Turnováci měřili síly s Holušou či Maslákem

Turnov - Druhý červnový víkend patřil na atletických oválech krajským přeborům mládeže, ale také mistrovství ČR dospěláků. Při všech dostupných akcích byly hodně vidět tváře z Českého ráje, které úspěšně reprezentovaly AC Turnov. Hodí se tak připomenout, kteří sportovci si připsaly další cenné úspěchy do své již bohaté sbírky.

17.6.2017

MLÁDEŽNICKÁ VÝPRAVA reprezentovala AC Turnov na krajském přeboru a jak dosvědčuje fotografie z místa konání, turnovští atleti byli po závodech doslova ověnčeni medailemi.Foto: Tomáš Krištof

Kladivář Josef Egrt, běžec Luboš Gaisl a sprinter Ladislav Víla. Tito tři atleti vyrazili do Třince poměřit síly s nejlepšími konkurenty v republice. Jako první se v sobotním dopoledni na start postavil zkušený závodník Luboš Gaisl. V deštivém počasí na svém oblíbeným „stýplu“ (3000 metrů překážek) doběhl na šestém místě v čase 9:31,46. Ve večerních hodinách ještě poměřil síly s českým rekordmanem na 1500 metrů Jakubem Holušou. Na nejdelší trati šampionátu (5 km) si zaběhl osobní rekord 15:06,12 a bral tak celkové deváté místo.

Ve stejný den se premiérově na MČR představil sprinter Ladislav Víla, který ve třetím rozběhu na 100 metrů po boku dvojnásobného halového mistra světa na 400 m Pavla Masláka zaběhl čas 11,23 s. Ladislav především sbíral nové zkušenosti do dalších závodů. Jako poslední se do soutěžení zapojil Josef Egrt, jehož disciplína byla až v neděli. Turnovský talent skončil šestý výkonem 57,21 metrů, ale mohlo to dopadnout ještě o něco lépe, jelikož má Josef letos hozeno již přes 63 metrů, což by mu stačilo na medaili.

Z PŘEBORŮ PŘIVEZLO ŽACTVO 10 MEDAILÍ

Tituly přeborníků kraje na trati 800 metrů získaly Lucie Sajdlová (2:30,78) a Michal Hanyk (2:15,88). Michal následně vybojoval ještě bronzovou medaili v závodě na 300 metrů (39,16 s) a společně s Lucií Sajdlovou, Cyrilem Žeravou a Annou Vinšovou do Českého ráje přivezl zlato ve smíšené štafetě 4 x 300 metrů. Poslední zlatou medailí pro Turnov vybojoval v hodu diskem Cyril Žerava (36,89).

Druhé místo ve vrhu koulí si vyházela Barbora Velíšková (11,11 m) a další stříbro přidala Eliška Martínková v běhu na 1500 metrů (5:31,10). Za ní doběhla třetí Jana Zikmundová (5:55,59). Na stejné trati vybojoval bronzový kov i Jiří Čermák (4:53,93). Poslední turnovskou medailistkou byla Anna Vinšová v závodě na 100 metrů překážek (16,31 s).

V nabité sezoně atlety čeká ještě mistrovství ČR juniorů a dorostu v Jablonci nad Nisou. Žactvo odjíždí poslední červnový víkend na Letní olympijské hry dětí a mládeže do Brna, kde se z turnovských nadějí představí Michal Hanyk, Matěj Ponocný, Barbora Velíšková, Amélie Hobelantová, Jakub Šafář a Jakub Mizera. Ti všichni budou reprezentovat Liberecký kraj v konkurenci nejlepších mládežníků z celé republiky.

Autor: Tomáš Otradovský, Redakce