AUDIO: Trutnov neuhlídal golema Fránu a prohrál s lídrem

Trutnov - Obrovitý plzeňský pivot Pivot Pavel Frána (212 cm, 115 kg), ještě loni hrající Mattoni NBL, se nejvíce podepsal pod porážku Trutnova 71:85 ve 22. kole první ligy. O jeho sedmadvaceti bodech si domácí hráči mohli nechat jen zdát. Lídr soutěže o své výhře pod Krkonošemi rozhodl už v první čtvrtině, kterou vyhrál 15:28.

1.2.2009

Trutnovský basketbalista Lukáš Houser mezi plzeňskými soupeři.Foto: Vilém Fischl

Kara Trutnov – Lokomotiva Plzeň 71:85 (15:28, 18:22, 23:20, 15:15). Body: Slezák 15, M. Malý a Formánek 9, Plašil a Houser 8, Malík 7, Andrejsek 5, L. Malý a Rychtera 4, Krejčí 2 – Frána 27, Drobný 19, Kovanda 17, Honomichl 6, Kubizňák 5, Eisman 4, Marian 3, Mandík a Pecka 2. Rozhodčí: Lukeš, Poživil. Fauly: 21:22. Trojky: 5:7. Trestné hody: 19/12 – 19/16. Diváci: 100.

Pouze na začátku utkání se hráči Trutnova mohli těšit z vedení nad prvním týmem tabulky. Plzeň za čtyři minuty dala jediný koš, proto Slezákova trojka určila stav 7:2. Pak už ovšem zápas ovládl hostující pivot Frána. Svým sedmým bodem otáčel skóre na 7:9 pro Plzeň a patnáctým na 11:22. K neudržení byl také tříbodový střelec Drobný. Sečteno podrženo. První čtvrtinu Trutnov prohrál 15:28.

Zbytečné ztráty míče sráželi Trutnov dolů ve druhé čtvrtině. A tak místo stahování náskoku, soupeř svoje vedení zvyšoval. Ve 13. minutě na světelné tabuli svítil stav 17:36 pro Plzeň, přičemž sedmnáctka zářila také u Pavla Frány na kontě bodů!

Největší propast mezi týmy nastala ve 24. minutě, poté co obroučkou propadl tříbodový pokus Mariana - 37:61. Vzápětí se Trutnov pokusil vzepřít svému osudu a úspěšnější koncovkou se domácím podařilo v poslední minutě třetí čtvrtiny snížit na 55:66. Dva zbytečné koše Plzně, ten druhý padl v poslední vteřině, ale srazily svěřence trenéra Malého do kolen.

Po dvou a půl minutách čtvrté desetiminutovky hosté vedli o dvacet bodů 57:77 a jen díky tomu, že v závěru polevili, bylo hráčům Trutnova umožněno zkorigovat porážku.

Hlasy trenérů

Ladislav Malý st. (Trutnov): „Prostě nám nevyšla první čtvrtina a pak už se to s námi vleklo celý zápas. Věděli jsme, nepřekvapili nás ničím, přesto to na nás stačilo. Ne nadarmo je Plzeň tým, který je na čele tabulky. Tentokrát jsme selhali naprosto ve střelbě, alespoň v té první části utkání, kdy jsme prostě nedali nic. A to i takoví střelci jako Slezák, Láďa Malý, Malík.“

Miroslav Janiurek (Plzeň): „S vítězstvím spokojenost, ale se hrou ne. Kdybychom ještě více přitlačili v obraně a trochu více v útoku mohl být výsledek ještě lepší. Bohužel, některé standardní situace jsme nehráli, i když v našich možnostech dnes byla šance je uhrát. Rozhodl začátek, kdy kluci hráli až pod koše.“

Autor: Michal Bogáň

1.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Cyklomaraton pofičí Krkonošemi

Josef Petřík mladší

Petřík: Pro hráče chce ligu, sám by rád vyzval kamaráda Skácela

Albrechtice v Jizerských horách - V sobotu 22. července proběhl již 4. ročník závodů veteránů s názvem Za Krtečkem do Jizerských hor.