To je jízda! Volejbalisté TJ Zikuda o víkendu prodloužili nejen vítěznou sérii v I. lize, ale také neporazitelnost ve vlastní hale. Aréna ve Skálově ulici letos soupeřům nesvědčí, bez bodů odsud odjeli i soupeři z Nymburka a Chocně.

TJ Zikuda Turnov – Volleyball Nymburk 3:1 (18, -23, 20, 21)

Jako první na turnovskou palubovku zavítal tradiční rival z Nymburka, a jelikož se mu v této sezoně úplně nedaří, bylo jasné, že nebudou chtít odjet z Turnova s prázdnou. Oba týmy počítaly ztráty. Domácím chyběli nahrávač Fučík se smečařem Šénem, hosté postrádali smečaře Bartůňka.

Turnováci vstoupili do utkání koncentrovaně a výsledkem bylo brzké vedení 11:6. Druhý celek tabulky převyšoval hosty především dobrým servisem, čímž se následně mohl opřít o dobrou obranu. Jelikož hráči z Polabí nenašli na tyto zbraně recept, bylo tu rychlé vedení 1:0 na sety.

Do druhé sady ale vstoupili hosté jako vyměnění. Bylo jich najednou plné hřiště a domácí se nestačili divit. Nymburští se překonávali v obětavosti, bojovali o každý míč a rázem vypadalo skóre úplně jinak. Hosté si vybudovali několikabodový náskok a za stavu 7:13 přinutili domácího trenéra k prvnímu přerušení hry. Od této chvíle se TJ Zikuda začala zlepšovat a náskok soupeře se tenčil. Na světě bylo srovnání na 20:20, následně však protivník dobrými bloky odskočil na 21:23 a 22:24, díky čemuž set již uhrál.

Bylo jasné, že za stavu 1:1 favorit nebude chtít rivalovi přenechat ani jeden bod. Do třetího setu vstoupili Turnovští znovu aktivně. Oproti druhé sadě výrazně zvýšili nasazení a hned v úvodu šli do vedení (4:1, 7:3). I přes drobné chyby si domácí vedení udrželi až do konce hry a v té čtvrté pokračoval jejich zlepšený výkon. Ačkoliv dokázali hosté takřka zlikvidovat až pětibodovou ztrátu, začali se Nymburští pomalu smiřovat se skutečností, že odjedou z Turnova s prázdnou. Zkušenější domácí si již svůj náskok pohlídali a mohli tak slavit další letošní vítězství.

Sestava TJ Zikuda: Folprecht, T. Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (libero Kunc); střídali: Kovář, Bukovjan, Kuncíř.

TJ Zikuda Turnov – VK Choceň 3:0 (16, 23, 21)

Jak bývá v první lize tradicí, druhý duel se hrál hned o den později. V rámci 14. kola zavítal do Skálovy ulice další známý soupeř, se kterým se TJ Zikuda utkává velmi často. Však jej také dvakrát v řadě vyřadila z Českého poháru.

Domácím stále chyběli Šén s Fučíkem, ale také Východočeši přijeli v okleštěné sestavě. Otázka tedy zněla: kdo se vypořádá se změnami v sestavě lépe?

Odpověď byla ze strany domácího celku rázná. Do utkání vstoupil agresivně a hosté tempu soupeře nestačili. Turnov náskok rychle navyšoval a výsledkem byla jednoznačně získaná první sada.

Od druhého setu se domácí přizpůsobili hře Choceňských, a tak na rozdíl od pátečního utkání nebyl k vidění moc pohledný volejbal. Turnovští si po celé dějství udržovali mírný náskok a i přes drobné zaváhání v koncovce jej získali. Třetí sada byla věrnou kopií druhé. Reprezentanti Českého ráje si neustále bránili vedení i přes vzepětí hostů v závěru setu tuto sadu, a tím i celé utkání, získali.

Sestava TJ Zikuda: Folprecht, T. Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (libero Bukovjan); střídali: Strarý, Kuncíř.

Už tento pátek vyrazí rozjetá turnovská mašina do jižních Čech. Tam ji čeká pátý celek tabulky VK EGE České Budějovice B. Následně se turnovská výprava přestěhuje do hlavního města republiky, aby v sobotu vyzvala aktuální třetí ČZU Praha B. V domácí hale se turnovští volejbalisté představí opět po týdenní pauze, kdy nejprve v pátek 9. prosince přivítají tým Sokola Dobřichovice a den na to MFF Praha. Zde půjde o poslední utkání letošního kalendářního roku.

Další výsledky 13. kola

TJ ČZU Praha – VK Choceň 3:1, MFF Praha – ČZU Praha B 0:3, Dobřichovice – České Budějovice B 1:3, Brno B – Beskydy 1:3.

Další výsledky 14. kola

Brno B – Tesla Brno 3:0, Dobřichovice – ČZU Praha B 3:1, MFF Praha – České Budějovice B 3:2, TJ ČZU Praha – Volleyball Nymburk 3:2.

1. Black Volley Beskydy 14 12 0 1 1 39:13 1238:1094 37
2. TJ Zikuda Turnov 14 9 2 1 2 36:19 1249:1160 32
3. Volley Team ČZU Praha B 15 6 2 1 6 30:28 1312:1273 23
4. SG LD Brno B 14 6 1 3 4 29:25 1219:1162 23
5. VK EGE České Budějovice B 15 6 1 3 5 30:29 1346:1285 23
6. TJ Tesla Brno 13 4 3 2 4 26:27 1152:1149 20
7. TJ Sokol Dobřichovice 15 6 1 0 8 27:30 1266:1297 20
8. VŠSK MFF Praha 15 6 1 0 8 25:29 1179:1224 20