriálu

Chuchelna - O víkendu odstartoval za účasti více než sto sedmdesáti závodníků podnik KTM enduro cross country.

2.5.2013
SDÍLEJ:

Na Kozákově odmávali start seriáluFoto: Lukáš Prskavec

Po roční odmlce uspořádal Motorsport Chu-chelna závod v lyžařském areálu na Kozákově. Kvůli klimatickým podmínkám a vrstvě technického sněhu na části trati musel být start o týden posunut, litovat pozdějšího termínu však organizátoři rozhodně nemuseli.

Trať o délce 5,3 kilometrů byla pomyslně rozdělena na motocrossovou a endurovou část. V endurové byly k vidění kamenité a hlavně bahnité pasáže. Ani letos nebyli diváci a jezdci ochuzeni o skoky na sjezdovce. Z ovací publika bylo zřejmé, že nejdelší skoky předváděl, tak jako v předchozím ročníku, Miroslav Škaloud z týmu AK Krakonoš Jilemnice.

Na startovní čáru se v kategorii nejmenších postavilo celkem 13 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Miloš Klimeš z týmu Blue Smoke s.r.o., silnějším 65 ccm Filip Koucký z J&M Racing Teamu.

Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 156 jezdců. V kategoriích „hobby" zvítězili Zdeněk Šourek (E3), Lukáš Jokl z Enduro tým Vysoká (E2) a Tomáš Korbelář (E1).

Odpolední start pak patřil licenčním jezdcům, veteránům a nejslabší kubatuře do 85 ccm. Zdolání trati trvalo nejrychlejšímu jezdci Petru Huškovi z týmu Motoklub Chrastava v kategorii Licence A 122 minut. Druhé místo obsadil domácí jezdec a ředitel závodu Jan Kudrnáč.

Veteránům s téměř desetiminutovým náskokem vévodil Aleš Vondrák z týmu Dr.K Racing. Poklona ale patří především mladým nadějím v nejslabší kubatuře do 85 ccm, kteří se bravurně poprali s technicky a fyzicky náročnou pasáží trati plnou kamenů a bláta. Zimní přípravu nad všechny nejlépe zúročil Roman Vydra z AK Krakonoš Jilemnice.

V neděli nastoupili jezdci na startovní čáru společně. Do blátivého a deštivého dne nastoupilo celkem 66 jezdců. Trať byla oproti sobotnímu dni značně zkrácena. Silný noční déšť naplnil obavy organizátorů o sjízdnosti, proto byly vynechány skoky na sjezdovce a zrušena byla i značná část lesního úseku.

V boji o vítězství v kategorii Licence A sváděli tentokrát souboj Tomáš Císař z týmu Moto tiger team Miletín a domácí Jan Kudrnáč. Vyrovnaný duel nakonec vyhrál druhý jmenovaný. Licenční „béčkové" klání ovládl Radek Pabiška, kategorii E3 vévodil Zdeněk Šourek z týmu Enduro klub Semily. V nejstarší věkové kategorii zopakoval vítězství z předchozího dne Aleš Vondrák z týmu Dr.K Racing. Druhý skončil Tomáš Pelc hájící barvy Lhotky.

A výkon víkendu? Nedělní klání licencovaných jezdců ovládl domácí Kudrnáč i přesto, že po celou dobu jel na jeden rychlostní stupeň. Podobně se „dařilo" i chrastavskému Petru Huškovi, jenž dojel mezi veterány třetí i přes ztrátu páky zadní brzdy.

S letošním seriálem odstartovala tradičně i soutěž týmů. Nejvíce bodů si v Chuchelně vyjeli domácí závodníci. Jen tři body však zatím ztrácejí jezdci z Jilemnice.

„Medaili by si zasloužili určitě všichni"

Kvůli zranění se přímo na trať nemohl postavit, na druhou stranu se alespoň naplno mohl vžít do role pořadatele a manažera domácího týmu. MICHAL STRNAD pro Krkonošský deník zhodnotil víkendový start seriálu KTM enduro cross country.

Jak dlouho trvala příprava tratě?
Se vším všudy jsme ji budovali měsíc. Museli jsme mít nejprve v ruce všechny papíry od úřadů, podpisy od majitelů pozemků a následně jsme museli získat nezbytný podklad od státní zprávy. Maximálně nám všichni vyšli vstříc, za což děkujeme. Týden před 20. dubnem jsme pak ale nakonec rozhodli o odložení závodu, protože na trati ještě ležel sníh. Technické zázemí jsme budovali asi tři dny, zhruba do konce týdne by mělo být uklizeno.

Nadělalo počasí velkou paseku?
Musím smeknout před všemi jezdci. Medaili by si zasloužili určitě všichni. Závod byl díky bahnu hodně extrémní. V lesní části trati je vše hodně rozbahněné, v sobotu jsme čtyřikrát přeznačovali trať.

Jak jste spokojeni s účastí jezdců, jichž se sešlo cca 170?
Za takových podmínek jsme spokojeni. Možná, že jsme čekali více závodníků, protože před dvěma lety, kdy se zde jelo poprvé, jich tu bylo 329. Ale hodně lidí třeba z Bozkova bylo na závodech v Itálii, na to se pak vážou další diváci. Ale spokojenost je.

Což platí i o pozicích Chuchelny?
Jako manažer musím kluky pochválit. V soutěži týmů vedeme a to ještě nedotáhli nadějné jízdy do konce Michal Buriánek a Jakub Brádler. Naopak ředitel Honza Kudrnáč ukázal, že je v plné síle.

Bude váš kolektiv bojovat o celkové týmové vítězství?
Snažit se budeme, ale favoriti jsou hlavně v Bozkově a Jilemnici, kteří nyní neměli své tahouny. Mně by se líbilo, kdybychom zůstali v první pětce.

Chuchelna 2013

Sobota 27. dubna 2013
Licence A: 1. Petr Hušek (Chrastava), 2. Jan Kudrnáč (Chuchelna), 3. Tomáš Císař (Miletín).
Licence B: 1. Radek Pabiška (Liberec), 2. Miroslav Škaloud (Jilemnice), 3. Jiří Kužel (Český ráj).
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing), 2. Jiří Lupoměský (Enduro Trial), 3. Milan Kotrč (Semily).
HOBBY E1: 1. Tomáš Korbelář (RSV MAX), 2. Ondřej Havrda (Č. ráj), 3. David Nosek (Vysoké n. J.).
HOBBY E2: 1. Lukáš Jokl (Vysoká), 2. Jan Nosek (Vysoké n. J.), 3. Aleš Kučera (Vysoké n. J.).
HOBBY E3: 1. Zdeněk Šourek (Semily), 2. David Jirka (Vrchlabí), 3. Petr Kopecký (Chuchelna).
Do 125 ccm (4T), 85 ccm (2T): 1. Roman Vydra (Jilemnice), 2. Jan Kupka (Lhotka), 3. Břetislav Plíva (Chuchelna).
Děti do 50 ccm: 1. Miloš Klimeš (Blue Smoke), 2. František Egrt (Martinice), 3. Adam Mach (Chuchelna). Děti do 65 ccm: 1. Filip Koucký (J&M Racing), 2. Petr Kafka (Miletín), 3. Aleš Klimeš (EnC Racing).

Neděle 28. dubna 2013
Licence A: 1. Jan Kudrnáč (Chuchelna), 2. Tomáš Císař (Miletín), 3. Petr Hušek (Chrastava).
Licence B: 1. Radek Pabiška (Liberec), 2. Jiří Kužel (Český ráj), 3. Miroslav Škaloud (Jilemnice).
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing), 2. Tomáš Pelc (Lhotka), 3. Milan Kotrč (Semily).
HOBBY E1: 1. Tomáš Korbelář (RSV Max), 2. Jiří Láska (Český ráj), 3. Ondřej Havrda (Český ráj).
HOBBY E2: 1. Aleš Kučera, 2. Jan Nosek (oba Vysoké n. J.), 3. Roman Chaloupecký (Český ráj).
HOBBY E3: 1. Zdeněk Šourek (Semily), 2. Petr Kopecký (Chuchelna), 3. Michal Kava (Jilemnice).
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2T: 1. Roman Vydra (Jilemnice), 2. Břetislav Plíva (Chuchelna).

Soutěž týmů
1. Chuchelna 217 bodů, 2. Jilemnice 214, 3. Enduro Český ráj 207.

Autor: Jaroslav Pich

2.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

IV. ročník jízdy veteránů Za Krtečkem do Jizerských hor.
76

FOTO: Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor

Vokatá s Kaiserem na přehradě připomněli Magorovy texty
3

Vokatá s Kaiserem na přehradě připomněli Magorovy texty

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Wihanovo kvarteto potěšilo posluchače na Kuksu

Kuks - Třetím koncertem v sobotu pokračoval festival Hudební léto Kuks. V prostorách kostela Nejsvětější Trojice se představilo špičkové kvarteto v českém i evropském kontextu. Před zaplněným kostelem hráli Leoš Čepický – první housle, Jan Schulmeister – druhé housle, Jakub Čepický – viola a Matěj Štěpánek – violoncello.

Lyžníci pořádají pikniky u Masarykova skokanského můstku

Špindlerův Mlýn - Od podzimu loňského roku, kdy první myšlenka přilétla během hudebního večírku, dávali Špindlerovští lyžníci dohromady výstavu k 70. výročí lanovky Svatý Petr - Pláň a bohaté historii místního lyžování. „Je to jen střípek z toho, co všechno by tady mohlo být ukázáno,“ říká jedna z organizátorek Mirka Čejková.

Dítě se opařilo horkou vodou. Musel pro ně vrtulník

Harrachov - Horkou vodou se v sobotu večer opařilo roční dítě v hotelu Sklář v Harrachově, na místě zasahovala Horská služba i záchranářský vrtulník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení