VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnostní den v areálu Bezpečnostně právní akademie

Malé Svatoňovice - Minulý pátek proběhl v areálu školy Bezpečnostní den pořádaný pro veřejnost a děti základních a matěřských škol z Malých Svatoňovic a Úpice.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Bezpečnostní den v areálu BPA Malé SvatoňoviceFoto: Vladimíra Odrobiňáková

Akci organizovalo SDH Malé Svatoňovice a obec Malé Svatoňovice ve spolupráci s Bezpečnostně právní akademií.

Program byl zahájen v 9:00 hodin dopoledne a ukončen ve 13:00 hodin.

Nejprve všichni zhlédli ukázky cvičení žáků BPA. Na tatami uprostřed hřiště žáci druhých a třetích ročníků předvedli prvky pádových technik, cvičení karate a judo a sebeobranu proti noži a úderným předmětům. Žáci třetích ročníků si pro tuto příležitost připravili scénky, které velmi poutavě upozornily na využití profesní sebeobrany i v praktickém životě. Demonstrace agrese a zásahu proti ní v restauraci, nebo při útoku teroristů měla velký úspěch. Vynikající bylo také předvedení parkouru v podání tří současných studentů z třetího, druhého a prvního ročníku a jednoho absolventa BPA Malé Svatoňovice. Exhibice byla umocněna hudebním doprovodem. Poslední částí programu BPA byla ukázka z výcviku psů. Na BPA již 8 let vede kynologický kroužek paní Šulcová, která dvakrát týdně odpoledne pracuje se studenty a jejich svěřenci. Studenti se starají jak o své psy tak o psy, které jim zakoupila škola. Ukázka se týkala výcviku mladých psů od tří měsíců stáří.

Akce se účastnilo několik složek bezpečnostních sborů: Městská policie Trutnov, Báňská záchranná služba Odolov, Vězeňská služba Odolov, SDH Malé Svatoňovice a SDH Červený Kostelec.

Na jednotlivých stanovištích si veřejnost i žáci základních škol mohli prohlédnout a vyzkoušet vybavení a přístroje. Báňská záchranná služba umožnila zájemcům prakticky si vyzkoušet základy kardiopulmonální resuscitace, záchranu a vyproštění, praktické využití vakuových dlah a dalších pomůcek. Dále BZS informovala přítomné o své rozmanité činnosti a o spolupráci s BPA Malé Svatoňovice. Studenti třetích ročníků studijního oboru Technické lyceum se zaměřením hasičským a vojenským již druhým rokem absolvují dva týdny odborné praxe na BZS Odolov. Zájem byl také o informace a vybavení na stanovištích Městské policie Trutnov a Vězeňské služby Odolov.

Sbory dobrovolných hasičů Malé Svatoňovice a Červený Kostelec předvedly vyproštění osob z havarovaného osobního vozidla a dále také velmi efektní zásah při požáru.

Jiří Mach

Autor: Redakce

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Startuje fotbalová TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Ilustrační foto

Pohárové osmifinále čeká na posledního účastníka

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

V Černém Dole staví novou lanovku

Černý Důl - V průběhu letních prázdnin se proměnila sjezdovka v Černém Dole ve staveniště. SkiResort Černá hora – Pec tam pracuje na potřebných úpravách pro novou čtyřsedačkovou lanovku pro novou zimní sezonu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Helcelet: Nerad něco dopředu vzdávám!

Turnov - Ze světového šampionátu v Londýně se v pondělí vrátil elitní český desetibojař. Nástupce světových kapacit Změlíka, Dvořáka či Šebrleho si z vrcholné akce dovezl osmé místo a potěšil jím své příznivce nejen v rodném Turnově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení