Orli ze Rtyně dosáhli důležitých bodů, trutnovské FBC v extralize neuspělo

Podkrkonoší – Rozdílné pocity si odnášely po víkendových duelech florbalové týmy z regionu. Zatímco druholigoví florbalisté ze Rtyně si vítězstvím nad Třebíčí výrazně vylepšili náladu, extraligový Trutnov znovu musel uznat, že na většinu soupeřů v elitní soutěži nestačí.

20.1.2011

Ilustrační fotoFoto: Vilém Fischl

EXTRALIGA ŽEN

TJ JM Chodov – FBK 001 Trutnov 9:2 (3:1, 0:1, 6:0).

Proti čtvrtému celku tabulky začal hostující kolektiv slušně. Bezgólový stav při šancích Chodova dlouho držela skvělá Gécová v brance, navíc přišla ve 14. minutě krásná akce Východočešek. Romančákové se povedl slalom mezi třemi soupeřkami a po její asistenci rozvlnila síťku Koláčná – 0:1. Vedoucí trefou jako by svěřenkyně Jana Adamce píchly do vosího hnízda a ještě do pauzy favorit třikrát skóroval. Druhá třetina gól z domácích holí nepřinesla, naopak pouhou vteřinu před sirénou snížila ze závaru Hejnová. Závěrečná pasáž ale již patřila jasně Chodovu, jenž šesti trefami dovedl výsledek ke konečné podobě 9:2.

Fakta – branky: 50. a 54. Beránková, 14. Houšková, 18. Hofmanová, 19. Steinbachová, 48. Slavíková, 54. Tučková, 56. Planá, 60. Blažková – 14. Koláčná (Romančáková), 40. Hejnová (Nováková). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. FBK 001 Trutnov: Gécová – Žďárská, Krejčová, Pávová, Rejlová, Jansová, Kyralová – Nováková, B. Weyskrabová (21. Hejnová), Bálintová – Koláčná, Romančáková, Dohnalová (21. Kopecká, 41. B. Weyskrabová) – Kubíčková, Horáčková, Borůvková (21. Culková).

FBŠ Ropro Bohemians – FBK 001 Trutnov 11:0 (3:0, 6:0, 2:0).

Na palubovce lídra tabulky šlo hlavně o to, aby Trutnov nedostal moc branek. Nakonec jich bylo jedenáct. Nebýt však bídné druhé třetiny, mohl být výsledek mnohem příznivější. „Proti Chodovu nás skvěle držela Gécová. Soupeře jsme nepouštěli k brance a dostal se jen ke střelám z dálky. Naopak nám se dařily rychlejší protiútoky. Za stavu 3:2 ale tým upustil od důsledného bránění, holky začaly bláznit směrem dopředu a Chodov toho samozřejmě využil. Ve druhém utkání se nám bohužel nepodařilo skórovat. Kromě prostřední části jsme ale proti vedoucímu celku tabulky neodehráli špatný zápas,“ řekl trenér Jan Adamec k oběma duelům.

Fakta – branky: 30., 33. a 36. Szotkowská, 5. a 51. K. Bočanová, 9. a 59. A. Bočanová, 15. Hyršlová, 22. B. Blažková, 25. T. Blažková, 29. Vojáčková. Rozhodčí: Paletář, Vraspír. Vyloučení: 0:2. Bez využití. FBK 001 Trutnov: Gécová – Žďárská, Krejčová, Rejlová, Pávová – Nováková, Bálintová, Hejnová, Kyralová, Jansová - Koláčná, Romančáková, B. Weyskrabová – Kubíčková, Horáčková, Culková – Kopecká, Borůvková, Dohnalová.

11. Trutnov  0 0 1 14  33:136 1

Příští zápasy: Trutnov – Vítkovice (sobota 29. ledna, 14.00), Trutnov – Ostrava (neděle 30. ledna, 10.00).

II. LIGA MUŽŮ

O uplynulém víkendu nastoupili florbalisté proti dvěma týmům z jednoho města. Do Třebíče pak putovaly dva body. Dle očekávání si je z Podkrkonoší odvezli favorizovaní Snipers.

FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší – Snipers Třebíč 6:11 (1:5, 2:3, 3:3).

Domácí do zápasu s druhým celkem tabulky vstoupili výborně a šli i do vedení díky střele Krýsla. Stav 1:0 bohužel nevydržel dlouho a po dvou chybách v obraně Orli inkasovali. To odstartovalo hrůznou desetiminutovku, v níž dali hosté tři góly a stanovili skóre úvodní třetiny na 1:5. Do druhé části opět vlétli lépe domácí a podařilo se jim snížit na 3:5. Už se zdálo, že se Rtyňští vzchopí, vlastní nekoncentrovaností ale o slibný vývoj v závěru třetiny přišli, když třikrát inkasovali. Třetí perioda už měla být ve smyslu dohrání a také byla. Domácí zkraje inkasovali dvě branky a stav byl hrozivý (3:10). Utkání spělo k debaklu, který se hostitelům podařilo zastavit. FBC od 10. do 12. minuty vstřelil rychlé tři góly a dostal se znovu do zápasu. Komplikace ale hosté nedovolili a dohráli zápas v poklidu.

FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší – TJ OA Třebíč 10:7 (4:3, 4:3, 2:1).

Proti TJ OA Třebíč šlo o mnohem důležitější souboj. Soupeř se nacházel pouhé čtyři body pod týmem Rtyně. Kdyby domácí nevyhráli, byli by hodně namočeni v bojích o záchranu. Naštěstí se Rtyni vydařil úvod, v němž se premiérově trefil Václav. Velkým problémem bylo udržet vedení delší dobu. Během první třetiny se do něj dostali ještě třikrát a z toho dvakrát hosté ihned vyrovnali. Do šaten se ale šlo za stavu 4:3. Do druhé části Východočeši vstoupili lépe a poprvé v zápase zvýšili na rozdíl dvou branek. To však hráče Rtyně ukolébalo a dovolili hostům znovu vyrovnat. Naštěstí svěřenci Tomáše Třešňáka rychle odpověděli a před sirénou se trefili ještě dvakrát (8:6). Závěrečná třetina začala opatrně. Rtyně se snažila náskok udržet, navíc ještě vstřelila dvě branky. Hostům se podařilo pouze korigovat, a tak zápas skončil 10:7.

„V prvním zápase jsme byli jasný outsider a zisk bodů by pro nás byl plusový. Kluci nepodali špatný výkon, ale srážely nás pasáže, v nichž jsme přestali hrát. Zápas byl jak na houpačce, část výborná a část hrůzostrašná. Kdybychom udrželi konzistentní výkonnost po celou dobu, byl by výsledek daleko vyrovnanější. Příště se musíme vyvarovat kolísání výkonnosti a udržet koncentraci celý zápas. V neděli nás čekal veledůležitý zápas s posledním celkem tabulky. Dá se říct, že se hrálo o šest bodů. Bohužel, i přes jasný vývoj utkání, jsme se opět nevyvarovali kolísání výkonnosti a díky vlastním chybám jsme soupeře vždy dostali zpět do zápasu. Díky bohu jsme ale vždy zabrali a vrátili vedení na naši stranu, Za celý zápas jsme nepustili soupeře do vedení. Ještě nás čeká hodně duelů, ale tyhle body byly hodně důležité. Doufám, že budeme v jejich zisku pokračovat i v dalších utkáních,“ zhodnotil víkend kouč Rtyně v Podkrkonoší Tomáš Třešňák.

Motorkář si dal drogy i alkohol

Trutnov - Řidiče modrého motocyklu Honda kontrolovali ve středu policisté v Petříkovické ulici.

Za smrtí hrocha může stát šikana od samic

Dvůr Králové - Zahrada ve Dvoře Králové přišla o jediného hrošího samce, který sem přijel teprve před dvěma měsíci. Se staršími samicemi se nesžil. Podle zoologů trpěl šikanou.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Slepené trefy Kastnera s Ukhinem potěšily Trutnov

Trutnov - Dvěma góly v rozmezí dvaačtyřiceti vteřin rozhodli hokejisté Trutnova o cenném vítězství v přípravném utkání proti Vrchlabí. Odvěkého rivala přehráli výsledkem 3:1.