Vynikající partie znovu oživila naděje na play off

Trutnov - Basketbalisté trutnovské Kary odehráli na domácí palubovce jedno z nejlepších utkání v aktuální sezoně. Zlín rozstříleli výsledkem 95:70.

5.2.2013

BASKETBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Museli vyhrát a náročnou úlohu zvládli na výbornou. Prvoligoví basketbalisté Kary proti Zlínu vytasili všechny zbraně a vynikajícím výkonem ve druhém poločase rozstříleli obávaného soupeře rozdílem 25 bodů. Právě takové číslo si do střeleckých statistik zapsal elitní domácí kanonýr Jan Dolejší, jmenovec Jiříček nasázel Zlínu jen o tři méně.

I. liga

Kara Trutnov Proton Zlín 95:70 (20:20, 38:38, 64:52)

Body: Dolejší 25, Jiříček 22, L. Malý 18, M. Malý 18, Malík 8, Hlaváček 2, Peterka 2 - Šušák 18, Medek 12, Harčár 11, Chwaszcz 8, Nehoda 7, Pospíšil 6, Helekal 5, Pospíšil 2, Mikulík 1. Rozhodčí: Baudyš, Poživil. Fauly: 22:23. Pět osobních chyb: 0:1 (Medek). Trestné hody: 29/18 28/20. Trojky: 7:4. Doskoky: 41:31. Diváků: 240.

Před svěřenci kouče Michala Slezáka ležel v nedělním odpoledni jasný úkol. Soupeře, který se v tabulce pohybuje jen o pár pozic výše, museli bezpodmínečně porazit. Přes dobrý úvod Trutnova se hrála dlouho vyrovnaná partie, a tak se nemohl nikdo divit, když po první i druhé čtvrtině svítila na ukazateli skóre remíza.

Po pauze se ale v jasně lepší formě vrátili domácí borci. Už ve třetí desetiminutovce zasypali koš soupeře šestadvaceti body, Zlínu navíc povolili pouhých 14! „Tohle byl to basket, na který máme. Byl bych rád, kdybychom tak hráli stále," usmíval se po utkání spokojený trenér Slezák.

Jak by ne. Kara odehrála poločas snů a v poslední čtvrtině soka doslova odrovnala. Velkou měrou k tomu přispěl i fakt, že domácí nastoupili v kompletním složení, tedy i s „nepravidelnou" děčínskou posilou Jiříčkem. A co dál je důležitého na nedělním výsledku? Vysokou výhrou si podkrkonošský celek zajistil se Zlínem lepší vzájemnou bilanci, což je důležité v případě kdyby se právě s tímto sokem po 23. kole sešel na stejné bodové hranici. To je ale ještě daleko. Dalším soupeřem bude v pátek na Moravě VŠB Ostrava.

Další výsledky 18. kola

Plzeň - Sparta 73:90, Nymburk B - VŠB Ostrava 72:60, Sokol pražský - Hradec Králové 74:81, Vyšehrad - Liberec 56:92, JBC Brno - Litoměřice 71:67.

Program 19. kola

Pátek 17.00: VŠB Ostrava - Kara Trutnov. 18.00: BK Nymburk B - Lokomotiva Plzeň. Neděle 15.00: Proton Zlín - JBC Brno, Sokol Hradec Králové - BA Sparta. 16.00: Slavoj Litoměřice - Sokol Vyšehrad. Středa 19.30: Kondoři Liberec - Sokol pražský.

Autor: Tomáš Otradovský

5.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Louny - Dvůr Králové
8

"Že mi tam spadnou rovnou tři góly jsem nečekal"

Nový šéf Mebysu Gaisler: Nabídka sportovišť je dostatečná

Trutnov - Společnost Mebys v Trutnově je správcem všech sportovišť a také bytového fondu. Má nového ředitele. Po zesnulém Martinu Veselém se jím stal Petr Gaisler.

Tragédie z Bumbálky je u konce. Rozsudek vynese senát soudu v pondělí

Trutnov - Případ tragického zřícení nákladní lanovky k chatě Bumbálka ve Špindlerově Mlýně z listopadu roku 2013 se vrátil do Trutnova. Ve čtvrtek ho znovu začal rozplétat okresní soud výslechem dalších svědků. Dokazování bylo ukončeno.

Opilý řidič narazil do oplocení

Trutnovsko - Opilý řidič ve středu kolem patnácté hodiny havaroval mezi obcemi Bohuslavice a Trutnovem ve vozidle Hyundai.

„U Letadla“ se šplhalo o krajské tituly

Trutnov - Mezi jednotlivci se radovali z vítězství Iveta Rohanová, Petr Bartovský, Marie Berčíková a Jakub Frýba.