Roman Koudelka opět dolétl na vrchol ankety

Jilemnice /FOTO/ - Společenský dům v Jilemnici hostil slavnostní vyhlášení tradiční ankety. Vedle nejlepšího českého skokana prvenství obhájil i Tomáš Portyk.

28.1.2016

Roman Koudelka.Foto: ČTK

Znovu po roce se včera večer sešli milovníci sportu všech kategorií, aby se potkali s těmi, kdo úspěšně reprezentují pojizerský region. Dějištěm slavnostního vyhlášení ankety o Nejúspěšnější sportovce okresu Semily za rok 2015 se v Jilemnici stal Společenský dům Jilm.

Zaplněný sál se od začátku kulturní akce nenudil. Organizátoři vedle zajímavých hostů, kteří předávali ocenění nejlepším, stihli pozvat mimo jiné i zpěváky Leška Semelku, Nelu Kailovou a Andreu Mea. Celý večer moderoval osvědčený Radek Šilhán, a tak mělo i letošní vyhlášení velmi dobrou úroveň.

Skokané na lyžích obhájili pozice

Úvodní slovo na pódiu patřilo starostce hostitelského města Jilemnice Janě Čechové a pak už se dočkali i samotní sportovci, kteří s napětím čekali, jak se v jednotlivých anketách umístí.

Hlavní kategorii mezi dospělými jednotlivci kraluje už několik let Roman Koudelka. Elitní český skokan na lyžích se na trůn ve svém regionu postavil i tentokrát, ačkoliv jeho náskok určený odbornou porotou se oproti předchozím letům snížil na 30 bodů. Za triumfem Koudelky stála především čtvrtá příčka z mistrovství světa 2015 a samozřejmě i celkové sedmé místo v konečném pořadí Světovém poháru.

Za borcem, jenž reprezentuje LSK Lomnice nad Popelkou, se na druhém místě umístil atlet AC Turnov Jaromír Mazgal. Ten skončil v uplynulém roce ve vrhu koulí sedmý na evropském šampionátu do 22 let v Talinu, navrch přidal na mistrovství ČR druhé místo v hodu diskem a pátý post ve vrhu koulí. Bronz v anketě stejně jako před dvanácti měsíci patřil Čestmíru Kožíškovi, kolegovi Koudelky jak z oddílu, tak i reprezentace. Ten zazářil 11. a 16. místem v závodě Světového poháru, na republikovém šampionátu pak skončil čtvrtý.

Kolektivům kralují volejbalisté

Jelikož řada sportovních odvětví je kolektivních, nemůže v žádné z podobných anket scházet ani hlasování o nejlepší družstva. Těm dospělým na Semilsku v roce 2015 kralovali prvoligoví volejbalisté TJ Zikuda Turnov. Svěřenci trenéra Jana Šimůnka nejprve na jaře došli až do semifinále druhé nejvyšší soutěže v republice, v níž nakonec při své premiéře (!) skončili na čtvrtém místě. Základ k účasti v play off položili také na startu aktuální sezony, v níž navíc úspěšně působili i v Českém poháru.

Nejtěsnějším možným rozdílem skončili druzí judisté TSC Turnov, kteří v ligové soutěži dosáhli dokonce na bronzový stupínek, ke všemu obhájili titul krajského přeborníka. Třetí místo o jediný hlas obsadili šachisté ŠK Zikuda Turnov, mimo jiné nejlepší tým mistrovství ČR čtyřčlenných družstev.

Mezi kolektivy do 19 let měl v anketě početné zastoupení oddíl ČKS SKI Jilemnice a k radosti přítomného obecenstva získaly prvenství běžkyně na lyžích. Starším žákyním se totiž na mistrovství republiky ve Vrchlabí podařilo získat titul ve štafetovém závodě. Druzí skončili žákovští skokané na lyžích ze SKI klubu Jiskra Harrachov, bronz patří školnímu sportovnímu klubu Studenec, přesněji jeho orientačním běžcům.

Na Semilsku se vedle úspěšných trenérů nezapomíná ani na hendikepované sportovce. Zde největšího počtu hlasů dosáhla neslyšící lyžařka Tereza Kmochová (SKI klub Jiskra Harrachov), druhé místo obsadil sjezdař rokytnického Spartaku Martin Ponocný.

A zmiňovaní trenéři? Mezi profesionály obhájil prvenství lomnický Tomáš Portyk starší (skoky na lyžích) před zástupcem atletiky Dušanem Králem (AC Turnov). Amatérům bude na Semilsku minimálně rok kralovat biatlonový kouč SKP Harrachov Jan Zapadlo. O bod za ním skončil Tomáš Bergr (LSK Lomnice).

Adéla ChlupováHvězdou Krkonošského deníku za rok 2015 se stala biatlonistka Adéla Chlupová

Pro leckoho překvapivou vítězku měla anketa, v níž dostali čtenáři možnost zvolit „Hvězdu Krkonošského deníku za rok 2015". Nejvíce hlasů obdržela vyznavačka v Česku velmi populárního sportovního odvětví ADÉLA CHLUPOVÁ. Úspěšná biatlonistka zaujala nejcennější medailí z letního mistrovství ČR v supersprintu a dalšími dvěma zlatými kovy v závodě s hromadným startem a v rychlostním závodě. Ke všemu byla nejlepší i v celkovém pořadí Českého poháru LB. Redakce Krkonošského deníku připojuje gratulaci.

Výsledky:

DOSPĚLÍ JEDNOTLIVCI

1. Roman Koudelka (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích) 58 bodů.