Také házenkářkám se sezona blíží ke konci. A jak závěr ročníku přichází, jakoby docházel dech místním hráčkám. V posledním domácím utkání nastoupil Turnov ve své hale proti tradičnímu soupeři z Pardubic. Ten v letošním roce nesměle koketuje s postupovými ambicemi, posílil a aktuálně se veze na vítězné vlně.

Druhý celek tabulky byl i před zápasem v Pojizeří favoritem, svou úlohu splnil. Odvezl si totiž všechny body!

Turnov – Pardubice 23:27 (14:14)

V úvodu přitom měly navrch házenkářky domácího týmu. Dostaly se do pětigólového vedení a Pardubice si braly už ve 14. minutě oddechový čas. Ten kýžený efekt přinesl. Hostující výběr se začal po hřišti rychleji pohybovat a do poločasu postupně z náskoku ukrajoval. Do přestávky se nakonec odcházelo za vyrovnaného stavu 14:14.

Brankově bohaté utkání po změně stran ovládly hráčky z města perníku. Strojově totiž trestaly chyby Turnova a zejména v úvodu na palubovce jasně dominovaly. Skóre ze 45. minuty je toho důkazem – 16:23!

Zasloužené vítězství pak už Pardubicím nevzala ani poslední čtvrthodinka. V ní se tým z Českého ráje přece jen ještě vzchopil.

„Holky působily svým projevem hry lépe než v předchozím případě ve Strakonicích. Měli jsme slušnou obranu, v útoku fungovala spolupráce s pivotem a zabíhajícími křídly. Opět nás zradily technické chyby, za které jsme pykali. Další utkání nás čeká za čtrnáct dní s pražskou Astrou, která je k poražení. Věřím v to," řekl po utkání trenér domácího výběru Roman Fuchs.

TJ Turnov (branky): Podhajská, Kučerová – Koubková (5), L. Ševrová (5/3), Aissi (4/2), Tichá (3), Kohoutová (3), Davidová (1), Nalezencová (1), V. Ševrová (1), Bártová, Gahlerová, Poláková, Šafářová.

Ostatní výsledky: Kobylisy B – České Budějovice 23:31, Ledeč n. S. – Cheb 24:32, Milevsko – Vršovice B 17:18, Ústí n. L. – Tachov 19:23, Astra – Strakonice 13:21.