VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnostní den v areálu Bezpečnostně právní akademie

Malé Svatoňovice - Minulý pátek proběhl v areálu školy Bezpečnostní den pořádaný pro veřejnost a děti základních a matěřských škol z Malých Svatoňovic a Úpice.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Bezpečnostní den v areálu BPA Malé SvatoňoviceFoto: Vladimíra Odrobiňáková

Akci organizovalo SDH Malé Svatoňovice a obec Malé Svatoňovice ve spolupráci s Bezpečnostně právní akademií.

Program byl zahájen v 9:00 hodin dopoledne a ukončen ve 13:00 hodin.

Nejprve všichni zhlédli ukázky cvičení žáků BPA. Na tatami uprostřed hřiště žáci druhých a třetích ročníků předvedli prvky pádových technik, cvičení karate a judo a sebeobranu proti noži a úderným předmětům. Žáci třetích ročníků si pro tuto příležitost připravili scénky, které velmi poutavě upozornily na využití profesní sebeobrany i v praktickém životě. Demonstrace agrese a zásahu proti ní v restauraci, nebo při útoku teroristů měla velký úspěch. Vynikající bylo také předvedení parkouru v podání tří současných studentů z třetího, druhého a prvního ročníku a jednoho absolventa BPA Malé Svatoňovice. Exhibice byla umocněna hudebním doprovodem. Poslední částí programu BPA byla ukázka z výcviku psů. Na BPA již 8 let vede kynologický kroužek paní Šulcová, která dvakrát týdně odpoledne pracuje se studenty a jejich svěřenci. Studenti se starají jak o své psy tak o psy, které jim zakoupila škola. Ukázka se týkala výcviku mladých psů od tří měsíců stáří.

Akce se účastnilo několik složek bezpečnostních sborů: Městská policie Trutnov, Báňská záchranná služba Odolov, Vězeňská služba Odolov, SDH Malé Svatoňovice a SDH Červený Kostelec.

Na jednotlivých stanovištích si veřejnost i žáci základních škol mohli prohlédnout a vyzkoušet vybavení a přístroje. Báňská záchranná služba umožnila zájemcům prakticky si vyzkoušet základy kardiopulmonální resuscitace, záchranu a vyproštění, praktické využití vakuových dlah a dalších pomůcek. Dále BZS informovala přítomné o své rozmanité činnosti a o spolupráci s BPA Malé Svatoňovice. Studenti třetích ročníků studijního oboru Technické lyceum se zaměřením hasičským a vojenským již druhým rokem absolvují dva týdny odborné praxe na BZS Odolov. Zájem byl také o informace a vybavení na stanovištích Městské policie Trutnov a Vězeňské služby Odolov.

Sbory dobrovolných hasičů Malé Svatoňovice a Červený Kostelec předvedly vyproštění osob z havarovaného osobního vozidla a dále také velmi efektní zásah při požáru.

Jiří Mach

Autor: Redakce

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Polský paraglidista se zřítil na Černé hoře

Martin Limburský

Do čela trutnovské nemocnice se vrací Martin Limburský

Bikeři dostanou finanční injekci. Dva miliony korun

Trutnov - Milovníci trailových tratí v okolí Trutnova se mohou radovat. Zastupitelé jim totiž tento týden schválili dotaci ve výši dva miliony korun.

Z domu mu ukradli nastřádané peníze

Semily - Pětatřicetiletý muž ze Semilska přišel o úspory v hodnotě 15 500 Kč, které střádal do prasátka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Východní Čechy - Počasí, které dnes celý den připomínalo prádelnu, se výrazně zhorší. Do východních Čech se blíží velmi silné bouřky, které mohou pozdě odpoledne a večer přinést silný vítr, přívalové deště a rozvodnit potoky.

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Východní Čechy - Hospodští tlumí hosty, i přesto čekají návštěvu policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies