VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

28.12.2016

Horské hotely a penziony nabízejí poslední místa na silvestrovské pobyty

Východní Čechy - Zatímco silvestrovské pobyty v turisticky atraktivních lokalitách Pardubického kraje jsou téměř vyprodané, zimní střediska v hradeckém kraji ještě včera nabízela volná místa.

27.12.2016

Jubilejní Padesátka hledá dobrovolníky

Jizerské hory - Bude to velká sláva, ještě větší než obvykle. Jizerská 50 totiž příští rok slaví kulatiny, rovných 50 let od prvního závodu. U legendárního sportovního podniku přitom můžete být i jinak. Kdo si netroufá do závodního pole a nechce se mu přitom jen tak přihlížet mezi diváky, může se zapojit do dobrovolnického programu.

27.12.2016

Úřady jsou připraveny kontrolovat, čím se topí

Liberecký kraj - Úřady v Libereckém kraji jsou připraveny kontrolovat, čím lidé v domácích kotlech topí, jak jim to od Nového roku umožní novela zákona o ochraně ovzduší. Kontroly ale nebudou plošné, kontrola hrozí jen v případě opakovaných stížností na kouř z komína. Někteří starostové v kraji novelu kritizují.

23.12.2016

„Život bez asistenčního psa si neumím představit“

Východní Čechy - Hendikepovaný umělec Bohumil Sokol se rozpovídal o malířství, centru výchovy asistenčních psů Helppes i o pohledu na integraci postižených.

22.12.2016

I když si to lidé nepřipouštějí, tak většinu vánočních tradic dodržují

Královéhradecko - Vánoční svátky sebou přinášejí také spoustu tradic a pověr. I když si to většina lidí nepřipouští a tvrdí, že žádné nedodržují, tak opak je pravdou. Nenajde se snad žádná rodina (pokud jim to jejich víra nezakazuje), kde by nebyl na Štědrý den ozdobený stromek a nerozdávaly se dárečky. Už to jsou jedny ze starých zvyků.

21.12.2016

Lesní cesty využívají i lesníci, nejen turisté

Jizerské hory - Řada běžkařů si stěžuje, že cesty, po kterých vedou v zimě běžecké stopy, jsou rozježděné od náklaďáků. Lyžaři přitom ale zapomínají, že těžební práce v Jizerských horách ještě neskončily.

20.12.2016

Záchranáři: Nepodařené domácí porody jsou pro nás velká psychická zátěž

Královéhradecko - Nepodařený domácí porod? To je pro řadu záchranářů noční můra. Vzhledem k tomu, že počet domácích porodů roste, roste i počet zásahů u těch, které neprobíhají tak, jak mají.

20.12.2016

Záchranáři získali další stan pro mimořádné události. Stál několik set tisíc

Hradec Králové – Zánovní stan, určený pro ošetřování nemocných a zraněných v podmínkách mimořádných událostí, představili v uplynulých dnech zástupci zdravotnické záchranné služby členům Bezpečnostní rady kraje. Jeho využití se předpokládá u hromadných neštěstí, živelných či krizových událostí.

20.12.2016

Most je v kritickém stavu. Hrozí jeho zřícení

Velký Dřevíč – Most u mateřské školky ve Velkém Dřevíči – v městské části Hronova, byl s okamžitou platností uzavřen pro veškerý provoz.

20.12.2016

Zavírání hospod se nekoná, fungují i s evidencí

Jičínsko – Prvního prosince začal pro restaurační a ubytovací zařízení ostrý provoz elektronické evidence tržeb. Mnohým podnikům kasy zkomplikovaly každodenní život a někteří provozovatelé dokonce uvažují, že svoji činnost ukončí. EET je podle nich zbytečnou zátěží, která je jen zdržuje od práce.

16.12.2016

Skiareály postupně otevírají další sjezdovky

Východní Čechy - Velké skiareály v Krkonoších využily mrazivé počasí k výrobě technického sněhu, který vlekařům umožní otevřít další sjezdové tratě.

16.12.2016

Hejtmanství chce personální audit úřadu

Královéhradecko - Fungování Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a některých jeho příspěvkových organizací prověří personální a organizační audit. Jeho výsledky by měly být známé do půl roku.

16.12.2016

I třetí tendr na opravu nemocnice byl zrušen

Královéhradecko, Náchod - Nekonečný seriál připomíná léta připravovaná modernizace nemocnice v Náchodě. Do čtveřice všeho dobrého?

15.12.2016

Příští rok se začne stavět řada důležitých silnic

Východní Čechy - Příští rok by se mělo být v regionu začít v regionu stavět hned několik důležitých silnic, a to hlavně v Pardubickém kraji.

15.12.2016

Neodmyslitelná součást předvánočního času, nebo laciná podívaná?

Královéhradecko /TÉMA DENÍKU/ - Nadsazené ceny a pouťové stánky, nebo pohodová předvánoční atmosféra? Názory na adventní trhy se liší.

15.12.2016

Záchranáři získali další stan pro mimořádné události. Stál několik set tisíc

Královéhradecko - Nové zařízení stálo tři sta tisíc korun. Pomáhat má u hromadných neštěstí, živelných či jiných krizových událostí.

15.12.2016

Záchranáři chtějí novou základnu a simulátory

Královéhradecko - Novou výjezdovou základnu v Temném Dole v Krkonoších, výukové středisko či simulátory chce získat Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje. Celkové náklady se pohybují kolem 50 milionů korun, hradecký kraj hodlá na přelomu roku podat žádost o dotace.

14.12.2016

Horská služba modernizovala techniku a otevřela nové služebny

Východní Čechy - Ačkoliv ve většině horských destinací jsou zatím v provozu pouze areály se sjezdovkami s umělým zasněžením, Horská služba zahájila zimní sezonu v plném nasazení.

14.12.2016

Kraj chce ostře sledovaný tendr na nové dopravce vyhlásit příští rok

Královéhradecko - Královéhradecký kraj plánuje vyhlášení nového miliardového tendru na autobusové dopravce do konce třetího čtvrtletí 2017.

14.12.2016

Lidí bez práce je méně, ale na Semilsku evidují nárůst

Liberecko - Lidí bez práce v Libereckém kraji v listopadu ubylo, byť minimálně. Úřady na konci měsíce evidovaly 15 618 uchazečů o práci, v říjnu jich bylo jen o 20 víc. Nezaměstnanost tak zůstala na úrovni říjnových pěti procent.

14.12.2016

Kyselka se zatím pít nesmí. Vrty jsou nyní uzavřené

Královéhradecko, Náchod /OD SOUSEDŮ/ - Minerálku čeká řada zkoušek. Lidem se nabídne až bez arzenu.

13.12.2016

Školáci už ráno vyhlížejí autobus

Královéhradecko, Hřmenín - Do obce na Sobotecku od pondělního rána zajíždí autobus. Vozí děti do školy.

13.12.2016

Kluziště v Semilech mělo premiéru

Semily - Mobilní ledové kluziště bylo slavnostně otevřeno v Semilech. Nachází se na ploše za státním okresním archivem.

13.12.2016

Učni ukuchtili bronzový salát

Lomnice nad Popelkou - Lomničtí středoškoláci vybojovali bronz na mistrovství České republiky v přípravě bramborového salátu.

13.12.2016

Nových úseků obchvatů a dálnic se Východočeši letos nedočkali

Východní Čechy /TÉMA DENÍKU/ - Uvolnění největších dopravních špuntů v kraji nastane až příští rok.

13.12.2016

Myslivcům na hon kontrola nepřijela

Královéhradecko, Broumovsko /OD SOUSEDŮ/ - Nimrodi jsou zodpovědní: zbraně mají v pořádku a alkohol si před honem nedají.

13.12.2016

Lidé přispěli Pro dobrou věc

Turnov - O víkendu mohli Turnovští přispívat na samostatném stánku Pro dobrou věc v rámci vánočních trhů Adélce a Víťovi, kteří od svého narození procházejí těžkými životními zkouškami.

12.12.2016

Dálnice D11 na Smiřice dostala zelenou

Východní Čechy - Patnáctikilometrový úsek by se mohl začít stavět již na podzim příštího roku.

12.12.2016

Víkendové dění v regionu pohledem redaktorů Deníku

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Přehled vybraných víkendových událostí ve východních Čechách.

12.12.2016

Voda v příštím roce opět podraží, ale nepatrně

Východní Čechy - Ceny vodného a stočného se zvednou v průměru o procento.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení