Domácí Lokomotiva v tom prvním srdnatě vzdorovala účastníkovi Eurocupu Ružomberoku, když do utkání vstoupila vedením 11:2, 25:15 a ještě ve 13. minutě vedla 30:21. Stoprocentní palbou trojek se zaskvěla v prvním poločase nová trutnovská kapitánka Andrea Vacková, která dokázala proměnit všech pět střeleckých pokusů z tříbodové vzdálenosti. Ve druhé půli připojila ještě jednu trojku a s dvaceti body se stala nejlepší střelkyní úvodního zápasu, v němž bronzový celek slovenské extraligy nakonec přetlačil domácí tým a vyhrál o sedm bodů 68:75.

Druhý večerní duel proměnil ve vítězství o dvacet bodů úřadující polský mistr Sleza Wroclaw, který na jaře sesadil po dlouhatánské době z basketbalového trůnu našich severních sousedů Wislu Krakow. Sokol Nilfisk Hradec Králové, z jehož úvodních 19 bodů v utkání zařídila 12 nedávná trutnovská opora Andrea Ovsíková, přitom držel ještě ve 24. minutě vyrovnané skóre 37:37. Lvice položila na lopatky záporná šestnáctibodová série na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, která posunula Wroclaw k trháku na 37:53.

V sobotu pokračuje turnaj O pohár města Trutnova druhým dnem, který bude maratonem pěti zápasů. Domácí Lokomotiva nastoupí v 10:00 proti polskému mistrovi z nedaleké Wroclawi a v 15:00 ve východočeském derby proti Hradci Králové. První vystoupení v turnaji absolvuje ve 12:15 Nymburk, který se jako jediný zapojí do hry až v sobotu. Vstupné na turnaj je zdarma.

BK Loko Trutnov - MBK Ružomberok 68:75 (25:17, 41:44, 56:62)

Body: Vacková 20 (6 trojek), Snyder 14, Goff 11, Brandao 9, Kozumplíková a Vašáková 6, Rylichová 2 - Yatskovets 17, Campbell 15, Diawakana 12, Janoščíková a Bartánusová 8, Brown 5, Moravčíková 4, Bozóki a Belušová 3. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baudyš. Fauly: 16:17, TH: 14/11 - 20/17, trojky: 9:2.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Do úvodního zápasu jsme vstoupili skvěle, zejména díky vysoké úspěšnosti střelby za tři body. Bylo ale jasné, že takto produktivní těžko vydržíme celé utkání. Soupeřky otočily skóre zejména díky velké výškové převaze už behem první půle. Po změně stran jsme se snažili a téměř do závěru se drželi na dostřel, ovšem i přes velkou snahu si zkušenější a rozehranější soupeř vítězství již pohlídal. Zápas jsme odehráli po pouhých dvou společných trénincích, takže s ohledem na minimální sehranost musím být s výkonem spokojen. Zápas nám samozřejmě ukázal spoustu chyb a nedostatků, na druhou stranu držet po celý zápas vyrovnaný průběh s eurocupovým celkem je pro náš mladý tým slušná vizitka."

Sokol Nilfisk Hradec Králové - Sleza Wroclaw 45:65 (16:16, 23:30, 37:49)

Body: Šípová 14, Ovsíková 12, Březinová 7, Hrušková a Kuthanová 5, Čepelková 2 - Szybala 10, Ursu a Treffers 9, Ajduković, Kaczmarczyk a Kastanek 7, Sklepowicz 5, Zoll-Norman a Ndiba 4, Siemienas 2, Perez 1. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baudyš. Fauly: 18:14, TH: 7/7 - 20/12, trojky: 4:7.