I. liga

Trutnov – Sokol pražský 77:60 (16:25, 31:36, 51:48)

Body: L. Malý 22, Hlaváček 14, Houser a Velenský 10, M. Malý 9, Peterka 7, Linhart 5 – Tomas 14, Úlehla 11, Habily 8, Štěpánek a Michal Bernáth 7, Kohout 6, Matěj Bernáth 4, Reimer 3. Rozhodčí: Baudyš, Šafařík. Fauly: 27:19. Pět osobních chyb: 2:0 (M. Malý, Houser). Trestné hody: 17/13 – 27/16. Trojky: 8:6.

Závěr letošní sezony vyznívá pro Karu doslova ideálně. Na domácí palubovce si Trutnovští zahráli nejprve přímou bitvu o postupové čtvrté místo s pražskou Spartou (79:77), pak před Vánoci zvládli boj o bronz proti Plzeňské Lokomotivě (88:65) a nyní postoupili ve stupínku ještě výš, když vyhráli i střetnutí s dosud druhým Sokolem pražským.

Přitom start do souboje o stříbro zahájili lépe hosté. Po chvíli vedli 7:0 a teprve na konci čtvrté minuty Velenský trojkou zaznamenal úvodní úspěch Kary. Přesto si Sokol držel nadějný stav a ještě ve 13. minutě vedl o jedenáct bodů! Do konce poločasu sice domácí ztrátu snížili, zvrat ale nastal až po přestávce.

Vše odstartovala trojka Housera (34:36) a poprvé do vedení šli domácí střelou Hlaváčka dvě a půl minuty před koncem třetí periody (45:44). Pražané se sice pokusili o vrácení náskoku na svoji stranu, místo toho ale přišly povedené akce Kary a bodový rozdíl se začal navyšovat.

„Ve druhém poločase jsme soupeři už nedovolili tolik volných střel. Neměl ani tak úspěšné procento, naopak nám se střelba zlepšila," popisoval zvrat v zápase trenér Kary Michal Slezák.

Sedmačtyřicet vteřin před koncem Lukáš Malý střelou z dálky zvýšil na dvacetibodový rozdíl a oba týmy tušily, že se hraje o hodně. První vzájemné utkání totiž skončilo výsledkem 97:77 pro Sokol.

Ve hře tak byla lepší vzájemná bilance, díky níž by Kara měla druhé místo v tabulce jisté už před posledním kolem. Stav 73:53 se ale měnil ještě několikrát. Oba celky totiž vsadily na rychlé fauly a v trestných hodech byli nakonec přece jen úspěšnější hosté. Zatímco Kara proměnila čtyři ze šesti pokusů, její soupeř se ze šestky prosadil sedmkrát, přičemž dvakrát minul.

Tak jako tak má nyní Kara vše ve svých rukách. Pomyslné stříbro ze základní skupiny jí zajistí jakákoliv výhra v zápase na palubovce předposledního Vyšehradu. „Ten pohled na tabulku je teď hezký a rádi bychom na této pozici zůstali i po dohrání základní části," pronesl po vydařeném utkání Michal Slezák.

Další výsledky 13. kola

BK Lokomotiva Plzeň – GBA Sparta 83:63, Slavoj Litoměřice – Sokol Vyšehrad 81:70, BC Vysočina – BK Kondoři Liberec 85:53.

Program 14. kola (16. – 18. 1.)

Pátek 19.30: Sparta – Litoměřice, Sokol pražský – Vysočina, Liberec – Plzeň. Neděle 17.00: Vyšehrad – Trutnov.