VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Krkonoše

12.8.2017

Královéhradecký biskup zaváděl ve Vatikánu internet

Pec pod Sněžkou - Královéhradecký biskup Jan Vokál pochází z Hlinska, v mládí chodil do horolezeckého oddílu, vystudoval kybernetiku na ČVUT v Praze, na Papežské lateránské univerzitě v Římě práva. Dvacet let působil ve Vatikánu za éry Jana Pavla II. „Jako na šéfa v práci na něj mám nejlepší vzpomínky,“ řekl.

12.8.2017

Turnov finišuje s parky

Turnov - V pondělí 4. září v 9 hodin se slavnostně otevře zrekonstruovaný centrální park v Turnově.

11.8.2017

Na Dolcích se objevily sinice, nejsou vhodné ke koupání

Trutnov - V přírodním koupališti Dolce se objevil zvýšený obsah chlorofylu a sinic, které odhalily aktuální analýzy vzorků vody, a bylo proto klasifikováno jako nevhodné ke koupání.

10.8.2017

Václav Klaus mladší chtěl mít etapu Giro d´Italia v Hradci Králové

Pec pod Sněžkou - Za svůj druhý domov považuje Václav Klaus mladší Pec pod Sněžkou. „Do Pece jezdím od dvou let, učil jsem se tam lyžovat. Krkonoše byly vždycky mojí srdeční záležitostí,“ řekl při čtvrtečním výstupu na Sněžku. „Začínal jsem lyžovat jako malý a bylo to přirozené. A stejný pocit mám také u svých starších dětí, které mají samy tendenci být v 8.30 na vleku.

10.8.2017

Klaus mluvil na Sněžce o hloupé Koreji a hradních Marťanech

Pec pod Sněžkou - „Severní Korea je hloupá, když dráždí mocnou Ameriku. Na Pražském hradě nechci Marťany.“ Bývalý prezident Václav Klaus okomentoval při Svatovavřinecké pouti na Sněžce aktuální politickou situaci doma i ve světě.

10.8.2017

Vysloužilé zemědělské stroje nechtěl ničit a sesbíral je do kravína

Radeč u Úpice /FOTO/ - Fofry, rázové vozy, mlátičky, rádla, šrotovníky. Dnes už takřka zapomenuté zemědělské stroje našly místo v nevyužívaných kravínech. Unikátní sbírka Muzea Chalupění Radeč vzniká už patnáct let.

10.8.2017

Horská služba musela zachraňovat i opařené dítě

Jizerské hory, Krkonoše - Srdeční kolaps, ztracené dítě a úrazy na koloběžkách. I u toho o prázdninách asistuje horská služba.

10.8.2017

Krkonošské pivní slavnosti oslaví dvacetiny s Olympikem

Vrchlabí - Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí, jenž jsou nejstarší akcí svého druhu v Krkonoších, slaví své významné jubileum. V sobotu se na vrchlabském náměstí a přilehlém prostranství uskuteční již 20. ročník tohoto svátku milovníků piva, dobré zábavy a výtečných krkonošských pochoutek.

9.8.2017

Trutnovský Labyrint: barák na odstřel

Trutnov - Vila ve Vítězné ulici, jejímiž zdmi se ještě před rokem 2010 nesla angličtina, to má spočítané na hodiny.

9.8.2017

Snědli kozu. A pokořili osmitisícovku prvovýstupem

Rokytnice nad Jizerou - Jako první na světě zdolali Zdeněk Hák a Marek Holeček himalájskou osmitisícovku Gasherbrum I (8068 m. n. m.) nejobtížnější cestou, jihozápadní stěnou. Navíc alpským stylem, bez použití umělého kyslíku.

7.8.2017

Jizerou v Turnově teče jen minimum vody

Turnov - Do poloviny srpna bude Jizera v centru Turnova jen s minimální hladinou kvůli protipovodňovým úpravám.

7.8.2017

Nejstarší muž v Česku slaví 105. narozeniny

Trutnov - Od svého stého jubilea se Jiří Vysoudil v úterý již pošesté chystá slavit narozeniny. Je mu 105 roků a podle dostupné statistiky je nejstarším mužem v České republice.

6.8.2017

Sochaři ve dvorské zoo tvoří magickou Afriku

Dvůr Králové - Magická Afrika. Takové zadání si určila pětice sochařů, kteří se již několik dní za amfiteátrem v zoo ohánějí všemožným náčiním při tvorbě čtyř monumentů z pískovce. 

5.8.2017

Krkonoše Amerikou. Vrchlabí rozsvítily legendární vozy

Vrchlabí - Jako ve filmu si mohli od sobotního rána připadat návštěvníci vrchlabského náměstí. To totiž zaplnily historické vozy z Ameriky všech možných značek. I těch, s kterými jezdili právě slavní herci v seriálech a filmech. Zájem byl obrovský a akci Krkonoše Amerikou doplnil doprovodný program až do nočních hodin.

4.8.2017

Krkonošská výprava zamířila na Špicberky, potkala ledního medvěda

Longyearbyen (speciálně pro Deník) - Za poznáním severské přírody se vypravila osmičlenná skupina odborných pracovníků Správy Krkonošského národního parku. Před deseti dny vyrazila z Vrchlabí na jedno z nejsevernějších, běžnou leteckou linkou dostupných míst naší planety - souostroví Svalbard, u nás spíše známé jako Špicberky.

4.8.2017

OBRAZEM: Mladé Buky zprovoznily dětské hřiště

Mladé Buky - Děti dětem. Takový je název projektu, díky kterému se mohou nejmladší obyvatelé Mladých Buků pořádně vyřádit na rozmanitých prvcích nebo se v horkých dnech i cachtat v bazénku.

4.8.2017

Rekonstrukci mostu v Dolním Starém Městě odložili

Trutnov - Původně na srpen plánovaná oprava mostu v Dolním Starém Městě se zatím odkládá. Do výběrového řízení na dodavatele stavby se totiž přihlásila jen jedna firma a nabídla opravu mostu za mnohem vyšší částku, než se kterou se počítalo. 

4.8.2017

Na krajském úřadě přibudou úředníci

Hradec Králové - Úřad bude shánět přes dvě desítky nových úředníků. Vznikne i nový odbor.

4.8.2017

Na Kuks zavítá rakouský tenorista a orchestr Ensemble Inégal

Kuks - Již čtvrtý koncert má před sebou festival Hudební léto Kuks. V sobotu zahraje posluchačům rakouský tenorista Virgil Hartinger a Ensemble Inégal s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. 

4.8.2017

Zázrak ve dvorské zoo. Narodil se kočkodan

Dvůr Králové nad Labem - Nejmladší člen skupiny kočkadanů Campbellových už se plně zařadil do života královédvorské zoo. Mladý kočkodan dostal svahilské jméno Miujiza neboli Zázrak. Skupinu přitom v zahradě založili už v roce 2012, kdy sem dorazily první dvě samice. Páření se samcem Pepinem však neneslo kýžené výsledky.

4.8.2017

Skauti z Hraničáře si užívali na čtyřech táborech

Trutnov - Pestré léto si užívají skauti ze zdejšího střediska Hraničář. V červenci uspořádali hned čtyři letní tábory.

3.8.2017

Areál na Nivách: Za dvě stě milionů zázemí pro všechny

Trutnov – Středisko volného času má vyrůstat Na Nivách už od letošního podzimu. Radnice si na stavbu za 200 milionů korun vezme úvěr.

3.8.2017

Legendární “Ameriky“ se sjedou opět do Vrchlabí

Vrchlabí - Příznivci "Amerik" se chystají na další ročník krkonošského srazu amerických historických vozidel.  Stejně jako v předchozích letech se i letos bude na co koukat.

3.8.2017

Zápach z fabriky obtěžuje sousedy. „Lidské pochybení,“ říká její vedení

Kocbeře – Zafouká vítr a lidé v Kocbeřích u Dvora Králové nad Labem utíkají do domovů, kde rychle zavírají okna. Nechtějí totiž čichat zápach, který se šíří z místní fabriky Peter GFK. 

3.8.2017

Veteráni aeroklubu opět spolu

Vrchlabí - Oblohu nad Vrchlabím v sobotu brázdila motorová letadla s vlekem kluzáků větroňů. Vrchlabské letiště bylo zaplněno více než desítkou plachtařů veteránů a několika desítkami letců řídícího personálu Krkonošského aeroklubu. Již po sedmnácté zde proběhlo setkání jak plachtařů, tak i motorových letců aeroklubu, který si přípravu a letový provoz vzal pod svá křídla.

3.8.2017

Ve Skiareálu návštěvníci obdivují unikátní výstavu o lanovce

Špindlerův Mlýn - Po vernisáži, která se uskutečnila 20. července, stoupá v těchto dnech stále více zájem o unikátní expozici, věnovanou lanové dráze na Pláň. Jak jsme již informovali, vyjela poprvé před sedmdesáti lety.

2.8.2017

Pod můstky začíná ve čtvrtek hudební nářez

Harrachov – Více než 30 interpretů se představí na 22. ročníku Keltské noci, který startuje pod skokanskými můstky v Harrachově ve čtvrtek v podvečer. 

2.8.2017

Správci Krkonoš otevřeli nevšední výstavu. Připomíná historii

Vrchlabí - „Musel jsem jim pomoci, byli to moji přátelé,“ řekl po válce Victor Kugler, když se ho ptali, proč riskoval svobodu a možná i život, když spolu s Johannesem Kleimanem, Bep Voskuijl a Miep Gies ukrývali přes dva roky rodiny německých Židů Frankových a Van Pelsových a německo-židovského lékaře Fritze Pfeffera.

2.8.2017

Resuscitace seniora u dolní stanice lanovky na Sněžku

Pec pod Sněžkou – Sedmasedmdesátiletý turista ze zahraničí dnes dopoledne utrpěl během čekání na lanovku náhlou zástavu krevního oběhu.

2.8.2017

Na Labské nábřeží se vrátila doprava

Vrchlabí - Práce na rekonstrukci Labského nábřeží finišují. V úterý 1. srpna byla podle plánu otevřena komunikace pro veškerou dopravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení