VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Shořela střecha na domě, škoda půl milionu

Hertvíkovice /AKTUALIZACE/ - Požár rodinného domu likvidovali v sobotu 15. listopadu po poledni hasiči v obci na Trutnovsku. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 12.34 hodin a k události vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, povoláni byli také dobrovolní hasiči z Mladých Buků, Trutnova–Horního Starého Města a Žacléře.

15.11.2008
SDÍLEJ:

Požár domu v Hertvíkovicích způsobil škodu za půl milionu korun.Foto: HZS Královéhradeckého kraje

„Požár vypukl ve druhém nadzemním podlaží rodinného domu, kde je několik pokojů. Od hořící stropní konstrukce chytla podlaha a další hořlavé látky a oheň se postupně rozšířil na střechu domu,“ poznamenala tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na celou půdní vestavbu s pokoji. Větší část střešní konstrukce byla zničena, stejně tak několik pokojů. Pod kontrolu dostali hasiči oheň Hasiči krátce po půl druhé odpoledne. Poté začali rozebírat poškozenou střešní konstrukci a dohasili ohniska.

„Šetřením a ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že v době požáru správce objektu topil v krbu,“ uvedla Žahourková.

Ohnisko požáru bylo nalezeno ve stropní konstrukci u komínového tělesa, kde byl veden rozvod horkého vzduchu pod dřevěnou podlahou. Požár zničil levou část půdního prostoru, uskladněné věci na půdě, část střešní konstrukce, dveří, oken a části elektrické instalace. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 1,2 milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. (red)

Pravidelně v průběhu topné sezony dochází k nemalému počtu požárů vlivem zanedbané údržby komínů, nesprávného používání tepelných spotřebičů a nedodržováním zásad bezpečného provozu topidel. Mezi nejčastější příčiny vzniku požárů od komínů patří technické závady: spáry v komínech, špatně omítnuté komínové zdivo v půdních prostorech, zazděné trámy v komínech, promáčení a rozpad komínového zdiva nevyvložkovaného komína ( rozsah a doba, za kterou je taková škod způsobena závisí na technické úrovni hořáku u plynového spotřebiče – čím je dokonalejší spotřebič, tím je kratší doba rozpadu komína). Komíny mají být vyústěny tak vysoko nad nejbližší okolí, aby nenarušovaly životní prostředí nebo neznečišťovaly okolí spalinami. Pokud je třeba v důsledku nové zástavby upravovat výšku komínů stávajících sousedních objektů, nařizuje nezbytné stavební úpravy příslušný stavební úřad (podle § 87 zákona č. 50/1976 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů).

15.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Šporcl.

Sedmihorské léto nabídne koncerty i divadla

Trutnov chce budovat věž pro kola

Trutnov chce budovat věž pro kola

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Výběr pomníku provázely vášně a nenávist. Nakonec žádný nebude

Trutnov - Poněkud hořce vyzněla vyhlášená soutěž, ve které nejen soutěžní porota, ale později také veřejnost, vybíraly z osmi výtvarných návrhů na pomník určený ke stému výročí vzniku Československa v příštím roce. Trutnovští si vzali na sebe těžký úkol. Vybrat dílo, které by se stalo důstojnou vzpomínkou na dějinnou událost, se nakonec ukázalo jako neuskutečnitelné.

Jak se kuchtilo v Poniklé?

Poniklá - Prázdniny jsou sice už přede dveřmi, ale školáci z Poniklé se ještě s chutí zapojili do školního projektu Připrav si zdravou svačinku, neboť zdravě bychom měli jíst i v době prázdnin. Ti mladší kuchtili doma s maminkami a hotovou svačinku přinesli k prezentaci do školy, žáci druhého stupně se pustili do příprav přímo ve škole. A tak se všude krájelo, míchalo, vařilo, v kuchyni se pod dozorem kuchařek i peklo.

AKTUALIZUJEME

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Trutnovsko, Pojizeří - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies