VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přáním do 10. ročníku je vyhlásit olympionika

Trutnov – Na výbornou se vydařilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců trutnovské TJ Lokomotiva. Ve Společenském centru Uffo se ve čtvrtek sešli úspěšní sportovci, ale také nejvyšší představitelé místní radnice.

28.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

O jednotlivých výsledcích jsme informovali již včera, a tak je na řadě menší ohlédnutí a rozhovor s vítězkou hlavní kategorie, jíž se stala plavkyně Aneta Pechancová.

Všichni zúčastnění se při sportovně – kulturní akci shodli, že podobná vyhlášení jsou přínosem. „V Uffu měl slavnostní večer vysokou úroveň. Zastoupený byl našimi partnery, ale také vedením města, což bereme jako pozitivní věc. Je vidět, že sportovní dění v Trutnově všem těmto osobám není lhostejné a podporují ho. Sešlo se hodně lidí a myslím si, že i ocenění sportovci byli spokojení," pochvaloval si průběh večera předseda TJ Tomáš Břeň.

Jako člen komise, která vybírala nejúspěšnější sportovce, však měl nejen on pořádně náročný úkol. „V hlavní kategorii jsme letos museli rozšířit počet oceněných z pěti na osm. V opačném případě by se tam totiž nedostal někdo, kdo se účastnil mistrovství Evropy nebo mistrovství světa. Aneta Pechancová byla na evropském šampionátu dospělých, navíc se dostala i do finále, takže její vítězství je zasloužené. Přiznám se ale, že jsem se u této kategorie zdržel hlasování, takže rozhodli moji kolegové," přiblížil výběr nejlepších Tomáš Břeň.

Na letošní ročník naváže za dvanáct měsíců jubilejní desáté pokračování. „Na příští rok se těšíme hlavně proto, že půjde o vyhlášení v roce olympijském. Navíc pevně věříme, že se někdo z Trutnova do Londýna podívá. Byl by to takový bonbónek, kdybychom vyhlašovali olympionika. V každém případě se budeme snažit akci udělat ku prospěchu sportovců, aby se jim líbila," sdělil předseda Lokomotivy.

Tělovýchovná jednota letos slaví výročí 120 let od svého založení (1892 – 2012) a pro všechny sportovní nadšence a historiky připravuje k tomuto jubileu zajímavou publikaci. „Kniha vyšla již ke 100 letům Lokomotivy. Za posledních dvacet let se ale udála spousta věcí, a tak plánujeme publikaci doplnit. V době moderních technologií navíc chceme přidat i CD," potěšil sportovní nadšence Tomáš Břeň.

A slovo na závěr? To patřilo při slavnostním vyhlášení starostovi města: „Lokomotivu Trutnov považuji za určitou značku našeho města, značku kvality a výkonu," prohlásil Ivan Adamec.

.. na slovíčko s vítězkou hlavní kategorie Anetou Pechancovou

„Má první seniorská Evropa, na to nezapomenu"

V úspěšném roce 2011 si vyzkoušela účast na evropském šampionátu v polském Štětíně a pár měsíců poté obdržela cenu pro nejlepšího sportovce TJ Lokomotiva Trutnov. Devatenáctiletá plavkyně ANETA PECHANCOVÁ si byla dobře vědoma silné konkurence, která se sešla při slavnostním vyhlašování, o to větší radost měla ze svého následného vítězství.

Aneto, jak moc vás překvapilo vítězství v hlavní kategorii sportovce Tělovýchovné jednoty Trutnov?
Abych pravdu řekla, moc jsem o tom nepřemýšlela. Až v sále jsem si všimla, že konkurence je převážně z řad mladších sportovců. Navíc jsem držela trumf v podobě desátého místa na mistrovství Evropy, takže jsem maličko věřila. Každopádně musím říct, že tohoto ocenění, jako každého jiného, si moc vážím. Vždycky potěší, když vás někdo tituluje, jako nejlepšího. A je jedno, jestli v oddíle, ve městě nebo v kraji.

Jistě sledujete sportovní dění v celé TJ. Koho byste vy sama čekala na prvním místě tradiční ankety?
Sportovní dění samozřejmě sleduji a globální úspěchy zaznamenávám. Po pravdě ale nedokážu říct, který úspěch by měl být považován za největší. Každý sport je specifický, je to moc těžké hodnotit.

Na pomyslném trůnu jste vystřídala svoji kamarádku Martinu Elhenickou. Těší vás, že je takto oceňován právě váš plavecký oddíl?
Určitě! Tohle vždycky potěší. Uffo bylo navíc úplně plné a já jsem ráda, že sport ve městě lidé sledují. Je hezké, že jsme podobně oceňovaní, protože jde o činnost, která by se oceňovat měla. Těší mě, že se tyhle akce každoročně konají. Každého sportovce potěší, když může být nějakým způsobem vyzdvižen za práci, jakou vykonal.

Jak jste si sama užila čtvrteční večer a co říkáte na prostředí Společenského centra Uffo?
Užily jsme si to moc a myslím si, že to bylo ještě lepší než loni. Doprovodná videa byla úžasná. Uffo bylo zaplněné, chvíli jsme poseděli i na rautu a opravdu to byl příjemný večer.

Rok 2011 byl především ve znamení evropského šampionátu. Když si za pár let na polský Štětín vzpomenete, co si jako první vybavíte?
V prvé řadě to byla moje první seniorská Evropa, tím bych začala. Bylo tam ale strašně moc věcí, na něž se dalo vzpomínat. Můj první finálový start ve štafetě za českou reprezentaci, tři setiny za semifinále v mém individuálním startu, ale také skvělá parta a kolektiv, který jsme tam tvořily.

Před vámi je ale pokračování bohaté kariéry. Co byste ráda stihla v roce 2012?
(usmívá se) Za měsíc je mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu, kam bych se ráda kvalifikovala. Mám na to ale již jen dva závody tento a příští víkend. No a zmínit musím i mediálně známou olympiádu. Zde bych snad ani nemluvila o tom, že bych tam chtěla, to je spíš tak obrovský sen, že si jej ani nedokážu představit. Na podzim přijde další evropský šampionát v krátkém bazénu a vše skončí před Vánoci mistrovstvím světa v Istanbulu. To bude vše ale moc těžké.

Autor: Tomáš Otradovský

28.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patriot z Pece pod Sněžkou, to je herec Robert Jašków (na snímku vpravo s hereckým kolegou Tomášem Pavelkou). "Pouto k Peci je nezlomné a nezpřetrhatelné," říká.
28

Herec Jašków propadl z chemie na trutnovském gymplu. Na Děvín jezdí pořád

Lokomotiva Trutnov – Slovanka Mladá Boleslav
23

FOTO: Trutnovačkám úvod basketbalové ligy nevyšel

FOTBALOVÝ servis: Deset gólů na divizi v Trutnově!

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Originál rukopisu zamíří po půl století do Dvora, tehdy jej přivezli taxíkem

Dvůr Králové nad Labem - Slavný a spory o pravosti provázený Rukopis královédvorský se objeví po padesáti letech v místě, kde byl před 200 lety nalezen.

Ve Dvoře Králové měli šampionát hasiči

Dvůr Králové - Mistrovství České republiky hasičů se odehrálo opět po roce na stadionu ve Dvoře Králové pod Hankovým domem. Pod zataženým nebem se tam během sobotního dne soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami.

Špitál v Trutnově projde úpravami

Trutnov - Změny v nemocnici kraj rozdělí do tří etap, náklady činí více než 265 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení