VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

4.9.2017

OBRAZEM: "Medvědi" znovu na Svaté Kateřině

Chotěvice - Majitelé automobilů značky Mercedes-Benz se v areálu Sv. Kateřiny sešli letos již počtrnácté. Kromě tradičních soutěží nechyběla v programu i oblíbená spanilá jízda regionem či návštěva pevnosti Stachelerg.

4.9.2017

FOTO: Dětem začal nový školní rok

Trutnovsko - V pondělí se opět zaplnily třídy základních, mateřských i středních škol. Stovky dětí začaly v roli prvňáčků svou cestu za vzděláním. 

4.9.2017

Čapí hnízdo? Hned vedle První trutnovské vzuchoplavební společnosti

Trutnov - Co s volným časem o víkendu? Někteří vezmou děti na hory, jiní třeba na jarmark. Najdou se ale tací, kteří své ratolesti posadí do stavebního kolečka a objedou s nimi město. Jako parta trutnovských nadšenců.

3.9.2017

OBRAZEM: Jarmark s Lounovou či Xindlem X

Trutnov - Poslední prázdninová neděle proběhla ve znamení tradičního Trutnovského jarmarku. V centru města se návštěvníci procházeli mezi více než stovkou různých stánků, na pódiu si zase mohli poslechnout vystoupení Jožky Šmukaře, Dalibora Gondíka, Milana Peroutky, Olgy Lounové a Xindla X.

3.9.2017

Kardinál Dominik Duka: „Kuks ve své době předběhl Karlovy Vary"

Kuks - Bylo to v pondělí 29. září 2008, když tehdejší biskup Královéhradecký Dominik Duka podepisoval v refektáři Hospitálu Kuks trojstrannou dohodu mezi církví, Královéhradeckým krajem a Národním památkovým ústavem o spolupráci na projektu Granátové jablko Kuks.

2.9.2017

Hotelovka se trhat nebude

Turnov - Protesty některých učitelů nepomohly. Hotelová škola v Turnově zůstane součástí Střední odborné školy.

2.9.2017

Plány na niněru sestavil da Vinci, hrávalo se na ni i v Krkonoších

Vrchlabí - Slovo niněra je pro většinu lidí naprosto neznámé, stejně jako hudební nástroj, který byl tímto způsobem pojmenován. Má přitom dlouhou historii, která sahá až do 10. století, kdy vznikl pro účely církevní hudby. Jeho existenci potvrzuje socha ve španělském Santiagu de Compostela.

1.9.2017

Ministryně Šlechtová: Kuks je ukázkou, že Česko není jenom Praha

Kuks - Ministr kultury Daniel Herman odhalil dnes v Kuksu společně s viceprezidentem Europa Nostra Johnem Sellem pamětní cenu Grand Prix evropského kulturního dědictví Europa Nostra, udělenou Národnímu památkovému ústavu za obnovu barokního areálu.

1.9.2017

Památkářský Oskar pro Kuks zamířil na domácí půdu

Kuks - Čeští památkáři v pátek odpoledne přebírají cenu Evropské unie za obnovu barokního areálu v Kuksu.

1.9.2017

Silničáři začali projektovat úsek dálnice Trutnovskem

Trutnovsko - Výstavba má začít v roce 2020 a celkové náklady na tuto část představují zhruba 14,5 miliardy korun.

31.8.2017

Schwantnerův Tanec smrti se vrátí do trutnovského parku

Trutnov - Práce na replikách výtvarných nebo sochařských děl mohou autory někdy dostat do dimenzí, které detailněji odkrývají historické události a pomáhají pochopit, jak je vnímali lidé tehdy a dnes. Své o tom rozhodně ví sochařka Paulina Skavova.

31.8.2017

Romští studenti mají dostaveníčko v Krkonoších

Krkonoše - Od středy do neděle Krkonoše nad Pecí pod Sněžkou patří setkání padesáti romských studentů středních a vysokých škol ze všech koutů České republiky. Chystá se již čtvrté setkání programu „Baruvas – rosteme“, který realizuje organizace ROMEA pod hlavičkou Romského stipendijního programu.

31.8.2017

Maršovská ulice opět ožije aktivitami

Horní Maršov - Jednodenní slavnost Otevřená ulice se letos zopakuje již po čtvrté. V sobotu 9. září se z chodníků a přilehlých prostor stane místo pro hru, posezení a setkání.

31.8.2017

Sokolská bouda na Černé hoře se devadesátin nedožije, čeká ji demolice

Janské Lázně - Legendární Sokolskou boudu na vrcholku Černé hory v Krkonoších čeká demolice. Místo ní vyroste nový objekt. Dennodenně kolem ní chodí špalíry turistů při výletu na Černou horu. Z bezprostřední blízkosti sledují, jak se kdysi slavný horský hotel a ubytovna proměnily ve vybydlenou ruinu.

30.8.2017

Rynk ve Vrchlabí uzavřou až v květnu

Vrchlabí - Náměstí Míru čeká velká rekonstrukce. Přeložena bude silnice, parkovací místa i morový sloup.

30.8.2017

Ostrov představuje oázu klidu pro děti

Semily - Téměř každé město v České republice disponuje veřejným prostorem vhodným k pořádání venkovních společenských akcí, k odpočinku, procházkám a v neposlední řadě k dětským hrám.

30.8.2017

Koupání odzvonilo, areály se zavírají

Královéhradecko - Většina koupališť zakončí o víkendu sezónu. Vodomilové mají po radovánkách.

29.8.2017

Voda v Dolcích znamená riziko. Koupání proto definitivně skončilo

Trutnov - Provoz přírodního koupaliště areálu Dolce je od víkendu ukončen. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. 

29.8.2017

Disidentské pivo pro komunisty nebylo

Malá Úpa - Výstavu, mapující setkávání československých a polských disidentů v Krkonoších za dob normalizace, otevřeli v Malé Úpě. Měli k tomu prazvláštní kulisu. Mítink komunistů.

28.8.2017

Petříkovickou ulici od středy uzavřou úplně

Trutnov – Kvůli navýšení prací při rekonstrukci ulice Petříkovická v Poříčí muselo město prodloužit uzavírku komunikace, a to až do středy 6. září. 

28.8.2017

Dance festival přinesl novou performanci

Trutnov – Týden plný tvůrčí spolupráce mezi amatérskými tanečníky a profesionály ze světa tance a hudby. Takový byl Dance festival v Trutnově. 

28.8.2017

Král vzdušných piruet si zaletěl domů na kafe

Dvůr Králové - Akrobatický pilot Martin Šonka je světovou špičkou. S letadlem předvádí kousky, z nichž se tají dech. Přiznal, že v mládí zvracel na kolotoči i v autobuse.

28.8.2017

Blíží se termín uzávěrky soutěže Rozkvetlý Turnov 2017

Turnov - 14. ročník soutěže o nejlepší květinovou výzdobu v Turnově a jeho městských částech se pomalu blíží ke svému konci.

27.8.2017

Po 106 letech vzlétnul ve Dvoře Kašparův Blériot

Dvůr Králové - První český aviatik Jan Kašpar s ním 13. května 1911 uskutečnil památný 121 km dlouhý let z Pardubic do pražské Chuchle, kterým se zapsal do dějin evropského letectví. Se strojem Blériot XI. se pokoušel 1. září téhož roku vzlétnout také ve Dvoře Králové, ale pokus dopadl neúspěšně.

27.8.2017

Hvězdné nebe nad Dvorem

Dvůr Králové - Tisíce diváků se vydaly v sobotu na letiště do Dvora Králové, které slavilo 70 let od založení a 85 let létání na Královédvorsku. S nadšením sledovaly výjimečnou přehlídku všemožných typů letadel a 28 exhibičních vystoupení. Vidět mohly v akci i repliku slavného Blériotu XI. prvního českého aviatika Jana Kašpara, se kterým létal v roce 1911. 

26.8.2017

Pomezky: rudé vlajky i happening kvůli disidentům

Malá Úpa - Turisté, kteří vyrazili v sobotu ráno na Pomezní Boudy, se nestačili divit. Na jedné straně, na parkovišti u infocentra se nalévalo zdarma pivo z místního maloúpského pivovaru při happeningu k otevření výstavy neziskové organizace Post Bellum Drahý příteli, Drogi przyjacielu, připomínající setkávání československých a polských disidentů za dob normalizace v Krkonoších. 

26.8.2017

Disidenti budou mít na Pomezkách za zády komunisty

Malá Úpa - Setkávání československých a polských disidentů v Krkonoších během normalizace připomenou v Malé Úpě. Zároveň se v krkonošské obci sejdou komunisté.

25.8.2017

Opravenou parní Babičku čeká premiérová jízda

Turnov - Parní lokomotiva zvaná Babička se díky prodeji nevšedních zážitků nabízených na internetu dočkala opravy kotle. Na svou první a zároveň poslední letošní nostalgickou jízdu po Českém ráji vyrazí tuto sobotu.

25.8.2017

Akrobatický pilot Šonka předvede show v rodném Dvoře Králové

Dvůr Králové - Při 70. výročí založení zažije letiště ve Dvoře Králové pořádnou oslavu. Sobotní letecký den ozdobí exhibicí místní rodák Martin Šonka, světová špička akrobacie.

24.8.2017

Zoo sbírá žehličky, fény i konvice. Výtěžek věnuje gepardům v Africe

Dvůr Králové - Zbavit se elektrospotřebičů je jednoduché. V zoo na to mají kontejnery na parkovišti před vchodem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení