VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

28.2.2017

Do krkonošské Kotelní jámy sjela největší lavina zimy, měla 425 m

Špindlerův Mlýn - Do Malé Kotelní jámy v Krkonoších spadla v polovině února zatím největší lavina letošní zimy. Lavina měla délku 425 metrů a parametry střední základové laviny.

27.2.2017

Opačné póly bezpečí v Úpici: Policejní fakta vs. názory lidí

Úpice - Policisté potvrdili, že v podkrkonošské Úpici dál ubývá trestná činnost. Město s nimi souhlasí a lituje malé účasti veřejnosti v anketě, v níž se mohli k bezpečnosti vyjádřit.

27.2.2017

Rytíři destilátů: Kultuře pití se mají učit i děti. Jinak se naučí chlastat

Havlovice - Česko – slovenský košt slivovice a jiných pálenek se v Havlovicích dočkal jubilejního desátého ročníku. Stovky lidí obdivovaly různorodost produktů zahrádkářů a ovocnářů.

27.2.2017

OBRAZEM: V Hostinném se lyžovalo na náměstí

Hostinné - Tradiční masopustní taškařice se konala v Hostinném, kde se předvedly maškary v různých převlecích a dokonce se také lyžovalo na náměstí.

27.2.2017

Trable starostů: prodejny mizí

Trutnovsko - Tradiční místa setkávání lidí na malých vesnicích mizí. Zanikají pobočky pošty, velké problémy jsou s udržením prodejen. Některé skončily, jiné „zachraňují" vietnamští obchodníci.

25.2.2017

Dvůr začne se stavbou cyklostezky

Dvůr Králové - Podkrkonošské město obdrželo významnou dotaci na podporu bezpečnosti dopravy. Za 22 milionů korun postaví cyklostezku a chodníky z centra až k zoologické zahradě.

24.2.2017

Šumná kulturní památka s podivnou změnou podmínek

Trutnov - Dům, o kterém se již pár dní vedou diskuse na sociálních sítích, figuroval v Šumném Trutnově. Jeho historii připomněl architekt a herec David Vávra, když točil jeden z dílů populárního seriálu.

24.2.2017

Energetici vyhlásili kalamitní stav, padaly stromy

Trutnovsko - Energetická společnost ČEZ vyhlásila kvůli vysokému počtu poruch kalamitní stav na Trutnovsku a Semilsku a ve všech okresech Královéhradeckého kraje.

24.2.2017

Vítr zastavil lanovku na Sněžku, horská služba túry nedoporučuje

Pec pod Sněžkou - Silný vítr v pátek zastavil kabinovou lanovku z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Mimo provoz se ocitly spodní i horní úsek lanovky, řekla pracovnice lanovky.

24.2.2017

Školáci ze Semil dokumentují příběhy svých sousedů

Semily - Většinu členů semilské židovské rodiny Schorschových poslali nacisté do táborů, odkud se téměř nikdo nevrátil.

24.2.2017

„Zelenej ksindl“ v hrdém boji za záchranu národních parků

Vrchlabí - Herec Petr Vacek se angažuje jako ekologický aktivista. V úterý moderoval demonstraci před schvalováním novely o ochraně přírody a krajiny, která může radikálně změnit režim v národních parcích, tedy i v Krkonoších.

23.2.2017

Bernartice bojují s ptačí chřipkou, chovy šly do kafilérky

Trutnovsko - Obec na Žacléřsku bojuje s výskytem ptačí chřipky. Zjištěna byla u dvou chovů v Bernarticích. Následoval rychlý proces Krajské veterinární správy. Chovatelé se museli smířit s tím, že na obou místech skončila drůbež okamžitě v kafilérce.

23.2.2017

Špork přijede do Dvora Králové koupit les

Dvůr Králové - Před třemi stovkami let, přesně 26. února 1717, slavnostně František Antonín Špork odkoupil od královédvorské městské rady les nedaleko Kuksu.

23.2.2017

Sídliště omládne za sto milionů

Hostinné - Radnice v Hostinném naplánovala pětiletý projekt opravy sídliště za 102 milionů korun. Realizace první etapy začne 3. dubna.

23.2.2017

Na Labi platil v noci stav ohrožení, nyní pohotovost

Trutnovsko - Hladina Labe stoupla dnes v noci na třetí povodňový stupeň. Stav ohrožení hlásily stanice Vestřev a Les Království, k ránu už ale hladina opět klesla a nyní zde platí druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

22.2.2017

Turnov se chce stát okresním městem

Turnov - Problematiku nyní otevřelo Ministerstvo vnitra ČR.

22.2.2017

Kostel v Rudníku je žalostná ruina

Rudník - Na špatný stav evangelického kostela v Rudníku upozornil při návštěvě obce prezident Miloš Zeman. Měl pravdu. Stav kostela je otřesný. Co s ním?

21.2.2017

Technické služby: Plasty přebíráme i třídíme. Nekončí na kupě

Úpice - Kam putují odpady z barevných kontejnerů, do nichž je umisťují lidé? „Třídíme je a převážíme k dalšímu zpracování. Například plasty na hrubo přebereme, slisujeme a transportujeme do Předměřic na specializovanou třídírnu," říká Jan Vlček, vedoucí technických služeb z Úpice.

21.2.2017

Lavinové nebezpečí v Krkonoších vzrostlo na 2. stupeň

Špindlerův Mlýn - Lavinové nebezpečí kvůli oteplení a sněžení vzrostlo na druhý stupeň z pětibodové škály. Na hřebenech hor v noci na dnešek napadlo asi pět centimetrů vlhkého sněhu. Teploty přes den stoupají i na hřebenech nad nulu a sněhová pokrývka je podmáčená. Mohou padat laviny z mokrého sněhu nebo laviny základové, uvedla Horská služba Špindlerův Mlýn. V Jeseníkách zůstává nejnižší první lavinový stupeň.

21.2.2017

Kouří komíny? Braňte se

Trutnovsko, Semilsko - Smog během zimy potrápil celou republiku. Novela zákona o ochraně ovzduší dává příležitost úředníkům, aby kontrolovali kotle přímo v domácnostech. A to i na udání obyvatel, kteří si přijdou na kouřící komín stěžovat.

21.2.2017

Zazvoní národním parkům umíráček?

Vrchlabí - Pokud v úterý Poslanecká sněmovna schválí novelu zákona o ochraně přírody a krajiny ve znění, předloženém senátory, zásadním způsobem se změní režim národních parků. Co to bude znamenat pro ten nejstarší, Krkonošský?

20.2.2017

OBRAZEM: Na prkýnkách v Žacléři jako za starých časů

Žacléř - Spolek lyžců v Žacléři pořádal pátý ročník Historického závodu na ski. Závodníků se na louku pod Polákem vypravilo dvacet a soutěžili ve třech kategoriích. Na dřevěných lyžích, s historickou výstrojí i výzbrojí. Pobavili na stovku přihlížejících diváků. Nejtěžší byly v mokrém sněhu skoky.

20.2.2017

Areál za 2,5 miliardy začne růst už letos

Dvůr Králové - Travnaté kopečky v královédvorské části Zboží by už letos mohla obsadit těžká technika. Alespoň takové jsou představy společnosti Karsit, která v loňském roce odkoupila od Dvora Králové průmyslovou zónu. Vzniknout tu má hala na výrobu automobilových komponentů.

18.2.2017

Kocbeře stále proti dálnici protestují

Trutnovsko - Na schůzce k dostavbě dálnice D11 v Jaroměři ministr dopravy Dan Ťok (ANO) včera hovořil o protestech, které stále panují v Kocbeřích.

18.2.2017

Prezident: S komunisty klidně ano

Královéhradecko - Spojení sociálních demokratů s komunisty v případné koaliční vládě nepovažuje prezident republiky Miloš Zeman a někdejší šéf ČSSD za špatný směr.

17.2.2017

Majitel Juty Jiří Hlavatý předal charitě zaměstnaneckou sbírku

Dvůr Králové - Senátor a majitel největší královédvorské textilky Jiří Hlavatý předal v minulém týdnu finanční dar od zaměstnanců svého podniku místním charitativním organizacím.

16.2.2017

Kromě hudebních festivalů zůstává Bojiště dál na ocet

Trutnov - Opuštěný amfiteátr, o kterém většinou během roku skoro neslyšíme. Takové je Bojiště. Slouží jen známým hudebním festivalům (Trutnoff open air a Obscene extreme), ale jinak je areál Trutnovanům v podstatě k ničemu.

16.2.2017

Uhynulí ptáci chřipku neměli

Trutnov - Chovatelé na Trutnovsku mohou zůstat v klidu. Ptačí chřipka se zde zatím neobjevila. Jak potvrdil ředitel Krajské hygienické stanice Aleš Hantsch, uhynulí ptáci, které tento týden vylovili hasiči z odkalovací nádrže v elektrárně Poříčí, ptačí chřipku neměli.

16.2.2017

Tenisté v Úpici se těší. Město jim chce postavit nový areál

Úpice - „Některé týmy se smějí, že jsme tu zaspali čas. Šatny, sprchy i sociální zařízení nám opravdu nedělají vizitku. Pokud se podaří areál postavit, dá nám velké tenisové možnosti," říká předseda úpického oddílu Michal Štrof. Cena za jeho výstavbu nových kurtů se podle úřadu pohybuje ve výši 10 – 12 milionů korun.

16.2.2017

Miloš Zeman v Rudníku: Odmítl pivo a řešil pijavice

Rudník - Jediný kontroverzní moment řešil prezident Miloš Zeman při dnešní návštěvě Rudníku. Ve vesnici roku 2016 Královéhradeckého kraje ho přivítal disciplinovaný dav bez jakýchkoliv forem protestu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies